• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényes

szgabesz

Főkertész
Sziasztok,

Szeretném megosztani veletek első növényes akváriumom alakulását.
Hétfőn indítottam az akváriumot. A szűrőt hamarosan cserélem egy picit nagyobbra (Eheim Classic 2213).
Jelenleg napi 50 %-os vízcserét végzek, még nem tápozok (egyenlőre csak Easy Carbo), talán majd a második vagy a harmadik héttől.
Eddig a nitrát és a nitrit nem volt mérhető (0). PH 6,5 körül van.
A redmoor még súlyozva van, csak egy hetet ázott az indulás előtt, két hét múlva kikerül.
Szeretnék még Hydrocotyle Tripartita Japan-t is csak nem tudom, hogy a bal hátsó sarokba ültessem vagy a redmoor alá. Bocs a képekért, telefonnal készültek :(
Szívesen várom az észrevételeket, kritikákat ;)

Indítás: 2015. június 01.

Méret: 54 l (60x30x30)
Szűrés: Eheim Classic 2211
Szűrö anyag: Seachem Matrix
Fűtés: Eheim Jager 50W
Világítás: Quad T5, 2x24W
Aljzat: ADA Amazonia 9l
Háttér: Fehér poszter
Dekoráció: Redmoor gyökér, bazalt
Vízcsere: heti 50%
Tápozás: CO2, Easy Carbo,
Növények: Anubias barteri nana, Cryptocoryne wendtii brown, Pogestemon helferi, Weeping moss, Riccia, Microsorum pteropus, Eleocharis parvula
Halak majd: Otocinclus affinis, Corydoras pygmaeus, Danio margaritatus

A hardscape:

WP_20150601_001.jpg

WP_20150601_003.jpg

Az 1. nap:

WP_20150602_002.jpg
WP_20150602_003.jpg
WP_20150602_004.jpg
 
Jò kezdett várom a fejleményeket, remélem hamar toszigálhatod a fünyíròt..... Illetve az a szép sárga hőmérő nagyon kell?
 
Igazából, csak egy adag parvulát ültettem szét, de türelmes vagyok... Igen, a sárga hőmérő nem kell, de csak ez volt kéznél :)
 
Ha jol érzi magát hamar lesz fűves réted, már csak az a kérdés hogy fog valaki legelészni rajta? Egy kis garnéla ez az...
 
Ma 3 napja ketyeg az akvárium. Tartom a napi 50%-os vízcserét .Olvastam, hogy az amazonia az első napokban az egekbe tolja az ammonia és a nitrit szintet.
Eddig minden nap mértem TETRA test 6 in 1 tesztcsíkkal, nem tudom mennyire pontos, de nálam másképp alakult.

1. nap (indítás után):
NO3: 0
NO2: 0
GH: 16
KH: 6
pH: 6,4
Cl2: 0

2. nap (vízcsere után):
NO3: 0
NO2: 0
GH: 4
KH: 6
pH: 6,8
Cl2: 0

3. nap (vízcsere előtt):
NO3: 0
NO2: 0
GH: 0
KH: 6
pH: 6,4
Cl2: 0
 
Az ammóniát nem méri a tesztcsík, szerintem az van benne. Vmi hasonló lefutású görbét kéne, hogy produkáljon.
A napok száma / koncentráció az változó a vízcserék meg szűrő-indító bacik stb miatt.
Én arra tippelnék, hogy még az első szakaszban van az akvád.
Nálam ADA Amazoniánál kb a 15. napon volt a nitrit csúcs, szűrőbacit nem használtam indításkor (az hiba volt)
cycle-graph.gif
 
Az ammóniát nem méri a tesztcsík, szerintem az van benne. Vmi hasonló lefutású görbét kéne, hogy produkáljon.
A napok száma / koncentráció az változó a vízcserék meg szűrő-indító bacik stb miatt.
Én arra tippelnék, hogy még az első szakaszban van az akvád.
Nálam ADA Amazoniánál kb a 15. napon volt a nitrit csúcs, szűrőbacit nem használtam indításkor (az hiba volt)
cycle-graph.gif
[/QUOT

Az indító bacikat naponta adagolom a vízcserék után. Mérek továbbra is, kíváncsi vagyok, hogy alakul a kép.
 
Nem tudom, hogy érett akvárium vízzel érdeme-e kockáztatni, esetleg behozok valamit vele...
Ha megbízható helyről van, akkor simán. Én a nagy szűrőjéből kivettem a perlont és belemostam RO-vízbe és leszűrve beleöntöttem a kicsibe. Azért szűrtem tésztaszűrővel, hogy maláj tornyos még véletlenül se menjen át :)
 
bocs, az előbb elírtam...szóval nálam minden nélkül a 15.napon a nitrát csúcs volt (nem a nitrit),
A többiek naplói alapján, kb 3 hét mire ez lemegy, mármint ezután már biztonsággal telepíthetők élőlények.
2-3 hónap alatt éri el a rendszer a 100%-os szűrési kapacitást ez tény.
Egyébként nem feltétlen kell ammónia teszt, ha minden jól megy akkor szépen beáll 0-ra néhány napon belül.
Ha nem lesz egyéb gond, akkor az ammónia végig a 0 szintet fogja súrolni az akva működése során.
 
Igen tudom, ha odafigyelsz nem lehet baj. Pár éve volt egy 25l-es low tech nanom, minden héten szigorúan tartottam az 50%-os vízcserét.
Szivacs szűrő, egy kis tápozás, nem győztem ritkítani a növényeket, szaporodtak a Galaxy-k és az Otocinclusok.
Az utóbbit sajnos nem sikerült felnevelnem.
 
Elmúlt 1 hetes az akvárium. Áttértem a heti 2 vízcserére. Baktérium kultúra továbbra is megy minden vízcserénél. Nitrit és nitrát szint változatlanul 0. Ammóniát nem tudtam mérni, az ígért tesztet mégsem hozták meg a kereskedésbe.
Történt egy minimális átalakítás. Növények szépen fejlődnek. A parvula, a valisneria nana és a microsorium hozza az új hajtásokat, cryptot nem is említem. Parvulánál néha 1-1 hosszabb szál barnul. Bekerült a riccia is a fára kötözve.
A redmoor-on is megjelent a fehér trutyi, nem foglalkozom vele.
Tápozás az 1. naptól csak Easy Carbo. Lassan elkezdem a Micro Macro tápozást. Elvileg Amazónia taljnál az első 2 hétben nem feltétlenül kell.
A világítás időtartamát növeltem 0,5 órával, jelenleg 6,5 órát világítok. 7 óra lesz a végleges időtartam.
Ha jól láttam van egy kicsi Staghorn algám a parvulán, bár nem biztos, hogy az, mert elég könnyedén le tudom róla piszkálni.
 
Jobb oldalt hátra tervezem a Hydrocotyle Tripartita Japan-t. A kövek és a gyökér közé weeping moha fog kerülni.
Még a gyökér pozícióján gondolkodom, hogy esetleg egy kicsit felfele állítom és jobban benyomom az aljzatba, vagy hagyjam így?
 
Back
Oldal tetejére