• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Baromi drága egy komplett lakást hűteni 3 hónapig napi 10 órában az akváriumok miatt akkor is ha nem vagy otthon.

Egy nem inverteres légkondi kb 1kW-ot azaz 42Ft-ot fogyaszt óránként. Meg nem jósolom hogy kinek mekkora lakása van és milyen szigetelése, azaz milyen gyakran kapcsol ki be. De mondjuk, hogy a 10 órából megy 6-ot. Az +7560Ft havonta.
Ha ezt meglátná az asszony a villamos számlán repülne az akvárium.
Akkor azzal kell ervelni, hogy az csak 3 db panda csik vagy 9 amano garnela ara, ha meg a melegtol borul az akva, azt altalaban a elovilag sinyli meg a legjobban.
 
Koszonom Adrian. Igen mukodik, es rettento stabil. Ha 22 fokra allitom 22 fokos a viz. Vettem mobil klimat is ami 25 fokon tartja a szobat, igy a tobbi akvarium is 25 fokos, viszont folyamatosan megy es ennel nem birja jobban. Ha kint melegebb lesz, a szoba hofok is feljebb fog menni. Kiveve a hutott akvarium. Az stabil. Most keszul megegy akvariumra egy masik.
Hi, Erről lehetne egy kicsit több infót megtudni? :D
 
Akkor azzal kell ervelni, hogy az csak 3 db panda csik vagy 9 amano garnela ara, ha meg a melegtol borul az akva, azt altalaban a elovilag sinyli meg a legjobban.

"Micsoda? Ilyen drága állatokat veszel bele? Azt hittem 200Ft egy hal bele. S miből költöttél erre? Ezért nem jöttünk ki hó végén?"
Nem akarom ezt hallani bocsi, nem jó ötlet. :D
 
Koszonom Adrian. Igen mukodik, es rettento stabil. Ha 22 fokra allitom 22 fokos a viz. Vettem mobil klimat is ami 25 fokon tartja a szobat, igy a tobbi akvarium is 25 fokos, viszont folyamatosan megy es ennel nem birja jobban. Ha kint melegebb lesz, a szoba hofok is feljebb fog menni. Kiveve a hutott akvarium. Az stabil. Most keszul megegy akvariumra egy masik.

Melyik naplódban szerepel a hűtő-szörny?
 
Na..., azért egy atomreaktor egyszerűbb, mint a Henrik féle hűtő... Oda csak belelógatnak valami uránrudat, 'oszt megy. De a Henrikhűtő csövei, kompresszorai, radiátorai, és még sorolhatnám, ha tudnám... ;)
Jah hogy nem csak a hűtő kompresszort használta hozzá hanem majdnem az egész hűtőt. :) Úgy érzem bele ásom magam a hűtőgépek lélektanába.
 
Jah hogy nem csak a hűtő kompresszort használta hozzá hanem majdnem az egész hűtőt. :) Úgy érzem bele ásom magam a hűtőgépek lélektanába.
Erdemes. En is folytatom csak nagyobba. Nagyon jo kiindulasi lehetoseg. A kompresszor halk, a hatasa rendkivul stabil.
 
Erdemes. En is folytatom csak nagyobba. Nagyon jo kiindulasi lehetoseg. A kompresszor halk, a hatasa rendkivul stabil.
Az érdekes ötlet egyébként, hogy igazából az akva alatti szekrényt átalakítani hűtőgéppé. Belül kibélelni tojásszivaccsal, ott hűti a szűrőket meg a CO2 reaktort. Kint meg ott a hűtőrács.
Tehát nem eltúlozva, hogy egy hűtőt megfúrsz bele vezeted a bejövő ágat ott pihen a komplett szűrő.... Fene akar plusz egy hűtőt a nappaliba.
 
