• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

A Ludwigia alá nyomj egy tápkapszulát, mert az Isten tápja sem lég neki.
Azért majd itt naplóban jegyzetelj, miként halad a "hőkezelés": mennyi idő alatt fűtött fel 32-re, stb.
2. Nap 32 fokos vízzel. Halak jól vannak. Elhullás éjszaka sem volt, még az Amano-k is nyugodtak. Egyre nehezebben találok grízt a neonokon. Úgy tűnik elég időben értem haza. 😁 A 200 liter(netto150liter víz) fél nap alatt ment fel 32fokra 25fokról. De! Ehhez kevés volt a Hydor külső fűtő, betettem egy Xilong fémtestű occó kínait +50 wattal megtolva a 200 wattot. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a fűtő eddig szinte csak dísznek volt, hiszen a lakás fűtve van és az első éjjel visszahűlt 25 fokra, mert elfelejtettem, hogy a világítás időkapcsolójára kötöttem anno, szimulálva a napi hőingást. Most állandóra van véve. 🤭
Ezt tanúsítom én is. Nálam azóta szép, mióta emeltem a táp mennyiségen.
Táprúddal ültettem. A talajban lévő szárai elovadnak. Easy life root sticks.🙄
 
Örülök, hogy jó irányba halad a kúra. :) Azért még 2 napot hagyd a hőfokot, utána elrakhatod a fűtőket, majd miután az akva vize lehűlt az "üzemi hőmérsékletre", csinálj egy feles vízcserét.
DE
Nagyon ügyelj arra, hogy a vízparaméterek stimmeljenek, különösen a hőfok és a TDS, nehogy megint bestresszeljenek. Utána már minden rendben lesz.

Volt dolgom azzal, amit használsz, meg a JBL golyókkal, de a Tropica kapszulái váltak be a legjobban.
Mondanám, hogy Foxposttal küldök kóstolót, de ezt most (még) nem tudom megtenni.
 
Próbáltam előtte JBL golyót, nálam a Tropica hozta a legszembetűnőbb fejlődést
Dettó, először én is azt próbáltam, az ára miatt, de aztán több helyen olvastam hogy a tropica mennyivel jobb, és tényleg. Azóta az indító táptalajnak is tropicát használok, és a következő akváriumnàl is az lesz!

3.nap 32fokon. Halacsok jól vannak. 2 hal birtokolt még grízt tegnap este, most nem találom. Hiányzó nincs. Kifejezetten virgoncan kergetőznek a neonok, főleg a nagy nőstény körül.
Úgy tűnik végül elég könnyen sikerült orvosolni a problémát. 🥳
 
Úgy tűnik végül elég könnyen sikerült orvosolni a problémát. 🥳

Ez az egyik legenyhébb halbetegség.
Amikor tenyésztettem halakat (23-25 faj), akkor minden fajt szándékosan lefertőztem darával, és az általam javasolt módon kezeltem. Így alakult ki egy rezisztens, stabil tenyészállományom. 20+ éve nem volt nálam dara. Igaz, ha új hal érkezik, szigorúan karanténozok több hónapig.
Ezt a Nagy Öregektől tanultam. Amikor Ők tolták az akvarisztika szekerét, nem volt ennyi frinc-franc.
 
Ez az egyik legenyhébb halbetegség.
Amikor tenyésztettem halakat (23-25 faj), akkor minden fajt szándékosan lefertőztem darával, és az általam javasolt módon kezeltem. Így alakult ki egy rezisztens, stabil tenyészállományom. 20+ éve nem volt nálam dara. Igaz, ha új hal érkezik, szigorúan karanténozok több hónapig.
Ezt a Nagy Öregektől tanultam. Amikor Ők tolták az akvarisztika szekerét, nem volt ennyi frinc-franc.
Grat, tudtál újat mondani.
 
Ez az egyik legenyhébb halbetegség.
Amikor tenyésztettem halakat (23-25 faj), akkor minden fajt szándékosan lefertőztem darával, és az általam javasolt módon kezeltem. Így alakult ki egy rezisztens, stabil tenyészállományom. 20+ éve nem volt nálam dara.
Szuper. Akkor nem is volt rossz ötlet részemről a tavamban kint hagyni a Gambusia affinis csordát telelni. Most, hogy tavaszodik, sok elhullott előkerül, de van egy túlélő mag. Ezeknek a genetikája megy tovább. Így viszont nem biztos, hogy a mentett hordós állományt vissza kéne tölteni...habár a gyengék ígyis-úgyis a szitakötőlárvák, csíborok, víziskorpiók prédái lesznek... 🙄
 
Hű amikor megláttam ezt az állatnevet, már Googleztem is, kíváncsi voltam hogy néz ki ez a fenevad. Még sosem hallottam róla. Sajnos csalódás volt, azt hittem "menőbb". 😅
Lehet, hogy snasszul néz ki(bár szerintem nem snassz, inkább félelmetes) de nem szívesen nyúlok hozzá. Valamiért az a kényszerképzetem van, hogy a potrohán lévő hosszú búvár-légcső fullánk és ott csíp... 🤣🤣🤣 Tegnapelőtt már láttam egyet este...
 
