• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Autós témák

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Azért írtam ilyen címet a topicnak mert nem jutott szembe jobb .Részemről azzal kezdeném eme oldalt ,hogy tanácsot kérjek olyan fórumozóktól akik talán jártassabbak eme ügyben.Szóval a lényeg ,hogy új nyárigumi vásárlása előtt állok ,mert a régi garnitúra már alkalmatlan a biztonságos közlekedésre.Viszont nem tudom melyik gumit vegyem meg a mostani választékból.Ami lényeges ,hogy ár-érték arányban azért jó legyen.Sem gagyit ,sem méreg drágát nem szeretnék vásárolni.Az a bizonyos arany középutas érdekelne.Árszegmens inkább a 20-25000-es /db áru gumimárka.Itt viszont több márka és típus is van ,amikből már nehéz a "jót "is kiválasztani.Méret:225/45R17
Köszönöm az esetleges tanácsokat;)
 
Szerintem a középkategória legjobb ár/érték arányú választása a Barum.
Ezek a hatalmas papucsok, mint amit Te is írtál a jó eséllyel valamelyik Michelin gyárban készülnek, a Barum ugyanis a Michelin tulajdona. Az én Barum gumimon ott az árulkodó Made in France felirat;)
Ha fontos a biztonság, akkor távol keletit ne vegyél, kivétel a Hankook, na ők hatalmasat léptek az elmúlt 15 évben.
 
Szerintem a középkategória legjobb ár/érték arányú választása a Barum.
Ezek a hatalmas papucsok, mint amit Te is írtál a jó eséllyel valamelyik Michelin gyárban készülnek, a Barum ugyanis a Michelin tulajdona. Az én Barum gumimon ott az árulkodó Made in France felirat;)
Ha fontos a biztonság, akkor távol keletit ne vegyél, kivétel a Hankook, na ők hatalmasat léptek az elmúlt 15 évben.
Vredestein ,Nokian,Barum,Hankook ,Falken is van ebben az árkategóriában(ezért nehéz laikusnak választani ennyi közül)
 
Nekem ugyan egy mérettel kisebb van attól amit írtál, de a Dunlop Sport Blueresponse gumit bátran merem ajánlani. Bár ez már a 25000-es darabárat erősen átlépte a neked való méretben.
 
Nekem annak idején nagyon bejött a Falken ZE914 gumi, és ahogy nézem az épp beférne a 25000/darab árba, legalábbis ott ahol néztem. Most Fulda Ecocontrol HP-t vettem, és csak jót tudok mondani erről is.
Esetleg érdemes az ADAC teszteket olvasgatni, az alapján elindulva néha bele lehet futni egy-két jó vételbe.
 
Nekem annak idején nagyon bejött a Falken ZE914 gumi, és ahogy nézem az épp beférne a 25000/darab árba, legalábbis ott ahol néztem. Most Fulda Ecocontrol HP-t vettem, és csak jót tudok mondani erről is.
Esetleg érdemes az ADAC teszteket olvasgatni, az alapján elindulva néha bele lehet futni egy-két jó vételbe.
Adac tesztet olvastam,de sajnos a teszten pont nem ezek az árkategoriás gumik voltak.Vagy a drágább karegoria képviselői szerepeltek vagy a Nankang fajták.Na belőle pl.nem vennék.
 
Vredestein ,Nokian,Barum,Hankook ,Falken
22 éve használtam Vredesteint a 120-as Skodámon, az nagyon jó gumi volt.
Barumot használtam több céges és saját autón is - mióta csak vezetek - sose volt velük gond, de egyértelműen nagy lökést adott a cégnek a Michelin.
Falkent használtam úgy 17 évvel ezelőtt, az nem volt túl nagy szám akkor, de azóta nyilván sokat változott a helyzet.
Hankookot még unokatesóm Daewoo Nubiraján teszteltem több mint 10 éve. Ritka GERONIMO volt. Ehhez képest a mostani autómon már 2 téli szezont elment a téli szett. Nincs vele gondom.....igaz hó sem volt:D
A Nokian kimaradt:)

Szerintem amiket felsoroltál egyik sem rossz választás, nem tudsz egyikkel sem félre nyúlni.
 
22 éve használtam Vredesteint a 120-as Skodámon, az nagyon jó gumi volt.
Barumot használtam több céges és saját autón is - mióta csak vezetek - sose volt velük gond, de egyértelműen nagy lökést adott a cégnek a Michelin.
Falkent használtam úgy 17 évvel ezelőtt, az nem volt túl nagy szám akkor, de azóta nyilván sokat változott a helyzet.
Hankookot még unokatesóm Daewoo Nubiraján teszteltem több mint 10 éve. Ritka GERONIMO volt. Ehhez képest a mostani autómon már 2 téli szezont elment a téli szett. Nincs vele gondom.....igaz hó sem volt:D
A Nokian kimaradt:)

Szerintem amiket felsoroltál egyik sem rossz választás, nem tudsz egyikkel sem félre nyúlni.
Köszi Zoli.Igazábol olyan dolgok foglalkoztatnak a témában mint a kopás pl.Már az előző szett(barum bravuris)vételekor érdeklődtem gumi ügyben akkor olyanokat is hallottam hogy pl.a falken ziex ze912 egy hamar kopó tipus.Mert ugyebár nem egy évre vesz az ember gumigarniturát ,énis olyant szeretnék ami birja a strapát,napi használatban van az auto.
 
