• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Bamboocha mindenféléje

bamboocha46

Mágus
De hun van a betta?🥸
A tylo csigák szaporodnak is vagy csak rágicsálnak?
Ott a betta, az a a pirosas paca 🤓


A csigák négyen vannak, az egyik még nem ivarérett, de lehet,hogy a többiek sem.
Nem szaporodnak, csak mindent felzabálnak. Elképesztö éhenkórászok.

Van olyan, hogy egy csiga, túl van etetve, és kövér? Ha igen, akkor ezt hogy lehet megállapitani?
 
Ha elengedi a picurikat, a betta még nálad is boldogabb lesz!😂
Külön akváriumban élnek.
Ez a betta sajnos nagyon-nagyon agressziv. Amikor beszereztem, öt nagyobb amano is a lakótársai voltak. Aztán széttépett hármat. Akkor azt hittem, hogy mind az ötöt megette, egy fél hullát találtam a talajob, élö garnélát sehol sem.
Egyszer kiszedtem minden dekort, hogy megbizonyodjak róla, hogy valóban egyetlen garnéla sincs bent. Nem találtam senkit.
Aztan több hét, talán egy hónap mûlva egy fa alól láttam egy kilógó vastag hajszálat. A hajszálról kiderült, hogy az garnélacsáp 🤦🏻‍♀️.

A bettát elzártam egy kis elkülönitó dobozháló izébe ( amiven ivadékhalakat szoktak elkülöniteni). Pár nap múlva már kijárkált két amano!
Nekik inditottam egy 30as nanot, ahova késobb bekerült egy húsz fös neocaridina- csoport is.
 
Babybumm, három anyuka egyszerre engedte el a kicsiket. Kettö megint petés 😳.
Anno se a kékek, se a pirosak nem szaporodtak ilyen iszonyat gyorsan.

IMG_20211219_161130.jpg

Az egyik csiga múltkor megint kimászott. 3 napig nem voltam otthon, és a "macskasitter"nek kitettem egy mérleget, hogy ki tudja mérni a macskakaját. A mérlegben találta meg a csigát. 😅 Szerencsére túlélte🥰 (mind a csiga mind a macska-sitter)
 
Az egyik petés garnéla sajnos megdöglött.

IMG_20220106_111822.jpg
Még regebben azt hiszen evavigh vagy Star Csilla csinált garnéla-inkubátort.
Egyszer találtam egy döglött kék garnélaanyát 4-5 petével. Pár ki is kelt.

Most próbáltam óvatosan kikaparni a petéket... Elöször is találnom kellett egy erre a célre megfelelö eszközt - hullámcsattra esett a választásom. Az operáció igy sikerült: 😳
IMG_20220106_112213.jpg
Ez pedig maga az "inkubátor":
 
Back
Oldal tetejére