• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényes

A 9. napon történt egy kis változás az NO3, NO2 szinten. Az előbbi 10 mg/l, utóbbi 1 mg/l. Talán betudható annak, hogy megint egy kis tereprendezés volt és kicsit felkavartam az aljzatot.
Közben megérkezett az Eheim 2213-as külső szűrő, használt, de nagyon jó állapotban van. Beszereztem a dupla csapokat is. Már csak Substrat Pro kell a Matrix mellé és beüzemelem.
Ma megkaptam a Hydrocotyle Tripartita Japan-t is, este megy az akváriumba.
 
o1pddrdj8e8ma03itlw0.jpg
 
11 nap. Bekerült a Hydrocotyle Tripartita Japan. Megkezdtem a tápozást. Feltűnt az akvárium üvegen néhány valami planáriához hasonló kis vékony, fehér élőlény. Ez szinte minden új akváriumomnál jelen volt, de a halak betelepítésénél "megszűntek".
 
Két hetes az akvárium. Ezen a héten vízcsere 3 naponta. A parvulát visszavágtam, most kezd látványosabban terjeszkedni.
A szűrő teljesítménye feltűnően csökkent.
Három napja a nitrit és a nitrát szint a következőképp alakultak:
NO2: 5 mg/l
NO3: 25 mg/l

ierhsfz4oh2g675jinmn.jpg
 
Az NO2 és NO3 2 nap alatt visszaállt 0-ra, azóta is változatlan.
Most már a 2213 szűri az akváriumot( fojtani kellett), kivettem az esőztetőt (kénytelen voltam a csőméretek miatt), így sokkal jobb a CO2 beoldás.
A befolyó ág végére tervezem az Eheim lily pipe-ot.
A hétvégén fokozatosan bekerült a housekeeping csapat: 4 db Amano, 4 db Otocinclus, 4 db Corydoras Pygmaeus és 10 Sakura.
Az Amanok miatt 4 napig letakartam az akváriumot, egy sem szökött meg.
Kb. fél óra alatt tűnt el a kezdődő hajalga a redmoor gyökérről és a Cryptocoryne leveléről. Látványosan kitakarítottak mindent.
Majd érkezett 10 db Danio margaritatus.
Négy nap telet el a teljes betelepítés óta, elhullásom nem volt, a CO2 ment végig.
 
Igen azok. Nagyon szeretem őket, de sajnos most adtam túl rajtuk, mert rendesen vadásszák a kis garnélákat.
Amanda lazacok jönnek helyettük.
A Galaxik nálam is rendesen vadásszák a garnéla babyket, de a nagy számok törvénye alapján azért marad szaporulat. Ja és nagyon okés az akid..
 
Tegnap reggel, mikor indultam dolgozni, láttam, hogy vmi sáska szerű lény jön velem szemben a földön a nappaliban. Már készültem lecsapni, amikor észre vettem, hogy egy Amano :)
Kicsit már száraznak tűnt , de visszaraktam, egyenlőre megvan.
 
Back
Oldal tetejére