Dunlop Sport Maxx RT erről egész jót írnak. Igaz, hogy ez már úgy 28 ezer.
Nekem Dunlop Winter Respons 2 volt fent télen, azzal élmény volt vezetni az autót.
 
22 éve használtam Vredesteint a 120-as Skodámon, az nagyon jó gumi volt.
Barumot használtam több céges és saját autón is - mióta csak vezetek - sose volt velük gond, de egyértelműen nagy lökést adott a cégnek a Michelin.
Falkent használtam úgy 17 évvel ezelőtt, az nem volt túl nagy szám akkor, de azóta nyilván sokat változott a helyzet.
Hankookot még unokatesóm Daewoo Nubiraján teszteltem több mint 10 éve. Ritka GERONIMO volt. Ehhez képest a mostani autómon már 2 téli szezont elment a téli szett. Nincs vele gondom.....igaz hó sem volt:D
A Nokian kimaradt:)

Szerintem amiket felsoroltál egyik sem rossz választás, nem tudsz egyikkel sem félre nyúlni.
A Nokianról annyit mondhatok, hogy nagyon komolyat tapad vizes felületen. A vízelvezetés parádésra sikerült. (Mondjuk ez 235/45 / R17 volt)
 
Dunlop Sport Maxx RT
Az előző generációból használtam egy szettet. Való igaz ragadt az útra, de gyorsabban kopott az átlagnál.
Csodák nincsenek.
Amelyik gumi jobban tapad az átlagnál, az gyorsabban is kopik.
Amelyik lassabban kopik, az meg nem tapad annyira.
A gyártók próbálkoznak különböző segédanyagok hozzáadásával, de a fizikát nem könnyű átverni.
 
Ha nagyon jól tapadót szeretnél ebben az árkategóriában akkor pl Toyo Proxes, kicsit puhább mint az átlag, erre is igaz, amit eMZé írt egyel feljebb, de esőben és szárazon is kiváló gumi.1 perces kereséssel találtam 25/db-ért, valószínűleg olcsóbban is van. Egy kategóriával feljebb 30 körül pedig már a T1R változat van, azzal meg le nem rúgod az útról a kocsit.
 
Ha nagyon jól tapadót szeretnél ebben az árkategóriában akkor pl Toyo Proxes, kicsit puhább mint az átlag, erre is igaz, amit eMZé írt egyel feljebb, de esőben és szárazon is kiváló gumi.1 perces kereséssel találtam 25/db-ért, valószínűleg olcsóbban is van. Egy kategóriával feljebb 30 körül pedig már a T1R változat van, azzal meg le nem rúgod az útról a kocsit.
Toyo Proxes-t én is használtam, jót fog az biztos. De ha már tapadni kell, akkor Pirelli P0. Annál lágyabb gumim még nem volt. Mondjuk 1 idény alatt elkoptak hátsók. Nem költséghatékony :)
 
Toyo Proxes-t én is használtam, jót fog az biztos. De ha már tapadni kell, akkor Pirelli P0. Annál lágyabb gumim még nem volt. Mondjuk 1 idény alatt elkoptak hátsók. Nem költséghatékony :)
nekem yokohama parada van, gyakorlatilag utcai slick, de úgy is fogy :)
 
Srácok köszi mindenkinek a hasznos hozzászolásokat!Ami a gumit illeti inkább lassabban kopó gumit vennék ami azért jo pár szezont kibír.Nem versenyezni szeretnék,ezt a fakabátok amugy is egy sz€p kövér csekkel kompenzálnák. Az előző szett Bravuris 2 négy szezont bírt,napi használattal,igaz az utolso évet már rossz futoművel ami kicsit leamortizálta az első gumikat.
 
Srácok köszi mindenkinek a hasznos hozzászolásokat!Ami a gumit illeti inkább lassabban kopó gumit vennék ami azért jo pár szezont kibír.Nem versenyezni szeretnék,ezt a fakabátok amugy is egy sz€p kövér csekkel kompenzálnák. Az előző szett Bravuris 2 négy szezont bírt,napi használattal,igaz az utolso évet már rossz futoművel ami kicsit leamortizálta az első gumikat.
Milyen autód van?
mert ha olyan, mint amivel én járok most (Fiat punto 1.1 - 55 brutális lóerő :D ), akkor teljesen mindegy, milyen gumit veszel...
 
Back
Oldal tetejére