Az érdekes ötlet egyébként, hogy igazából az akva alatti szekrényt átalakítani hűtőgéppé. Belül kibélelni tojásszivaccsal, ott hűti a szűrőket meg a CO2 reaktort. Kint meg ott a hűtőrács.
Tehát nem eltúlozva, hogy egy hűtőt megfúrsz bele vezeted a bejövő ágat ott pihen a komplett szűrő.... Fene akar plusz egy hűtőt a nappaliba.
Egy baj van vele hogy közben fűtöd a nappalit. :) Ha külön dobozos akkor ellehet vezetni valami kevésbé zavaró helyre. Igaz én sem tudnám hova vezetni így marad a nappali. :p
 
@Keinrath Adrian - nak volt egy pofás akvárium klímája, az lényegesen olcsóbb, de a realitás az, hogy 70-80e alatt tényleg nem lehet megoldani a stabil 23-24 fokot ha az alap adottságok (pl. pince vagy alapból klimatizált lakás) ezt nem garantálják már.
Ez pedig határérték, mert egy egyszerűbb split klíma ami a szobát hűti nagyságrendileg kihozható 100e Ft-ból ...
(tudom, tudom - a 75 négyzetméteres nappalihoz drágább az is)
@Szabó Henrik -nek volt egy biztató kísérlete egy hűtőkompresszorral, nem tudom abból végül mi lett?
Igazából mégcsak most üzemeltem be! Szóval még megvan!!!:cool:ha a célt nézem no1. imádok az akváriumba nyúlkálni egyszerűen hideg a víz, azaz stabil 22 fok ugy min a @Szabó Henrik -nél . ha a hűtöt magát nézem mint egy nagyobb Pc. 1 C-fok eltéréssel kapcsol be a ventillátor kb 2min alatt lehütti magát egy fokkal majd 10-15 perc múlva megint! a bekapcsolás zaja 54db 2méterröl közvetlen a gépnél 61db, de a klima szabadon van nincs szekrényben Stb. éjjel nem zavar! de ha állítok neki 1 fok eltérést akkor órákig nem kapcsol be! a szobában 24.8 fok van jelenleg! lehuzott ablaknál! délifekvésü! külön Vízforgatót nem kellett beüzemelnem mivel egy 2080 as egyik szívóágára van bekötve! 300liter ig jó a Klíma ugyhogy még duplázhatok!:D
 

Attachments

  • Hailea HC 300.JPG
    Hailea HC 300.JPG
    137.5 KB · Megtekintések: 6
  • Hailea etik...JPG
    Hailea etik...JPG
    196.2 KB · Megtekintések: 6
Baromi drága egy komplett lakást hűteni 3 hónapig napi 10 órában az akváriumok miatt akkor is ha nem vagy otthon.

Egy nem inverteres légkondi kb 1kW-ot azaz 42Ft-ot fogyaszt óránként. Meg nem jósolom hogy kinek mekkora lakása van és milyen szigetelése, azaz milyen gyakran kapcsol ki be. De mondjuk, hogy a 10 órából megy 6-ot. Az +7560Ft havonta.
Ha ezt meglátná az asszony a villamos számlán repülne az akvárium.

Azon kívül hogy nem inverterest már tilos árulni, felszerelni, azért egy inverteres légkondit nem csak az élővilág hálál meg (kivéve ha dedikált akváriumi szoba van), és a +7000kHUF sem annyi szerintem. Az inverterressel meg meg lehet némi fűtés számlát spórolni tavasszal és összel ha valakinek ez számit (+5-7 fokig olcsóbb mint a gáz).
 
Azon kívül hogy nem inverterest már tilos árulni, felszerelni, azért egy inverteres légkondit nem csak az élővilág hálál meg (kivéve ha dedikált akváriumi szoba van), és a +7000kHUF sem annyi szerintem. Az inverterressel meg meg lehet némi fűtés számlát spórolni tavasszal és összel ha valakinek ez számit (+5-7 fokig olcsóbb mint a gáz).
Nem azt kell nézni elsősorban, hogy mennyibe kerül, hanem hogy mennyihez jön hozzá. 131 négyzetméteres családi házban havi 14 ezer forint a villanyszámla átalánydíj klíma nélkül, pedig semmi extra nem megy, nem használunk se fritőzt, se villanytűzhelyet, se infraszaunát, vagy egyéb ilyen úri murit. Szerintem ha az év végi összesítővel megérkezne egy levél az e-ontól, hogy legyünk szívesek ~20 ezer forint hátralékot fizetni, a kutya mellett aludnék a cseresznyefa alatt következő nyárig.
 
Nem azt kell nézni elsősorban, hogy mennyibe kerül, hanem hogy mennyihez jön hozzá. 131 négyzetméteres családi házban havi 14 ezer forint a villanyszámla átalánydíj klíma nélkül, pedig semmi extra nem megy, nem használunk se fritőzt, se villanytűzhelyet, se infraszaunát, vagy egyéb ilyen úri murit. Szerintem ha az év végi összesítővel megérkezne egy levél az e-ontól, hogy legyünk szívesek ~20 ezer forint hátralékot fizetni, a kutya mellett aludnék a cseresznyefa alatt következő nyárig.
Hallottal rola, hogy a gyumolcsfak alatt nemjo kutyat tartani, mert a szaladgalas, toporgas, ledongoli a foldet, amit inkabb lazan kell tartani, a jo vizhaztartas miatt. A madarakrol nem is beszelve mert minden masodik kikeruli a fat, tartva a kutyatol, igy a karos rovarok elszaporodhatnak. :facepalm:
 
Hallottal rola, hogy a gyumolcsfak alatt nemjo kutyat tartani, mert a szaladgalas, toporgas, ledongoli a foldet, amit inkabb lazan kell tartani, a jo vizhaztartas miatt. A madarakrol nem is beszelve mert minden masodik kikeruli a fat, tartva a kutyatol, igy a karos rovarok elszaporodhatnak. :facepalm:
Öt kanna felhasználható cseresznye sima létrával így is lejön a fáról, ennél több terméshozam meg nem kell. Ilyenkor 3 hétig cseresznyés lepényt meg magos rétest eszünk, a többit meg eltesszük befőttnek.
 
Most nem azért, a 14.000 havi villanyszámla nem is olyan sok...
Nekünk több és nem 130nm csak 100... Mondjuk van szárítógép, két kisgyerek mellett (télen van hogy napi kétszer megy :) ), plusz télen a pinyóban az akvákat is fűteni kell.

A klíma a brutál nyári melegekben aranyat ér, tudsz aludni, nem ragadsz rá a kanapéra, etc... és egy inverteres klíma bőven nincs +7000 forint havonta.
 
Raerek ha segitsegre van szukseged. Irigykedem.
Szerintem a 4 óra vonatozás utáni fára mászás a szedetlen cseresznyék eléréshez, utána meg 20 kiló cseresznye cipelése vissza a vonaton nem érné meg a vesződést! :D

Most nem azért, a 14.000 havi villanyszámla nem is olyan sok...
Nekünk több és nem 130nm csak 100...

A klíma a brutál nyári melegekben aranyat ér, tudsz aludni, nem ragadsz rá a kanapéra, etc... és egy inverteres klíma bőven nincs +7000 forint havonta.
Elgépeltem magam, 24. Bőr bútorunk nincs. :p

Mi szobaventilátort használunk. Ha jó a halaknak, jó lesz nekünk is.
 
Bőr bútorunk nekünk sincs, csak textilbőr. :)
Szobaventi hangos, és csak kavarja a meleg levegőt. :( Halak vizét a párologtatás elvén hűti, és az élettérközegük hőmérsékletét csökkenti. :) Szóval ami nekik szuper, nekünk nem biztos. :)

De nem akarok én senkit sem megtéríteni. Három évig én is elutasítottam a klímát, de utána legyűrtek a nyári 40+ fokok. Pedig a ház nem éppen vékony téglafalas, rajta 10 centis nikecell szigeteléssel, prémium hőszigetelésű ablakokkal...
 
Back
Oldal tetejére