• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Van vírusirtó és frissíti magát.SuperAntySpyware.
Azóta már feltelepítettem a Ps-t és Lightroomot is , más forrásból,most nem 4 van fenn,hanem 5,
Ps is CC2014 van fenn.Eddig nem dobott semmi hibát,bár egy órája raktam fel.
Előzőleg szinte azonnal jött a hiba,és a videokártya frissítése után teljesen véletlen szerűen,netezés közben is jöttek az összeomlások.
Olyan is volt,hogy nem is nyúltam a géphez,elmentem itthonról,mire visszajöttem össze volt omolva.A fiam biztos nem
bántotta,mert van sajátja.
Minden esetere érdekes,hogy eddig minden rendeben.Próbáltam mindenfélét megnyitni,
képet,word-öt,power pointot,egyik merevlemezről,másikról,rendesen működik.
Most a Win intézőnek kellene leállni,mert mindig ezzel kezdődött.De eddig semmi.
Ja és még annyi , hogy előtte 32 bites win7 volt felrakva,most pedig 64 bites.
 
Üdv.
Számítástechnikában jártas személyektől kérdezném a következőt.
Adott két notebook.Mindkettőre a Kaspersky vírusírtója volt telepítve.De ma (lehet az évforduló miatt)az egyiken jelzett ,hogy nem aktív a licenc ,mert több gépen nem futhat ugyanaz.Ezzel nem is foglakoznék annyira.Viszont kellene akkor egy másik vírusirtó program.Ezzel most az a bajom ,eddig akárhány személyt megkérdeztem mindenki másikat mondott.A Kaspersky nekem bevállt ,de sajna csak egy gépen tudom futtani.Amit tudok eddig ,hogy AVG -t nem szeretnék mert nagyon sok memóriát eszik ,brutál fogja a gépet.NOD-ot meg sok ismerősöm nem ajánlotta,mert szerintük :poop:.
Segítsetek legyetek szívesek egy megbízható progit ajánlani.;)Köszi.
 
Üdv.
Számítástechnikában jártas személyektől kérdezném a következőt.
Adott két notebook.Mindkettőre a Kaspersky vírusírtója volt telepítve.De ma (lehet az évforduló miatt)az egyiken jelzett ,hogy nem aktív a licenc ,mert több gépen nem futhat ugyanaz.Ezzel nem is foglakoznék annyira.Viszont kellene akkor egy másik vírusirtó program.Ezzel most az a bajom ,eddig akárhány személyt megkérdeztem mindenki másikat mondott.A Kaspersky nekem bevállt ,de sajna csak egy gépen tudom futtani.Amit tudok eddig ,hogy AVG -t nem szeretnék mert nagyon sok memóriát eszik ,brutál fogja a gépet.NOD-ot meg sok ismerősöm nem ajánlotta,mert szerintük :poop:.
Segítsetek legyetek szívesek egy megbízható progit ajánlani.;)Köszi.
Ez egy örök vita (a felhasználók között), hogy melyik a jó. A lassítás oka a folyamatos figyelés részletessége, ezeket általában ki lehet kapcsolni a beállításoknál.
Több ismerősöm van, aki vírusirtó nélkül használja a gépet. Nekem is volt úgy sokáig. Ha nem látogatsz "nem ajánlott" oldalakat, kicsi az esélye komolyabb fertőzésnek. Azokat is általában vissza lehet verni könnyedén, de mondok jobbat:
Az új rendszer telepítésével a legnagyobb malőr az, hogy egyesével vissza kell pakolgatni a programokat, előzőleg lementeni az egyéni telepítéseket stb.
Rakj fel egy szűz rendszert a gépre, telepítsd fel a használt programjaidat, hogy egy tiszta, használatra kész rendszered legyen. Majd a rendszerről készíts egy IMG-t és egy nagyobb pendrive-ra (min 16 GB) írd ki úgy, hogy előtte azt bootolhatóvá teszed. Így lesz egy bármikor percek alatt visszaállítható teljes rendszered a penen (amit akár egy szűz oprendszer telepítővel is kiegészíthetsz). Én így csináltam. Ha érdekel, privátban majd segítek is.
 
