• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Sziasztok!
Várom, hogy meghozza a multi a netet a házba, közben bőven van időm gondolkodni (nem sietnek, nincs a környéken versenytárs), és eszembe jutott, mi lenne, ha nem csak a hurcolós laptoppal, hanem a régi doboz géppel is wifivel kapcsolódnék az internetre????? o_O
Maximum egy fallal mennék arrébb, routerként a szolgáltató (T) dobozkáját használnám, eddig a laptoppal jól működött, nem játszom online játékokkal, de előfordul, hogy huzamosabb ideig megnő az adatforgalmam valami letöltés vagy mifene kapcsán...;)
Rákerestem a wifi adapterekre, de nekem a specifikáció nem sokat jelent, nem érzem a 2 és a 20 ezres usb csodák közötti árkülönbség okát.:wacky:
Mielőtt kérdeznétek, miért nem PCI-E-s kütyüt nézek: irodába gyártott Dell házról van szó, csak E nélküli PCI van benne (kivéve, ha tévedek, majd este megnézem).
Hatalmas lájkot, meg sok-sok szmájlit dobok annak, aki szolgál némi hasznos infóval.:notworthy:

Áá, itt is csak a munka... :D

Hello! Van a gépben ethernet csati? Mert ha igen, akkor szerintem meg tudod beszélni a szerelővel, hogy a géphez rakja a routert, és akkor le van tudva! :) Innen meg úgyis utp-vel mennek a tévé beltérijére. ;)

De a wifi se gáz én anno a pc bontóban vettem egy burkolat nélküli usb-s wifi adaptert 900 pénzért, nagyon jól elmuzsikált.
Online játékokkal nem volt gond, de azt tudni kell, higy ezek pont kevés adatforgalmat jelentenek. :) A letöltéssel nem volt gond, de azt tudnod kell, hogy egy 120 megás sávszélnél nem fog jönni rajta csak annyi, amit az adapter "átenged". Nálam ez kb 40 megás sávszél körül volt. A drágábbak gondolom többet tudnak. :)
 
Áá, itt is csak a munka... :D
Mármint hogy a. munkaidőben dolgozom, vagy b. ilyesmivel foglalkozol?:LOL:

Hello! Van a gépben ethernet csati? Mert ha igen, akkor szerintem meg tudod beszélni a szerelővel, hogy a géphez rakja a routert, és akkor le van tudva! :) Innen meg úgyis utp-vel mennek a tévé beltérijére. ;)
A baj ott van, hogy a tervezett helyre mégsem fér be a gép (vagyis az asztala), ezért még nincs fix helye, nem is tudom, mikor lesz.:banghead:

el tudod küldeni üzenetben a dell géped service-tag-jét, vagy típusát?
Megírom, köszi! (Ez titkos valamiért? Gáz lenne simán ide kiírni?):cautious:
 
A T továbbra sem hallatott magáról.
A fentiek alapján simán jó nekem egy USB-s wifi adapter, csak a titkosításra figyeljek.
Még annyit: van esetleg preferált illetve kerülendő márka?
Köszi!
 
Nekem csak egy ilyen noname adapterem van, a cél az volt, hogy a garázsban lévő gépen barkácsolás közben tudjak filmet nézni, de bármilyen oprendszert is tettem fel , XP-t vagy Win7-et, mindkettőnél összeveszett a hangkártyával, egyszerűen amint bedugtam, nem volt hang. Hozzá kell tennem, hogy PCI-s hangkártya volt a gépben, mert az alaplapi meghalt, de ettől függetlenül tökéletesen működött. Sőt hogy a notebookom tönkrement, az a gép lett rendbe rakva (lényegében alaplapon kívül minden csere), és most erről is írok. Adaptert most nem is használom, mert itt a modem és a router is az asztalon, így kábelen megy a net gépre és a médialejátszóra is. Új projekthez viszont valószínűleg majd kell :-D

22018517_e1999e6781a6fb02558a24fa0b58f209_l.jpg
 
A T továbbra sem hallatott magáról.
A fentiek alapján simán jó nekem egy USB-s wifi adapter, csak a titkosításra figyeljek.
Még annyit: van esetleg preferált illetve kerülendő márka?
Köszi!
Ha a router tudja akkor érdemes n-es adaptert venni g-s helyett. Gyorsabb kicsit. Elméletben 300Mbit/s talán az 54-hez képest.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Kinéztem egy használt gépet, ami az alábbiakat tartalmazza:

i5-3470 processzor
Gigabyte-B75-D3V alaplap
8Gb RAM (2x4Gb Kingston PC3-10700)
Gigabyte GT640 VGA
Cooler Master Silencio 550 ház
500W Cooler Master táp.
1Tb Seagate Barracuda ST1000DM003 HDD

Szeretném megspékelni egy 240-250GB SSD-vel, erről futtatva a rendszert, ami valószínűleg win7 lesz.
A HDD valószínűleg az egy darab SATAIII-hoz van csatolva, így az SSD-t vagy ide vagy egy SATAII-höz tudom csatolni? Rakjam a HDD-t a SATAII-be, az SSD-t a SATAIII-ba? Vagy cseréljek rögtön alaplapot amin van 2db SATAIII csatlakozó? (Inkább nem cserélnék alaplapot...)

Fotó feldolgozó szoftvereket szeretnék futtatni, photoshop cs6, canon dpp és HD videókat nézni, video szerkesztés nem lesz.:p

Köszi! (@sszever , ha jól láttam, te vágod a témát!:))
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Kinéztem egy használt gépet, ami az alábbiakat tartalmazza:

i5-3470 processzor
Gigabyte-B75-D3V alaplap
8Gb RAM (2x4Gb Kingston PC3-10700)
Gigabyte GT640 VGA
Cooler Master Silencio 550 ház
500W Cooler Master táp.
1Tb Seagate Barracuda ST1000DM003 HDD

Szeretném megspékelni egy 240-250GB SSD-vel, erről futtatva a rendszert, ami valószínűleg win7 lesz.
A HDD valószínűleg az egy darab SATAIII-hoz van csatolva, így az SSD-t vagy ide vagy egy SATAII-höz tudom csatolni? Rakjam a HDD-t a SATAII-be, az SSD-t a SATAIII-ba? Vagy cseréljek rögtön alaplapot amin van 2db SATAIII csatlakozó? (Inkább nem cserélnék alaplapot...)

Fotó feldolgozó szoftvereket szeretnék futtatni, photoshop cs6, canon dpp és HD videókat nézni, video szerkesztés nem lesz.:p

Köszi! (@sszever , ha jól láttam, te vágod a témát!:))

Merevlemezhez SATA I is elég lenne.
Sata I átviteli sebesség: 1,5 Gbps, ez elméletileg 192 MBps, de a merevlemezek max. 100-150 MBps-es sebességét bőven ki tudja szolgálni.
SSD-nél, SSD függvényében a SATA II határeset (3 Gbps, ami elvileg 384 MBps), így SSD-t mindenképp tedd SATA III-ra. Alaplapot nem kell cserélni, de vehetsz mSATA SSD-t is, és akkor nincs gond a SATA-kkal, bár ha az ára magasabb, felesleges.

Win 7 / Win 8 kompatibilitási szemszögből oly mindegy. Win 8 mellett szól, hogy a Win 7 támogatottsága idővel meg fog szűnni az MS oldaláról, azaz nem lesznek frissítések, stb.
A videókártyának 300W kell, így a táp is elég kellene, hogy legyen, későbbi bővítés esetén esetleg érdemes 650W-ban gondolkozni.
 
@Juhász Ádám , @Lehoczky Zoltán , @sszever köszönöm a segítséget!(y)

Egyszerűbb lesz így, mintha alaplapot kellene cserélni. A Win8 nekem rohadtul nem jön be, de a támogatásokkal tisztában vagyok.

Még egy kérdés: az SSD-re a rendszeren kívül mit érdemes telepíteni? Kell az SSD-nek valami spéci beállítás? (Nem elég egy 128-as SSD?)
 
SSD-re a rendszert, programokat es az éppen használt fájlokat szokták tenni (Fotók, videók) a gyors elérés miatt.
Nekem is 120-as SSD van a gépben.
 
@Juhász Ádám , @Lehoczky Zoltán , @sszever köszönöm a segítséget!(y)

Egyszerűbb lesz így, mintha alaplapot kellene cserélni. A Win8 nekem rohadtul nem jön be, de a támogatásokkal tisztában vagyok.

Még egy kérdés: az SSD-re a rendszeren kívül mit érdemes telepíteni? Kell az SSD-nek valami spéci beállítás? (Nem elég egy 128-as SSD?)

Az SSD "spéci beállításáról" itt van egy egész jó leírás. Természetesen nem szentírás, egy két pontja egyénileg mérlegelendő.
pld.Rendszervisszaállítás letiltása.
SSD beüzemelése a gyakorlatban! - LOGOUT.hu Személyes bejegyzés
 
@Juhász Ádám , @Lehoczky Zoltán , @sszever köszönöm a segítséget!(y)

Egyszerűbb lesz így, mintha alaplapot kellene cserélni. A Win8 nekem rohadtul nem jön be, de a támogatásokkal tisztában vagyok.

Még egy kérdés: az SSD-re a rendszeren kívül mit érdemes telepíteni? Kell az SSD-nek valami spéci beállítás? (Nem elég egy 128-as SSD?)

A rendszer, meg a programok a lényeg igazából.
Ha vágnál / szerkesztenél videót az is, de ha csak nézed, akkor nem szükséges, mivel nem lesz szűk keresztmetszet az adatátviteli sebesség.
Ha nem játszol, nincsenek hatalmas tárhely igényű alkalmazásaid, akkor még egy 60 GB körüli SSD is elég lehetne akár, de az már eléggé határeset manapság. Érdemes megnézni, hogy filmeken és fényképeken kívü mennyi a jelenlegi tárhely igényed.
De 240 GB helyett egy 120-as, mondjuk nagyobb sebességgel biztosan jobb választás hosszú távon.
 
Az SSD "spéci beállításáról" itt van egy egész jó leírás. Természetesen nem szentírás, egy két pontja egyénileg mérlegelendő.
pld.Rendszervisszaállítás letiltása.
SSD beüzemelése a gyakorlatban! - LOGOUT.hu Személyes bejegyzés

Szerencsére az elmúlt 4 évben azért az SSD-k fejlődése is töretlen volt, így ezekre az óvintézkedésekre már messze nincs szükség.
Nem akarok a cikk írójával vitatkozni 4 év távlatából, de adott esetben több kárt is okozhatunk vele a rendszer működésében, mint amennyi hasznunk van.
Egy pont, amivel viszont egyet tudok még érteni, az az, hogy az SSD-n érdemes a teljes kapacitás 20%-át szabadon tartani. Ha nagyon telecsurgatjuk, adott esetben valóban belassul tőle az egész rendszer (Win + OSX), illetve OS X Mavericks alatt egyes SSD-k esetében össze is omlott a rendszer (Agility 2 alatt velem is megtörtént).
De a mai SSD-kkel és operációs rendszerekkel nagy gond nem lehet már ezzel.
 
Szerencsére az elmúlt 4 évben azért az SSD-k fejlődése is töretlen volt, így ezekre az óvintézkedésekre már messze nincs szükség.
Nem akarok a cikk írójával vitatkozni 4 év távlatából, de adott esetben több kárt is okozhatunk vele a rendszer működésében, mint amennyi hasznunk van.
Egy pont, amivel viszont egyet tudok még érteni, az az, hogy az SSD-n érdemes a teljes kapacitás 20%-át szabadon tartani. Ha nagyon telecsurgatjuk, adott esetben valóban belassul tőle az egész rendszer (Win + OSX), illetve OS X Mavericks alatt egyes SSD-k esetében össze is omlott a rendszer (Agility 2 alatt velem is megtörtént).
De a mai SSD-kkel és operációs rendszerekkel nagy gond nem lehet már ezzel.

Igen a cikk régisége miatt is írtam, hogy érdemes a cikk pontjait azért egyénileg mérlegelni.
 
A Windows 10-t próbálta valaki? Állítólag próbaverziót le lehet tölteni...

Úgy tudom ez még csak Technical Preview, tehát még csak nem is béta...
Kipróbálni, megnézni ok, bár még sokminden fog változni. Napi használatra: még nagyon nem ok ebben az állapotában.
 
Sziasztok!
Egy Linux-on megformázott pendrive-ot hogy tudok Windows alatt visszaformázni mondjuk FAT32-re?
 
szerintem simán bedugod a gépbe, aztán sajátgép/cserélhető lemez jobbegér, formázás. szerintem utánna még ki lehet válaszatni milyen mit szertnél még
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére