• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

4. Nap 32 fokon. Gríz nincs, halak jól vannak... illetve egy galaxy nem. Más baja van. Testén belül van 2 daganat, ami kifelé nyomja az oldalát, amitől már pikkelyt is vesztett. A hasa már régebb óta egyenes, de a 4 nap melegben felgyorsulhatott valami benne, amitől ennyire dagad. Kivettem a fotó miatt, viszont nem teszem vissza, amíg @mmccannon Mary megszakértené... vagy utána se... IMG_20210315_100440.jpgIMG_20210315_100407.jpgIMG_20210315_100424.jpgIMG_20210315_101457.jpgIMG_20210315_101552.jpg
 
Nem veném el Mary kenyerét, de valamelyik fórumban már írtam az ilyen görbehát-beesetthas'
szindrómáról, hogy nagy eséllyel emésztőrendszer szétesése miatti baktérium eluralkodás
a hal szervezetében. (lehet persze ez valami vírus is) Dánióféléknél gyakori elhullási ok.
Visszafordíthatatlan nyavalya sajnos.
Oxigénhiányos állapot, amire ezek a dániófélék igencsak érzékenyek, is okozhatja, ami megintcsak
összefüggésben van az emésztésükkel, illetve a kondíciójukkal.
 
Nem veném el Mary kenyerét, de valamelyik fórumban már írtam az ilyen görbehát-beesetthas'
szindrómáról, hogy nagy eséllyel emésztőrendszer szétesése miatti baktérium eluralkodás
a hal szervezetében. (lehet persze ez valami vírus is) Dánióféléknél gyakori elhullási ok.
Visszafordíthatatlan nyavalya sajnos.
Már a boltban(Veszprém) csoffadt hassal vettem. Nem volt szívem egyedül otthagyni, jött a többivel 2 hónappal ezelőtt. Valahogy én sem számítottam másra, de hátha...
 
4. Nap 32 fokon. Gríz nincs, halak jól vannak... illetve egy galaxy nem. Más baja van. Testén belül van 2 daganat, ami kifelé nyomja az oldalát, amitől már pikkelyt is vesztett. A hasa már régebb óta egyenes, de a 4 nap melegben felgyorsulhatott valami benne, amitől ennyire dagad. Kivettem a fotó miatt, viszont nem teszem vissza, amíg @mmccannon Mary megszakértené... vagy utána se... View attachment 103237
Semmiképp ne tedd vissza. Kegyesen segítsd át az Örök Vizekre.

Úgy szoktam, hogy 2 jégakkut fagyiba tégy be, de ha van jégkocka-zacsi, az is megteszi. Amikor már megvan fagyva, akkor egy edénybe jól kifolyatott hideg csapvizet teszel, az (ha jégakkut használsz, azt előtte tedd zacsiba, mert hátha majd saját célra is használjátok, akkor meg lehet, nem lesz ínyére Párodnak) jeget bele, hagyod 15 percet, majd beledobod a halat.
Halat nem húzzuk le a WC-n, hanem kidobjuk a kertbe, vagy parkba, a most ébredező rovaroknak táplálék gyanánt.
 
Semmiképp ne tedd vissza. Kegyesen segítsd át az Örök Vizekre.

Úgy szoktam, hogy 2 jégakkut fagyiba tégy be, de ha van jégkocka-zacsi, az is megteszi. Amikor már megvan fagyva, akkor egy edénybe jól kifolyatott hideg csapvizet teszel, az (ha jégakkut használsz, azt előtte tedd zacsiba, mert hátha majd saját célra is használjátok, akkor meg lehet, nem lesz ínyére Párodnak) jeget bele, hagyod 15 percet, majd beledobod a halat.
Halat nem húzzuk le a WC-n, hanem kidobjuk a kertbe, vagy parkba, a most ébredező rovaroknak táplálék gyanánt.
Köszönöm. Cica lesz. A szomszédé. Átjár tápolni.
 