Lehet, hogy snasszul néz ki(bár szerintem nem snassz, inkább félelmetes) de nem szívesen nyúlok hozzá. Valamiért az a kényszerképzetem van, hogy a potrohán lévő hosszú búvár-légcső fullánk és ott csíp... 🤣🤣🤣 Tegnapelőtt már láttam egyet este...
Van amelyik áttelel a jég alatt? na ez is új, csupa meglepetés a mai nap. :)
Tartottam én is egy időben, garantáltan minden ivadékot begyűjtött, úgyhogy nem nagyon csíptem.
 
Amikor tenyésztettem halakat (23-25 faj), akkor minden fajt szándékosan lefertőztem darával, és az általam javasolt módon kezeltem. Így alakult ki egy rezisztens, stabil tenyészállományom. 20+ éve nem volt nálam dara. Igaz, ha új hal
Szia @mmccannon Mary!
Tudnál erről egy kicsit többet mondani? Lehet,hogy mást is érdekelne.
Szerencsére én nem találkoztam még ezzel a betegséggel. Úgy tudom, hogy a parazita általában jelen van a vízben, és a legyengült immunrendszerű halakat betegíti meg. Hogyan lehet ezt előidézni?
Előre is köszönöm a választ.
 
Ja, a Gambusia-ra értettem a kérdést Zsoltiabéka. (még érdekelne, köszi)
Én Hévizről, a kiömlö csatornából hálóztam a csapatot, ami ugye melegvíz. Az ötlet viszont onnan jött, hogy ha jól emlékszem 2014-ben tudományos szakik a Zagyva torkolatban fogták ugyanezen halfajt. Ezt erősen a klímaváltozással hozták összefüggésbe, mivel a kifogott példányok gerincvizsgálata után kiderült: több éves áttelelt példányok voltak. A Horn-Zsilinszky féle Akvarisztika is leírja a fajt, alsó !0! Celsius fokos tűréshatárral. (nyilván, mert Észak-Amerikából való) Nekem a mérete és a szúnyoggyérítés miatt kellett és bevált. A több 100 db-nyi állomány erősen megcsappant ugyan, beteg is akad, de van egészséges. A betegeket majd levadásszák a ragadozók. Ha a melegebb időben vissza tudnak szaporodni, akkor már egy természetes szelekción is átestek.
Szerk. : Valószínű, hogy a lékszellőztető is segített a megtartásukban.
 
Köszi. Tudtam hogy hidegtűrők, de hogy ennyire, az most meglepett. Én anno a Városligeti tóból
szereztem be párat, úgyhogy volt alkalmam megfigyelni, mekkora kis ragadozók. Gondolom, a brekuszok örömmel szelektálják az állományt.
 
Gondolom, a brekuszok örömmel szelektálják az állományt.
Azok nem. Az összes hazai béka csak "emers" módon vadászik. Az ebihalak meg növényevők. (alga, korhadék) A szitakötőlárvák és hasonszőrű társaik a csúcsragadozók a tavamban. Ezek viszont fiatalabb lárva korban a szúnyogírtó fogasponty által gyérülnek. 😉 Lényeg az, hogy nem eszik békaporontyot a szúnyogírtó fogasponty, viszont az ebihalakra veszélyes egyéb rovarlárvák számát szabályozza.
 
Azok nem. Az összes hazai béka csak "emers" módon vadászik. Az ebihalak meg növényevők. (alga, korhadék) A szitakötőlárvák és hasonszőrű társaik a csúcsragadozók a tavamban. Ezek viszont fiatalabb lárva korban a szúnyogírtó fogasponty által gyérülnek. 😉 Lényeg az, hogy nem eszik békaporontyot a szúnyogírtó fogasponty, viszont az ebihalakra veszélyes egyéb rovarlárvák számát szabályozza.
Érdekes, én láttam legalább egyszer, még horgász koromban, hogy egy brekusz elkapott egy snecit, innen gondoltam, hogy ez bevett szokásuk, vízfelszín közelében mindent elkapnak, ami mozog.
Valahol mintha még képet is láttam volna erről. Azt tapasztaltam, hogy megszállottak tudnak lenni, ha élő kajáról van szó.
Amikor pl. vízparton botleszúrós módszerrel vadásztam gilisztára, gyakran megelőztek a brekuszok,
és ellopták előlem a földből éppen kitekeredő "zsákmányt". :)
 
Back
Oldal tetejére