• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata hal etető

Sziasztok!
Van egy EHEIM 3581 automata etetőm.
Sikeresen beleejtettem az akváriumba :banghead: (Remekül süllyed :D)
Szétkaptam, most szárad
Van-e esély rá, hogy valamikor még fog etetni, vagy kuka?
Köszi!
 
Sziasztok!
Van egy EHEIM 3581 automata etetőm.
Sikeresen beleejtettem az akváriumba :banghead: (Remekül süllyed :D)
Szétkaptam, most szárad
Van-e esély rá, hogy valamikor még fog etetni, vagy kuka?
Köszi!

Szerintem egy-két hét alatt simán kiszárad. Csak telefonnal van komoly tapasztalatom :)
Amúgy megéri az árát? Nekem a Juwel etető alig szór be maximumon.
 
Szerintem egy-két hét alatt simán kiszárad. Csak telefonnal van komoly tapasztalatom :)
Amúgy megéri az árát? Nekem a Juwel etető alig szór be maximumon.
Most szerencsém volt! Megszáradt, működik. Pedig kétségeim voltak, folyt belőle a víz.
Most tesztelem, sok tapasztalatom még nincs vele.
A 100 ml tartály 10 adagolásra elég maximumon, vagyis ha teljesen nyitva van a retesz, akkor napi egy etetés mellett 10 napra elegendő a tartály mennyiség. Egy etetés 10 ml.
Azt, hogy megéri-e az árát, mi sem bizonyítja jobban, minthogy úszni is tud :rolleyes: és még működik is utána :D
 
Most szerencsém volt! Megszáradt, működik. Pedig kétségeim voltak, folyt belőle a víz.
Most tesztelem, sok tapasztalatom még nincs vele.
A 100 ml tartály 10 adagolásra elég maximumon, vagyis ha teljesen nyitva van a retesz, akkor napi egy etetés mellett 10 napra elegendő a tartály mennyiség. Egy etetés 10 ml.
Azt, hogy megéri-e az árát, mi sem bizonyítja jobban, minthogy úszni is tud :rolleyes: és még működik is utána :D
Azért az Eheim jóval profibb ránézésre mert legalább digitális kijelzője van.
 
Most szerencsém volt! Megszáradt, működik. Pedig kétségeim voltak, folyt belőle a víz.
Most tesztelem, sok tapasztalatom még nincs vele.
A 100 ml tartály 10 adagolásra elég maximumon, vagyis ha teljesen nyitva van a retesz, akkor napi egy etetés mellett 10 napra elegendő a tartály mennyiség. Egy etetés 10 ml.
Azt, hogy megéri-e az árát, mi sem bizonyítja jobban, minthogy úszni is tud :rolleyes: és még működik is utána :D
Kérdés, hogy mennyire volt szerencse- vagy tudatos tervezés eredménye? Szerintem minimális elvárás minden akvarisztikában használatos készüléktől, hogy vízálló legyen (IP65). Ha ezt nem teljesíti, akkor a gagyi kategóriába tartozik.
Pl. van egy ATI Sunpower 4x39W lámpám. Már ránézésre is gyanús volt, de miután meghibásodott, a neten megnéztem, hogy kell szétszedni, javítani. Na, ott megláttam, mi van benne, hogy néz ki az egész konstrukció.
Kb. IP20 lehet, vagy az se. Már szét se szedtem. Szépen beállítottam a sarokba (függőlegesen). Ha használat közben véletlenül beleesne a vízbe, akkor ott halál eset lesz. Igaz, leírták, hogy takarítás előtt áramtalanítani kell, de akkor hogy látom, hogy mit csinálok??? Agyrém.
 
Kérdés, hogy mennyire volt szerencse- vagy tudatos tervezés eredménye? Szerintem minimális elvárás minden akvarisztikában használatos készüléktől, hogy vízálló legyen (IP65). Ha ezt nem teljesíti, akkor a gagyi kategóriába tartozik.
Pl. van egy ATI Sunpower 4x39W lámpám. Már ránézésre is gyanús volt, de miután meghibásodott, a neten megnéztem, hogy kell szétszedni, javítani. Na, ott megláttam, mi van benne, hogy néz ki az egész konstrukció.
Kb. IP20 lehet, vagy az se. Már szét se szedtem. Szépen beállítottam a sarokba (függőlegesen). Ha használat közben véletlenül beleesne a vízbe, akkor ott halál eset lesz. Igaz, leírták, hogy takarítás előtt áramtalanítani kell, de akkor hogy látom, hogy mit csinálok??? Agyrém.
Ez úgy hangzik "ha tudom, hogy elesek akkor előtte inkább leülök". Azért ez nem túl biztatóan hangzik.
 
Sziasztok
Aki autómata etetőt keres, szerintem bátran vegyen Eheimet, vagy egy Grassin Rondomatic 400-at.
Nekem van mindkettő. A Grassinnal pontosabban lehet állítani, mennyit adjon le (bár a lemezes kaja azért ritkán, de bele tud szorulni), de az Eheim is teljesen megbízható.
 
Back
Oldal tetejére