• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Valamiért rendszeren hirtelen kikapcsol a gépem.
Valamikor újra indítja magát,valamikor marad a "kék halál",csak lent lehet kikapcsolni.
Ilyenkor nagyon nehezen indul újra.Ez a probléma már legalább 3-4 hete fenn áll.
Ja és nem fog teljesen meghalni?Az SSD vadi új,az egész gép is,valahogy tavaly nyár végén lett külön cuccokból össze rakva.
Az óvintézkedést már megtettem,minden értéket átmentem a gépben lévő másik merevlemezre.
Nem lehet valahogy javítani,mindenképp újra kell telepíteni a gépet?
Hibakód:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: f4
BCP1: 00000003
BCP2: 8667CD40
BCP3: 8667CEAC
BCP4: 82E6AFD0
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\032515-12152-01.dmp
C:\Users\Tibicuk\AppData\Local\Temp\WER-15912-0.sysdata.xml
 
Valamiért rendszeren hirtelen kikapcsol a gépem.
Valamikor újra indítja magát,valamikor marad a "kék halál",csak lent lehet kikapcsolni.
Ilyenkor nagyon nehezen indul újra.Ez a probléma már legalább 3-4 hete fenn áll.
Ja és nem fog teljesen meghalni?Az SSD vadi új,az egész gép is,valahogy tavaly nyár végén lett külön cuccokból össze rakva.
Az óvintézkedést már megtettem,minden értéket átmentem a gépben lévő másik merevlemezre.
Nem lehet valahogy javítani,mindenképp újra kell telepíteni a gépet?
Hibakód:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk a problémáról:
BCCode: f4
BCP1: 00000003
BCP2: 8667CD40
BCP3: 8667CEAC
BCP4: 82E6AFD0
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\032515-12152-01.dmp
C:\Users\Tibicuk\AppData\Local\Temp\WER-15912-0.sysdata.xml

Szia !
Így elsőre nálam is volt ilyen jellegű probléma és egyértelműen rendszer hiba volt amit az követett hogy már be sem jött a windows rajta.Úgy hogy formatál és újratelepítés megoldotta a problémát.
Ha eredeti a windows akkor próbálkozhatsz javítással de ilyen esetben szerintem már az sem segít legalább is nekem már nem igazán segített.
De azért várj itt meg hozzáértőbb kertész kollégát is pl. @sszever , mit mondanak erről ;)
 
Nem vagyok nagy szaki, de újratelepítés előtt pár egyszerű hardveres dolgot azért kipróbálhatsz. Kihúzod, Lekapod a gép oldalát és átmozgatod a vezetékeket, kártyákat, csatlakozókat, persze nem durván. Alaplap, vagy memória hiba/rossz érintkezés ami ilyen kékhalálozós problémát tud produkálni, ha nem szoftveres a gond. Mozgasd át a memóriákat, ha úgy is csinálja, hagyj benne csak egyet, ismét próba.
Ha nagyon poros érdemes kifújatni mondjuk egy biciklipumpával az egész dobozt. Kint.
Jön a tavasz, kell a mozgás a PC-knek is! :)
Véletlenül sem akarok okoskodni, de szerintem érdemes előtte megcsinálni a reinstallt, mert nekem anno volt ilyen problémám, aminek hardver oka volt, de megigazítottam, letakarítottam, elmúlt. Néha újra előjött, aztán mindig megoldotta a megigazítás, de végül az egyik gépindításkor füstgéppé változott a doboz. Elfüstölt az alaplap és vitte magával a jó kis radeon hd 4890-em, amit azóta sem sikerült pótolnom épkézláb kártyával, csak egy low profile szarral.
Szóval, ha a reinstall nem oldja meg, akkor érdemes szervizben megnézetni, mert rosszul is elsülhet a dolog!

Ha esetleg történt hardver csere (pl videokártya), akkor a driverek össze tudják kutyulni a rendszert, az is okozhat ilyet.

amit szerintem érdemes csinálni:
1- Az összes drivert a legújabbra frissíteni
2 - A rendszert újrahúzni
3 - szakit keresni
 
Utoljára módosított:
Nem tudom, de Win7 esetén, necces lehet a BIOS frissítés, nekem legalábbis utána soha nem állt fel a windows, mindig újra kellett telepíteni.
 