Több ismerősöm van, aki vírusirtó nélkül használja a gépet
Win 7 alatt nem nagyon mertem megtenni, jó hogy volt egy vigyázó szem. AVG volt fent, tette a dolgát, szerintem nem zabált sok memóriát. Előtte a NOD sokkal többet. Windows 10 alatt viszont nagyon felesleges szerintem ezzel szórakozni, a beépített tök éles, teszteken is jól vizsgázott. Július óta nem talált be semmi (kopp-kopp), ez anno az AVG-nek sem sikerült ilyen hosszú távon. ;) :)
 
Win 7 alatt nem nagyon mertem megtenni, jó hogy volt egy vigyázó szem. AVG volt fent, tette a dolgát, szerintem nem zabált sok memóriát. Előtte a NOD sokkal többet. Windows 10 alatt viszont nagyon felesleges szerintem ezzel szórakozni, a beépített tök éles, teszteken is jól vizsgázott. Július óta nem talált be semmi (kopp-kopp), ez anno az AVG-nek sem sikerült ilyen hosszú távon. ;) :)
Roli ,köszi ez hasznos volt számomra ,de a Defender viszont megbolondult nálam.Állandóan besípol hogy talált valamit ,de nem tudom egyszerűen törölni a fájlt.Azt sem tudom egyáltalán a Defender a MS belső gyári vírusirtója ,vagy csak egy külön terméke amit ki is kapcsolhatok ha ugy tartja kedvem????
szerk:közben olvasom ,hogy a Win10-es gépekre nem lehet Essential-t tenni ,mert ott a Defender, ami hasonló szintű védelmet nyújt.
 
Én kicsit elavult (és szemellenzős is) vagyok ezekben a dolgokban. Core 2 duo proci muzsikál 3 GB memóriával az asztali gépemben, nekem célra tökéletesen megfelel. 3D renderelés picit kemény :) de minden más szépen muzsikál. Ez részben köszönhető a "régi" szoftvereknek is, amikben még nincs benne az a rengeteg remekül használható és a rengeteg felesleges ún. "hülyebiztos" funkció. Így most is éppen alig sejtem, hogy ti miről beszéltek, pedig analfabéta nem vagyok a témában, csak korszerű sem :)
 
@Evereka azt is kipróbálhatod - ha nem akarsz túlságosan belemerülni a dolgokba - hogy ráküldesz vmi antispyware-t a rendszerre (amiről privátban beszéltünk), amit utána el is távolítasz, csak egy tisztításra veted be. Utána remélhetőleg nem fog besípolni a Defender és probléma elnapolva :)
 
Roli ,köszi ez hasznos volt számomra ,de a Defender viszont megbolondult nálam.Állandóan besípol hogy talált valamit ,de nem tudom egyszerűen törölni a fájlt.Azt sem tudom egyáltalán a Defender a MS belső gyári vírusirtója ,vagy csak egy külön terméke amit ki is kapcsolhatok ha ugy tartja kedvem????
szerk:közben olvasom ,hogy a Win10-es gépekre nem lehet Essential-t tenni ,mert ott a Defender, ami hasonló szintű védelmet nyújt.
Nem értem, hogy a törlésnek mi a gátja, mondju.k eddig nem tudtam tesztelni ezt, mert nem volt mit. o_O Egyébként meg persze, kikapcsolható, mikor szükséges meg is teszem, de utána vissza is kapcsolom azonnal.
Naponta frissít, a vírusdefiníció verziószáma ma 18.00kor: 1.213.1529.0, a kémprogram definíció verziószáma ugyanaz. Ez persze függ attól, hogy a frissítéssel hogy állsz, mert a win10-hez igazodik.
Nyitsd meg a defendert a gépház-biztonság és frissítéséből, és ott keresd elő az előzményekből a találatot. Ott biztos törölhető, ha eddig mondjuk ott nem próbáltad volna...;)
 
Egy eléggé evidens és triviális dolog (bocsi, ha nyilvánvaló): egyszerre csak egy vírusirtó futhat ill. lehet telepítve a gépre (legalábbis az én időmben :) és szoftvereimnél)
 
Lehet elavult a kérdés, de másik oldalról közelítem meg. Böngészés. Chrome alá egy ghostery és egy adblock plus mindenképpen javallott. A vírusírtós témakörben pedig itthon csak az MS defendere véd. IT-s "nem normális emberek" között dolgozok sokan ezt a megoldást használjuk.
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, hátha valaki találkozott már a problémámmal.
Mióta Win 10 van a gépemen, PS-ban és Windows Fényképnézegetőben a fehér nem fehér, hanem ilyen sárgás.
Ha ugyanazt a képet pl paint-ben megnyitom, ott szép fehér a fehér. Itt a böngészőben is fehér.

Névtelen.jpg
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, hátha valaki találkozott már a problémámmal.
Mióta Win 10 van a gépemen, PS-ban és Windows Fényképnézegetőben a fehér nem fehér, hanem ilyen sárgás.
Ha ugyanazt a képet pl paint-ben megnyitom, ott szép fehér a fehér. Itt a böngészőben is fehér.

View attachment 4126
Ugyanez volt nálam is a nyáron, mikor Win 10-re frissítettem. Hetekig szórakoztam, és egy fórumon írta egy szakika, hogy törölni kell a videokártya driverét, újraindítás nélkül a korábban a gyártó oldaláról letöltött legfrissebb illesztőprogit kell feltenni. Ez nálam ugye ATI Radeon volt, felment, konfiguráltam, és csak aztán indítottam újra. Jó lett, hogy valóban ez volt e a gond, azt nem tudom biztosra, de azóta tökéletes. ;) (...azóta a fórum háttére is szép okker lett végre...:D :D )
 
Köszi a választ, sajna nem sikerül, a letöltött legfrissebb driver a gép szerint régebbi mint ami most fent van, meg amikor le akarom szedni a régit, elszáll a monitor, szóval most megint feladom pár hónapra.. :)
 
Ha már így pörög ez a rovat hozzáértők segítségét kérem.
Számítógépet kellene vásárolni,összeállításhoz hülye vagyok a keret 100.000.-Ft :
Találtam egy ilyet :

Processzor: AMD A8 7650K 3.3GHz/4MB/2133MHz /4mag/ FM2+
Alaplap: Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 (2db DDR3, 4db SATA 6Gb/s, 4db USB2.0, 2db USB3.0, D-Sub, DVI, LAN, HANG)
Grafikai processzor: Radeon R7 series max 2GB
Memória: 8GB DDR3 1866Mhz memória
Merevlemez: 1TB SATAIII 7200rpm 64MB cache
Optikai meghajtó: Samsung 22x CD-DVD író
Tápegység: 500W 12cm cooler
Számítógépház: Cougar MX200 (előlapi 1db USB3.0 és 1db USB2.0, audio kivezetés)

Szerintetek ezért a konstrukcióért ez korrekt ár : 103.900.-Ft 2 év garancia
Bármilyen lehetőség érdekel.
Előre is köszi !
 
Ha már így pörög ez a rovat hozzáértők segítségét kérem.
Számítógépet kellene vásárolni,összeállításhoz hülye vagyok a keret 100.000.-Ft :
Találtam egy ilyet :

Processzor: AMD A8 7650K 3.3GHz/4MB/2133MHz /4mag/ FM2+
Alaplap: Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 (2db DDR3, 4db SATA 6Gb/s, 4db USB2.0, 2db USB3.0, D-Sub, DVI, LAN, HANG)
Grafikai processzor: Radeon R7 series max 2GB
Memória: 8GB DDR3 1866Mhz memória
Merevlemez: 1TB SATAIII 7200rpm 64MB cache
Optikai meghajtó: Samsung 22x CD-DVD író
Tápegység: 500W 12cm cooler
Számítógépház: Cougar MX200 (előlapi 1db USB3.0 és 1db USB2.0, audio kivezetés)

Szerintetek ezért a konstrukcióért ez korrekt ár : 103.900.-Ft 2 év garancia
Bármilyen lehetőség érdekel.
Előre is köszi !
Mire akarod használni?
 
Mire akarod használni?
Hát nem feltétlenűl játékra de egy erősebb gépet szeretnék az alap irodai gépeknél amin simán elfut a full hd felbontás videókkal,na meg a videószerkesztésre,fotószerkesztésre.Tehát maximálisan otthoni használatra és GAMER gépnek annak tudom nagyon kevés.
Max régebbi 3-4 éves játékok futtatására,az újakat majd ha lesz konzol (PS4) azon nyomom.
Őszinte leszek ezt Édesanyám finanszírozná be ezért van az összeghatár.
 
Hát nem feltétlenűl játékra de egy erősebb gépet szeretnék az alap irodai gépeknél amin simán elfut a full hd felbontás videókkal,na meg a videószerkesztésre,fotószerkesztésre.Tehát maximálisan otthoni használatra és GAMER gépnek annak tudom nagyon kevés.
Max régebbi 3-4 éves játékok futtatására,az újakat majd ha lesz konzol (PS4) azon nyomom.
Őszinte leszek ezt Édesanyám finanszírozná be ezért van az összeghatár.
Arra szerintem oké, bár nem vagyok nagy pro hw téren, de nekem a gigabyte alaplapom megevett vagy 3 videókarit, meg ugyanennyi tápot a kb 7 éves pályafutása során, mielőtt füstgéppé változott és kimúlt maga is.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére