• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényes

DIY felszín leszívó Aquael fan mini belső szűrőből. A kép vízcsere közben készült.
md8rwhd7npjsgh5icno7.jpg
 
Egy kis helyzetjelentés.
A Galaxy állomány cseréje megtörtént, 12 db Amanda költözött be. Ami érdekes, hogy egyáltalán nem félősek, még akkor sem bújnak el, ha matatok az akváriumban.
Így már egyre több kis Sakurát látok..
A szűrőcsövek átkerültek a másik oldalra, mert megindult a Valisneria nana és így a megfelelő irányba tereli az áramlás.
Por és pont algám van, gyakorlatilag mind a négy oldalon előfordul, a front üvegen kevésbé.
Egy Quad 2*24 W-os (erdeti csövek) armatúrával világítok az indulás óta napi 6 órát. A lámpa kb 3-4 cm magasan van a vízfelszíntől.
A tápozást visszavettem Micro, Macro 1-1 ml és Easy carbo 2 ml/ nap. De nem tapasztaltam változást.
Nem tudom, ha megemelném a lámpát, az mennyire javítana a helyzeten?
 
Mérj foszfát szintet a zöld pont miatt, és ha 1ppm alatt van, próbáld meg külön adagolni. Zöld port hagyd, előbb-utóbb elméletileg magától is eltűnik, ha lekaparod, akkor 1-2 nap múlva visszatér az üvegre.
 
A gyári fénycsöveket lecseréltem Sylvania 6500K-s fénycsövekre. Elég feltűnő a különbség. :)
Elővettem a fűnyírót is, a parvulát most nyírtam harmadszor, nagyon kevés volt az egy cserép indításkor..;)
De azért szép lassan alakul a gyep. A Hydro elé lehetséges, hogy megpróbálok Stau-t vagy Alernanthera Rineckii minit ültetni, nem tudom, hogy festene.
Hydro-ból jobb oldarla is ültettem egy kicsit. A Valisneria nana is szépen elindult.
A pont algával és némi ecsettel még mindig küzdök, ez utóbbit carbozom. Be fogok szerezni egy foszfát tesztet.
A CO2 adagolás is helyreállt egy camozzi tűszeleppel.
Végezetül egy kép:

59ozrgmcda69i6bxuu4.jpg
 
Szia!
Szép lesz ez :) Annyi kritikát ha megengedsz, hogy szerintem kissé túl szabályos lett az ültetés, nagyon elkülönűlnek egymástól a különböző növények.

üdv
 
Back
Oldal tetejére