• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata hal etető

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban? Sajnos héten többször van olyan hogy reggel mikor elmegyek még csak a co2 megy és mire haza jövök a halak már alszanak jobb esetben délután érek haza és naponta több alkalommal érdemes etetni. Senkire nem szeretném rábízni az etetést a balesetek elkerülése érdekében. DIY megoldások is érdekelnek ha azok megvalósítható működő dolgok.
 
Mostanában nekem is van olyan hogy egy-egy nap nem kapnak kaját, de ha alapból jól vannak táplálva akkor kibírnak egy napot, akár nyaralásnál egy hetet is vagy többet, de ez csak felnőtt, kifejlett halakra igaz, ivadékokra nem.
Szerintem ha hetente 3X, 4X tudsz etetni az jó, de azért jobb a rendszeres etetés
DIY módszerről nincs tudomásom
 
Mindent lehet, még DIY-be is.(csak fogalmam sincs hogyan , tán a micro motorja, és egy gyógyszeradagoló :) )
Nekem, van egy Eheim, forgás előtt beindul a kis ventilátor is, hogy az esetleges kaját fellazítsa.Nem volt olcsó, de megéri.4x tud etetni naponta, de minden etetésnél be lehet állítani, hogy 1-2-3 x forduljon át.
 
Én nem szoktam olyan sokáig távol lenni hogy a halaim ne bírnák ki, de ha 2 hétre elmegyek na ott már lehet hogy esélyes egy etetőautomata vagy előtte jól kell őket táplálni.
 
Nekem is van egy eheim, szerintem jojo pélldányához képest az egyerűbb. Viszont hosszú évek óta kiszolgál. Nyaralásoknál is jó volt használni én csak ajánlani tudom.

Lemezest és granulátumot szoktam tölteni bele.
 
Naponta többször csak az ivadékhalakat KELL etetni. A felnőtt példányoknak elég, ha egyszer esznek. Én néha be szoktam iktatni egy-egy napot, amikor nem kapnak kaját, a természetben sem jut minden nap dinnyeföld. :)
Az etetési balesetet én nagyon egyszerűen szoktam megoldani. Van egy úgy nevezett tip-tartó, ami a műkörmös szakmában használatos :)P), abba kiadagolom a napi cuccot, bárki etethet vele, sok tudomány nem kell hozzá. Kiadagolni meg bármibe ki lehet, aminek több fakkja van, akár még gyógyszeradagolóba is, ez már halmennyiség függő.
 
Alapvetően kétféle megoldást használnak az etetőautomatáknál.

Az egyikben egy tartály vertikális fordulatát követően egy szabályozható nyíláson esik ki a kaja. A legötbb gyártónak ilyen, illetve hasonló elven működő készülék található meg a termékpalettáján. Pl: sera, EHEIM, JUWEL, Hydor, HOBBY, Trixie, Europet, Ferplast, stb. Az árak 4.000 és 19.000 Ft között mozognak.

6728_0.jpg



A másik variációban egy tárcsa horizontálisan forog, és úgy adagolja a tápot kis fakkokból. Ez utóbbi a jobb, bár ebből kevesebb típus érhető el. Ilyenek pl. a Fish Mate F14 és a Grasslin Rondomatik 400. Ezek kb. 11.000 és 16.000 Ft-ért szerezhetők be.

rondomatic400.png


Azok az automaták, amelyek a tartály függőleges forgatásával juttatják ki egy nyíláson a kaját nem a legjobbak, mert általában csak egyféle kaját lehet (érdemes) beletenni (tipikusan granulátumot), nem tudnak tablettát adagolni, a kiadott mennyiséget nehéz rendesen szabályozni, illetve kiadott mennyiség nem feltétlenül egységes. Ja és persze gyengébb típusok esetén a nedvességtől becsomósodhat a kaja, ezt a jobbak egy légpumpa rákötésével ellensúlyozzák.

Ellenben a tárcsás, vízszintesen forgó automaták sokkal jobbak: annyit adagol, amennyit kimérsz, több fajta kaját is lehet beletenni a kis fakkba, és tablettát is tud.

Amit én használok, és csak ajánlani tudom: Grasslin Rondomatik 400 (a második képen ez látható). Nagyon precíz, igényesen kidolgozott, minőségi német cucc. Bár nem olcsó, az tény.
 
sziasztok!
diy automata etetőt készítettem már (nem saját ötlet)
quartz óraszerkezetből + kisméretű haleledeles dobozból.
megpróbálom leírni, hogyan.

először is kell egy óraszerkezet, ez egy fekete, kb 8x8 cm-es 1 db ceruzaelemmel működö szerkezet
a legegyszerűbb régi "kínai" ébresztőórából, faliórából stb. vagy
kreatív boltból is be lehet szerezni 600-1000 HUF-ért.

a mutatókat leszedem, egy megfelelő átmérőjű (megfelelő=kismutatótengelyére ráhúzható)
csődarabot kb 2 cm ragasztok a kismutató tengelyére.

erre a tengelyre egy kisméretű (kb 1 cm átmérőjű) mágneskorongot ragasztok
(kreatív boltból beszerezhető szintén, érdemes az erőset választani, éz fényes
fémszínű, nem a hagyományos fekete).

a haleledeles dobozt az oldalán közvetlenül az aljánál kivágom,
kb egy 1x1 cm-es lyukat készítek rá.

az aljának a közepére felragasztok egy másik mágneskorongot.
a mágnesek segítségével biztosan rögzíthető az eledeles doboz,
de könnyen le is vehető, ha fel akarjuk tölteni.

készítek egy 1x1 cm élhosszúságú kockát is kartonpapírból v.
műszaki rajzlapból vékony műanyag lapból stb.

a kis papírkockát úgy ragasztom be a dobozba, hogy a dobozon lévő lyuk
szabadon maradjon, az óramutató járásaval egyező irányba mutató oldala
szintén maradjon szabadon. bonyolultan hangzik, hogy egyszerűbb legyen itt az angol nyelvű link:
http://www.instructables.com/id/Cheap-a ... on-the-go/

naponta kétszrer etet, nyaralás alatt szerintem elfogadható megoldás
 
Egyszer használatos.Drága mulatság.A telefon árából veszek egy digitálist.De kísérletnek ötletes... :lol:
 
oRphEus said:
Amit én használok, és csak ajánlani tudom: Grasslin Rondomatik 400 (a második képen ez látható). Nagyon precíz, igényesen kidolgozott, minőségi német cucc. Bár nem olcsó, az tény.


Szia!

Látom Te is egy Grässlin Rondomatik 400 típusú készüléket használsz. Én is beszereztem egy ilyet és nagyon szépen néz ki, meg nagyon precíz gépnek tűnik, egy bajom van vele... nem etet; márpedig szerintem egy automata hal etetőnél ez egy lényeges funkció. :lol:

Bedugtam a hálózatba, fel is helyeztem az akváriumra, és mindent úgy csináltam ahogy kell. Beállítottam a pontos időt, majd bedugtam a kis pöcköt egy adott órára, és várom a csodát, de az etetőtárcsa sajnos nem forog. (Már több pöcköt is bedugtam, pl 13-16-19 órára, de nem nagyon akar megmozdulni :( )

Neked is produkált ilyet a gép? Mi tévő legyek?
Remélem én rontottam el valamit, nem pedig valami hiba!

Köszi előre is a segítséged!

Üdv,
gaaldeni
 
Na felhozom a topikot.

Kis hazánkban lehet venni vagy 5-6 félét, GA-nál is van legalább három, melyiket érdemes? Melyik élőben a legkisebb, leghasználhatóbb és a legkevésbé csúnya?

Ami nálam a pakliban van: Wave, Eheim, Hydor, Juwel. De inkább csak az első kettő ami szimpi.
 
Nekem is van valamilyen, forgós, és egy kis nyíláson adagolja ki a kaját, hasonló mint a Juwel-é, csak ezekkel sokszor az a baj, hogy a párától összeragad a kaja, onnantól meg nem jön ki, Eheimnél írnak olyant, hogy van valamilyen szellőztetés benne, illetve a Sera-nak van még olyan lehetősége, hogy légpumpát lehet rá csatlakoztatni. De ezek is inkább granulált eleség adagolására lehet jó.Én inkább valamilyen tárcsás megoldásra szavaznék, mint ami a 9-es hozzászólásnál is írt Orpheus
 
Back
Oldal tetejére