Bagatell dolognak tűnhet, de ha túlmelegszik az is tud hasonlókat produkálni. Én kezdésnek egy alapos levegőpisztolyos kezeléssel nyitnék, és megnézném a kábeleket, hogy nincs-e valami kicsúszva, aztán reinstall és utána szervíz. Amúgy egy rossz driver is tud fura dolgokat csinálni, a problémaözön előtt nem raktál fel új drivert? Mert én jártam már úgy hogy összedöntötte a gépem egy friss driver, visszaraktam az előző verziót és azzal tökéletes lett.
 
Bagatell dolognak tűnhet, de ha túlmelegszik az is tud hasonlókat produkálni. Én kezdésnek egy alapos levegőpisztolyos kezeléssel nyitnék, és megnézném a kábeleket, hogy nincs-e valami kicsúszva, aztán reinstall és utána szervíz. Amúgy egy rossz driver is tud fura dolgokat csinálni, a problémaözön előtt nem raktál fel új drivert? Mert én jártam már úgy hogy összedöntötte a gépem egy friss driver, visszaraktam az előző verziót és azzal tökéletes lett.
Én is erre gyanakodom,mert vidi kártya frissítés volt,mert azt csinálta a gép,hogy elment alvó állapotba,tehát a ledek üzemeltek rajta,nem lehetett
feléleszteni,hiába húzkodtam,nyomkodtam a billentyűzetet. Ekkor azt javasolta az egyik srác,aki karban tartja a gépet,hogy frissítsem az AMD
vidikártáyát. Ezt én csináltam meg,mert nem ér rá a munkája miatt.Ő szokta amúgy telepíteni,ha valami van,tanácsot adni,már régóta.
Az a gond,hogy nem ér rá még ránézni sem . Megbízható egyébként,de most tényleg nem ér rá.Azóta áll fenn ez a gebasz,a frissítés után kb 2 hétre lett gubanc.
Nem is tudom ,mi volt fenn előtte,milyen verzió,annyira nem értek hozzá.Szeretek babrálni,van műszaki érzékem,de ez lehet meghaladja az én képességeimet.
Csak meg akarnám előzni,hogy nem kelljen újra rakni.De ha más nem lesz,kénytelen leszek.Telepítés nálunk olyan mennyiségben
lett az utóbbi időben,hogy egy számtech cégnél nincs ennyi.Hol új gép a gyereknek,hol a régi winyó ment ki,laptop,ő sem mai gyerek és most lehet megint?
Ezért is ódzkodom tőle.
Egyébként Win7 van fenn.
 
Ja és nem melegszik túl.Pár napja letöltöttem valami diagnostizáló,elemző prodit.
Kutattam a neten,valahol ezt javasolták.
De egyébként mint mondtam , újak,garisak a cuccok,vagy most járnak le valahogy.
Ott azt jelezte,hogy 25-35foksak a winyók.
A C lemez 98%-os
Nem jelzett semmi rendelleneset.
 
Ja és nem melegszik túl.Pár napja letöltöttem valami diagnostizáló,elemző prodit.
Kutattam a neten,valahol ezt javasolták.
De egyébként mint mondtam , újak,garisak a cuccok,vagy most járnak le valahogy.
Ott azt jelezte,hogy 25-35foksak a winyók.
A C lemez 98%-os
Nem jelzett semmi rendelleneset.
Szia @tibicuk
Nem tudom,hogy nem-e a hard disk sentinelt szedted-e le abbol is az ingyenes verzót ami a lemez kondiciót és az élettartamot írja ki,illetve a hőmérsékletét a merevlemeznek.
Ha a processzorod feletti hűtő amin van a ventilátor tiszta és nincsen felrakódva porral,akkor leellenőrizném,hogy az egész aluminium vagy réz tőmb amin a venti van nem lötyög-e tőből esetleg elengedte az alaplaphoz rögzítő csavar vagy műanyag bolha.Ha ezek rendben vannak és valóban a vga driver frissítése óta csinálja ezt akkor kiprobálnám csökkentett módban való indítást és (mert az nem dolgoztatja meg a videókarit) tesztelném,hogy van e újraindulás vagy kék halál.Ha nincsen akkor egy ccleaner-el vagy egyszerűen a telepített programoknál kiiratnám a telepített frissítéseket és eltávolítanám a frissített vga drivert.Újraindít.Mivel a frissítésnél az elavultat eltávolította ezért nem felismert de vga kompatibilis kártyaként kisebb felbontásba ugyan de megjelenít a gép.Rá keresnék az amd karid típusára mint driver a neten és egy korábbi drivert tennék fel.Viszont ezt a drivert megjegyezném,hogy ne tegye fel újra.Ha esetleg ezzel tudtam segíteni akkor lenne folytatás az automatikus frissitések további beállításával.Van ,hogy egy szétküldött frissítés nem a legjobb egy vagy több karihoz,sőt olyan is van ,hogy a végfelhasználókon tesztelik az újjabb drivereket.Az amd ha jól emlékszem az atit vette meg,úgy hogy valami ati catalyst vagy amd catalyst lehet a program neve.Vissza tudod nézni a telepített frissitéseket.
Ui: Az azért elgondolkoztat,hogy egy 1 éves merevlemez /ssd/ 98%-os.
 
Végül is elvittem egy szakszervizbe.Ott nem jöttek rá a problémára,újra telepítették.
Most kíváncsi leszek,hogy kiütközik-e a hiba.Azt mondták,akkor hardver hiba.De nagyon remélem,hogy nem fog.
Az volt az érdekes,hogy teljesen véletlenszerűen csinálta.Volt nap,hogy 3-4x is összeomlott,utána csönd egy 3-4 napig.
Közben filmet is néztem,semmi összeomlás.
Az is lehet,hogy teljesen rossz vidikártya frissítést csináltam.A webhely biztosan jó volt,de ott volt több verzió is,lehet a
nem megfelelőt kaptam el.

Ui: Az azért elgondolkoztat,hogy egy 1 éves merevlemez /ssd/ 98%-os.

Majd megint leszedek egy tesztelő progit,megnézem,hány százalékos most.
Egyébként azt ajánlotta a program,hogy frissíteni kell,vagy ilyesmi.
 
Majd megint leszedek egy tesztelő progit,megnézem,hány százalékos most.
Egyébként azt ajánlotta a program,hogy frissíteni kell,vagy ilyesmi.

Én arra gyanakszom,hogy driver probléma lehetett.Ha általános amd drivert ajánlanak vagy ha keresel kimondottan a te karidhoz való legyen mert az általánosokat újjabb karikhoz tolják.
Jó amugy hard disk sentinel csak az a lényeg,hogy teljes verzió legyen,lehet ilyeneket mazsolázni megosztókon.
 
Volt egy pár PC-s kacatom itthon, pár dolgot sikerült elpasszolnom, de végül a nyakamon maradt egy AMD 4200+ proci és 3 db 512-es RAM modul. Ha esetleg valakinek jól jönne, akkor szívesen oda adom cserébe, sörért, két jó szóért.
Rég nincsenek használatban, de elvileg minden oké velük.
Hétköznap átvehetőek a 7. kerületben (Dob utca).
 
Még nincs vége a számítógép canossa járásának.
Írtam fentebb,hogy újra lett telepítve.Hazahoztam,elkezdtem feltelepíteni az én megszokott progijaimat.
Gimp,levél kliens,totál commander,nyomtató,wifi,Lightroom,stb.Szépen egymás után.
Erre egyszer csak jön a régi probléma,a win intéző összeomlik.Fél egy perc helyer áll,vagy én indítom újra,utána próbálja keresni
a problémát.Ekkor még nem gyanakodtam.Jó nézzük meg mit lehet tenni.A win oldalán ajánlja többek között,
hogy valószínű frissíteni kell a videókártyát.Jó,akkor most legyünk alaposabbak,van a Windowsnak automatikus
frissítő alkalmazása,ő biztosan jó drivert fog frissíteni.Fel is ajánlja,hogy többek között a videokártyát is
frissíteni kell.Frissit , várakozom,míg befejezi.Kész,erre kb egy perc múlva az egész win összeomlik.
A rohadt életbe , ahogy a szakszervizben mondták,lehet,hogy dobhatom ki vidikártyát,azt sem tudom,hogy garis-e még.
Ekkor kezdetem gyanakodni,hogy valamelyik progi okozza.A többség szabad forrású cucc,csak a Lightroom és a Totál
Commander nem.Meg volt egy PS telepítő,ami nem telepítette a PS-t.
Most mi a fenét csináljak,megint lehúzni az egészet?Nincs alig 4 órája,hogy elhoztam a szervizből.
A srác,aki karbantartást végzi egyébként ,azt tanácsolta,hogy próbáljam a rendszer visszaállítást.
Nos,ez úgy néz ki,megoldotta az összes problémát.Minden általam feltelepített progit leszedett,még a wifi "antennát"
is ,azt is újra fel kellett raknom.
Azóta már több progit visszaraktam,a totál commandert is,az nem lehetett,kivéve a PS-t és a Lightroomot.
Szerintetek ez mi volt?Vírustól nem lehet ilyen könnyen megszabadulni.
 
Szia.
Én nem frissíteném a vga drivert.És az automatikus frissítést is át állítanám arra,hogy jelezze ha talál drivert de ne töltse le és ne telepítse csak ha átnézted és kiválasztottad mi az ami kell.Rengeteg driver és frissi van aminek semmi értelme és ráadásul akad olyan is ami több kárt okoz mint hasznot.
 
Még nincs vége a számítógép canossa járásának.
Írtam fentebb,hogy újra lett telepítve.Hazahoztam,elkezdtem feltelepíteni az én megszokott progijaimat.
Gimp,levél kliens,totál commander,nyomtató,wifi,Lightroom,stb.Szépen egymás után.
Erre egyszer csak jön a régi probléma,a win intéző összeomlik.Fél egy perc helyer áll,vagy én indítom újra,utána próbálja keresni
a problémát.Ekkor még nem gyanakodtam.Jó nézzük meg mit lehet tenni.A win oldalán ajánlja többek között,
hogy valószínű frissíteni kell a videókártyát.Jó,akkor most legyünk alaposabbak,van a Windowsnak automatikus
frissítő alkalmazása,ő biztosan jó drivert fog frissíteni.Fel is ajánlja,hogy többek között a videokártyát is
frissíteni kell.Frissit , várakozom,míg befejezi.Kész,erre kb egy perc múlva az egész win összeomlik.
A rohadt életbe , ahogy a szakszervizben mondták,lehet,hogy dobhatom ki vidikártyát,azt sem tudom,hogy garis-e még.
Ekkor kezdetem gyanakodni,hogy valamelyik progi okozza.A többség szabad forrású cucc,csak a Lightroom és a Totál
Commander nem.Meg volt egy PS telepítő,ami nem telepítette a PS-t.
Most mi a fenét csináljak,megint lehúzni az egészet?Nincs alig 4 órája,hogy elhoztam a szervizből.
A srác,aki karbantartást végzi egyébként ,azt tanácsolta,hogy próbáljam a rendszer visszaállítást.
Nos,ez úgy néz ki,megoldotta az összes problémát.Minden általam feltelepített progit leszedett,még a wifi "antennát"
is ,azt is újra fel kellett raknom.
Azóta már több progit visszaraktam,a totál commandert is,az nem lehetett,kivéve a PS-t és a Lightroomot.
Szerintetek ez mi volt?Vírustól nem lehet ilyen könnyen megszabadulni.
AZt nem gondolom, hogy vga driver okozza ezt. Az automatikus frissítés nem fog beta drivert felrakni.
Lehet, hogy valami saját programod okozza ezt, bár nem kéne neki.
Érdemes minden program install előtt létrehozni egy rendszermentést, és naponta egy új progit tegyél csak fel. Hátha kibukik, mi csinálja.
Azt mondtad, hogy PS után volt megint halál. Lehet, hogy a PS és a vga kártyád nem akar együttműködni.
Ha van alaplapi vga kártyád, egy próbát megérne, hogy azzal is megteszteled.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére