• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Autós témák

Turbósnál van értelme a gombának! csak figyelni kell a keveréket, hogy nem megy-e annyival több levegő, hogy több benzin is kéne, nem tudom, a Mitsu mennyire tud utánállítani magától. A másik, hogy csak akkor működik, ha hideg levegőt tud szívni, ha olyan helyen van, hogy a motortól felmelegedett levegőt kapja, pont semmire nem jó.
Van innovate szélessávú szonda, meg kijelző is, látom a keveréket folyamatosan.
Volt, hogy állandóan dúsított. Kiderült, hogy a lukoilos benzin nem tetszett neki :)
 
Sziasztok!
Rá kellene töltenem a hűtővízre.Vettem -72 fokig jó koncentrátumot,amit elvileg csak higítva szabad használni.De mi van ha így töményen beleöntök pár decit????A rendszerben ugyis van pár liter víz már ,elvileg nem lehet baja semminek,jól sejtem????Valaki hozzáértő erősítsen meg ebben.
Köszi
 
Srácok!
Autós téma.
Autózás közben ,egy útbaeső falun áthaladva én oldalamon trafizik a yard,vagyis a szembelevő forgalmat lézerezik.Viszont .Engem is le tud olvasni ???Vagyis a hátsó részét is tudják trafizni a rendőrök az autónak,vagy csak szemből mérnek sebességet.???Nem mintha gyorsan mentem volna,csak érdekesség képpen kérdezem,mert nem tudom ez, hogy működik ezeknél a műszereknél.
 
Srácok!
Autós téma.
Autózás közben ,egy útbaeső falun áthaladva én oldalamon trafizik a yard,vagyis a szembelevő forgalmat lézerezik.Viszont .Engem is le tud olvasni ???Vagyis a hátsó részét is tudják trafizni a rendőrök az autónak,vagy csak szemből mérnek sebességet.???Nem mintha gyorsan mentem volna,csak érdekesség képpen kérdezem,mert nem tudom ez, hogy működik ezeknél a műszereknél.
Az "új" (pár éves) traffik már hátulról is mérnek, főleg a motorosok miatt találták ki, azokon elöl nem nagyon van rendszám. ha belegondolsz az autópályán lévő fix traffik is sokszor úgy vannak forgatva, hogy hátulról mérjenek.

DE! csak egy irányt tudnak mérni, tehát ha valóban a szembejövőket mérték, akkor nem érint a dolog.
 
Főleg ezek a szuper trafik amik az L vason függenek. Na azok néznek minden irányban. Szakadt volna le a keze aki aláírta ezt a megrendelést. 90-nel menni egy 163 lovas 20d-vel? Mintha állnék :ROFLMAO:
 
Sziasztok!

Már a több tiz éves trafik (Fama 1-2) is mértek minden irányt. Mármint a közeledő és a távolodot is. Az ujak meg pláne. Mértem én is mindegyikkel, persze nem büntetés céljából :). Annyi hogy a távolódó sebességét negativ előjellel jelzi.
Szabi
 
Ma útban hazafele egy használt autó kereskedés előtt állt egy verda. Mikor mellé értem láttam hogy mért. Szerintem simán kihoztak egy autót a kereskedésből. Nagyon figyeljetek. Év végi prémiumgeneráló bekapcsolva....
 
Ma útban hazafele egy használt autó kereskedés előtt állt egy verda. Mikor mellé értem láttam hogy mért. Szerintem simán kihoztak egy autót a kereskedésből. Nagyon figyeljetek. Év végi prémiumgeneráló bekapcsolva....

Ugyanitt radardetektor és lézerblokkoló eladó. :D
 
Hát ez marha jó.... én olyanokat szoktam látni amivel autóból mérnek, és a hátsó ülésről figyeli a fószer. Az is mérne hátrafelé?
Ne keverjük a dolgokat. Amerre áll a müszer lézer optikája arra mér, én ill. a kérdés is arra vonatkozott, hogy a látoszögében benne lévő járművekből csak a közeledőt vagy csak a távolodot, vagy mindkét irányt tudja mérni. Erre válaszoltam hogy ha egy irányba is néz, attol mér a teljes utnak a keresztmetszetét láthatja azaz az ott közlekedő (közeledő és távolodó) mindkét irányt tudja mérni. Amúgy ha már látod a trafit akkor már rég késő. A régiek kb 800m erről olvastak rendszámot csak akkor még H8 as kazettára rögzítették, amiota uj digitális a cucc csak kb 400m ről látja, ismeri fel a rendszámot. De meg az is elég ahoz hogy te ne lásd.
 
amiota uj digitális a cucc csak kb 400m ről látja, ismeri fel a rendszámot. De meg az is elég ahoz hogy te ne lásd.
Azta,ez érdekes infó volt számomra.Én abban a tudatban voltam eddig ,hogy az új paxok messzebb látnak
 
Ne keverjük a dolgokat. Amerre áll a müszer lézer optikája arra mér
Valóban. Én nem is tudom mit olvastam eddig. Lehet nem is ezt a topicot :)
Nekem teljesen nyilvánvaló volt, hogy ami a kamera elé kerül, függetlenül attól, hogy közeledik vagy távolodik az mind meg lesz mérve. Nekem ez "vagy csak szemből mérnek sebességet" mindenáron azt akarta jelenteni, hogy a kérdés arra irányul, hogy a két irányba is tud-e mérni a műszer... szóval a gép előtt és mögött is... Bocs tényleg. Nem is értem mit gondoltam... :unsure:
 
Én mostanában már Fama III-al szoktam mérni. Ez kb fél éves műszer, kb. 7 millio forint, és mérni mér távolabról is de a rendszám akkora mint egy bolhafing, nem ismeri fel a rendszámfelismerő. A most beszerzésre kerülő autómata mérők is ilyenek, habár azt a B. Mikroelektronika csnálta nem a VHT Kht, de azokat is sikerült még jobban elrontani...... Tehát ha találkozol ilyenekkel az uton kb 400m ről tud legkorában bemérni, ezért igy is állítják öket autómatára. Ha rendőrségi autóból mérnek akkor viszonylag hamar észrevenni az autó miatt, akkor még érdemes fékezni:)
 
Valóban. Én nem is tudom mit olvastam eddig. Lehet nem is ezt a topicot :)
Nekem teljesen nyilvánvaló volt, hogy ami a kamera elé kerül, függetlenül attól, hogy közeledik vagy távolodik az mind meg lesz mérve. Nekem ez "vagy csak szemből mérnek sebességet" mindenáron azt akarta jelenteni, hogy a kérdés arra irányul, hogy a két irányba is tud-e mérni a műszer... szóval a gép előtt és mögött is... Bocs tényleg. Nem is értem mit gondoltam... :unsure:

Amugy nagyot nem tévedett a kérdező sem, mert sokszor 400m távolból is annyira rá kell nagyítani a sávra hogy a rendszám olvasható legyen hogy a sáv fele van csa benne, azaz csak az egyik irány, és lusta a karral jobbra-balra mozgatni. Beállítja autómatára, sebességhatárt állít be mellé és elmegy reggelizni közbe :). Ilyenkor van esély, hogy csak az egyik irányt mérje. De maga a műszer persze képes lenne mind a két irányt ekkor is mérni, ha ráállítanák a szembejövő sávra is.
 
@t1szabcsi az a móka még megy, hogy jó távol megmér, lekövet, többször rád mér, aztán ha már elég közel vagy, rendszámos fotó, de ott már mindegy a sebesség, ha valahol a lekövetés közben gyorsan jöttél, az alapján jön a jutalom csekk?
 
Back
Oldal tetejére