5. Nap, darakór kezelés vége.
Eredmény: 0 neonhal veszteség.
Tegnap este már levettem a fűtőt 30 fokra, reggel azt is letekertem alapra. Most 25 fokos. Egy (nem elég) gyors kép az algázó gébekről:View attachment 103289Mind a 6 ott ült az üvegen, csakhát mire reagáltam...
Ez szuper! Egyet nem értek, de tényleg : régebben és mostanság is elég gyakran látok és elég jó
halasoknál, lesötétített, malachitzölddel kezelt darakóros akváriumot.
Ezek vajon miért nem ezt az egyszerűbb és ráadásul gyógyszermentes módszert követik...
 
Ma végre egy kicsit pacsáltam. Mohanyírás, mulmozás, vízcsere... Kitettem a Limnobium laevigatumot. 2 hét alatt beterített mindent. (megy majd a tavamba. 😁) A Riccia fluitansból is csak kis magot hagytam az esőztető tövénél. A Myriophillum egy kicsit topolva lett. Előtte:IMG_20210317_075834.jpg

Utána:IMG_20210317_122907.jpg

Persze a sárga neocaridinákat még nem tettem vissza... Ezek csak úgy előkerültek. Még az előszűrőben is van. IMG_20210317_103731.jpgIMG_20210317_122814.jpg

Valaki igazán megmondhatná, ez milyen növény:IMG_20210317_103615.jpg
 
Fura mert kép alapján nekem pont ilyennek tűnik. :unsure:
Asszem megvan. Acorus decoratus. Nem találtam a GA honlapján. Egy nagy akvarista növénynagykerben lett meg, amit inkább nem linkelek be. webshop link moderálva. Egyéb növények, 3.oldal. Most már tudom, hogy egy kálmos féle. Azt írják róla, hogy dekoratív iszap növény. Meg persze azt, hogy lassú.
 
Asszem megvan. Acorus decoratus. Nem találtam a GA honlapján. Egy nagy akvarista növénynagykerben lett meg, amit inkább nem linkelek be. webshop link moderálva. Egyéb növények, 3.oldal. Most már tudom, hogy egy kálmos féle. Azt írják róla, hogy dekoratív iszap növény. Meg persze azt, hogy lassú.
És tényleg az lesz. Persze hogy nem találtam, azt olvastam róla hogy ez nem akváriumi növény, csak a mocsaras, lápos területeket kedveli, és ha víz alá meríted szenvedni fog csak, és egy hónapon belül megadja magát.
Honnan van, és mióta próbálod életben tartani? :D
 
És tényleg az lesz. Persze hogy nem találtam, azt olvastam róla hogy ez nem akváriumi növény, csak a mocsaras, lápos területeket kedveli, és ha víz alá meríted szenvedni fog csak, és egy hónapon belül megadja magát.
Honnan van, és mióta próbálod életben tartani? :D
Na ugyan honnan.... Veszprémi díszállat kereskedés. Már vagy 4 hónapja megvan. Van néhány törpe kálmos is, azok sokkal cudarabbul vannak.
 
Fura, de amióta megy a lágy víz, jobban néz ki.
Az akváriumokba lévő növények 2/3 kb nem is igazi vízinövény hanem mocsári. Főleg a kis termetűek (fél méter víz fenekén csücsülni elég nagy hátrány a hínárokhoz meg az úszónövényekhez képest).
Az igazi hardcore keményvizes növények képesek a szént karbonátok elbontásával biztosítani a fotoszintézishez míg mások csak a vízben oldott szabad co2 tudják hasznosítani (és általában ez a leg limitálóbb tápanyag egy akváriumba)
Na szóval ha lágyabb a vized nagyobb a szabad oldott co2 mennyiség illetve alacsonyabb ph ami mellett könnyebben tudják felvenni a vasat.
 
Egy régi infóm szerint ezek a Kálmos-ok a hazai rizsföldeken fordulnak elő tömegesen.
Nem tudom, vannak e még hazai rizsföldek, de a hortobágyon egy-két évtizede még voltak.
 
Back
Oldal tetejére