• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Arra szerintem oké, bár nem vagyok nagy pro hw téren, de nekem a gigabyte alaplapom megevett vagy 3 videókarit, meg ugyanennyi tápot a kb 7 éves pályafutása során, mielőtt füstgéppé változott és kimúlt maga is.
Kénytelen vagyok gépet venni a mostani anno megvásárolt ( 139.990.-) 2006 os gép eddig bírta [emoji20]
 
Azért ha most valaki garantálná neked, hogy amit megveszel 9 évig masina lesz gondolom gondolkodás nélkül beleugranál? :)
Ez nagyon szép kor egy vasnál (y)
Nálunk a csajok egy Codegen házas AMD X2 4400+procis , asrock alive NF6g vsta alaplapos, radeon x1600 pro kártyás gépet nyüstölnek már 13 éve.El sem cserélném egy újra.:)
Igaz ramot már vagy 3-at kicsinált.:whistle:;)
 
olyan volt mint a mosógépünk azt is karácsaonyra kellett kicserélnünk 13 évet élt

nekem is 2015-ben nyiffant ki. 8 év. alaplap hiba kuka....
de biztatásul azt mondta a mosógépszerelő, hogy örüljek ha a következő megéli ezt a kort :)
 
nekem is 2015-ben nyiffant ki. 8 év. alaplap hiba kuka....
de biztatásul azt mondta a mosógépszerelő, hogy örüljek ha a következő megéli ezt a kort :)
Jaja, a szarsungunk már másodszor csapágyas és még csak négy éves...
 
5-6 évre vannak tervezve a modern háztartási gépek, nekem azt mondta egy Whirpool szerelő ismerős. :(
Ha 10 évet megélnek, az már isteni csoda.

Számítógépeknél meg ez már lassan matuzsálemi kor, bár apósnak odaadtam az igényes (felső kategóriás táp, ilyesmik) alkatrészekből összerakott Core2Duo-mat irodai gépnek, ami nem mai gyerek, de tökéletesen teszi a dolgát.
 
2006-os konfigot újítottam fel az ősszel. Nem is a hiba miatt, mert az nem volt, inkább a játékok volt az ok. Azért lassíthatnának a fejlesztők, mert pl. a Fallout 4 vagy a The Witcher 3 esetében is épp ajánlott az "system requirements". (n):unsure:
 
No tegnap megjött a gép.
Felment rá a 64bites Windows 10.
Kicsitfura a 7 után de kezdem megszokni.
Egy kérdésem lenne ki milyen vírusirtót használ ezen rendszerhez ? Vagy megfelelő a gyári is,sok helyen olvastam hogy az alapból benne lévő is jól teszi a dolgát.
Ma már megkísérlem felrakni rá a Dying Light ot meglátjuk fut e,elviekben mennie kell,low-medium beállításokkal.
Előre is köszi a választ .
 
Üdv mindenki!

Sikerült nem megfelelő tintapatront vennem és mindezt akkor vettem észre mikor már próbáltam betenni a nyomtatóba.
Szóval most van egy nem használt de már védőpöcök nélküli Canon pixma PGI-5BK patronom.
Valakinek jó a nyomtatójába? Gondolom egy-két napot még kibír károsodás nélkül, visszaraktam a védőkupakját. Ha érdekel valakit szóljon, mert különben kuka lesz :(
Pestig el tudom vinni, de akkor szeretnék utazási költségtérítést kérni. A patron számomra használhatatlan úgyhogy azt ingyen adom.
Akit érdekel írjon privátot.
 
Figure-1-IntelComputeStickLegend.jpg 463454-unboxing-the-intel-compute-stick.jpg
No tegnap megjött a gép.
Felment rá a 64bites Windows 10.
Kicsitfura a 7 után de kezdem megszokni.
Egy kérdésem lenne ki milyen vírusirtót használ ezen rendszerhez ? Vagy megfelelő a gyári is,sok helyen olvastam hogy az alapból benne lévő is jól teszi a dolgát.
Ma már megkísérlem felrakni rá a Dying Light ot meglátjuk fut e,elviekben mennie kell,low-medium beállításokkal.
Előre is köszi a választ .

Win10 saját "Windows Defender"-rel rendelkezik.Átlagos felhasználónak még sok is. / persze a nem kellő odafigyeléssel látogatott XXX oldalaknál érhet meglepetés !
Érdekesség: én most egy ilyen cuccost vásároltam:

Intel® Compute Stick /HDMI Dongle/

- hivatalos Windows 10 -re frissíthető
- Processzor: Intel Atom Z3735F (Quad 1,33 GHz, 2 MB cache)
- Memória méret: 2 GB
- max 128 Gb-ig SD kártya bővítőhely
- Bluetooth
- WiFi

Amire egy normál felhasználónak szüksége lehet, azt hiszem ez a készülék bőven teljesíti. /Office, full HD video lejátszás, stb./
/ Természetesen nem ezzel vágok videókat,szerkesztek zenét. :) /
..... viszont, bármilyen HDMI-vel rendelkező Tv-re, monitorra rácsatlakoztatható.... /mobilissá váltam/
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Nem óhajtok új topicot nyitni a kérdésemnek ezért itt kérdezem meg.
A szolgáltató által behúzott TV/Internet kábelt elosztottam egy splitterrel a padláson.A napokban beüzemeltem egy rádiót is a konyhában ahova új vezeték került és splittert cseréltem ,mert a régin kevés hely volt.Közben a netem meg elkezdett :poop:akodni.Most átraktam a régi elosztóba mindent ,a net jó ,de kevés a helyem.Van viszont egy másik splitterem itthol ,de érdekes dolgot véltem felfedezni.A többi splitteren in -és out csatik vannak,ezen viszont van olyan is ,hogy TAP 12dB.
Szeretném megkérdezni olyan fórumozótól aki esetleg érti ezt ,hogy ez mit jelent?????A modemhez húzott vezeték akkor melyik leállásba kellene kerüljön???Működik a net OUT kimenet esetén is ( a régi splitterrel,a másik valszínűleg rossz)most,de érdekelne ez a TAP out mire jó????Köszönöm
 
Sziasztok!
Nem óhajtok új topicot nyitni a kérdésemnek ezért itt kérdezem meg.
A szolgáltató által behúzott TV/Internet kábelt elosztottam egy splitterrel a padláson.A napokban beüzemeltem egy rádiót is a konyhában ahova új vezeték került és splittert cseréltem ,mert a régin kevés hely volt.Közben a netem meg elkezdett :poop:akodni.Most átraktam a régi elosztóba mindent ,a net jó ,de kevés a helyem.Van viszont egy másik splitterem itthol ,de érdekes dolgot véltem felfedezni.A többi splitteren in -és out csatik vannak,ezen viszont van olyan is ,hogy TAP 12dB.
Szeretném megkérdezni olyan fórumozótól aki esetleg érti ezt ,hogy ez mit jelent?????A modemhez húzott vezeték akkor melyik leállásba kellene kerüljön???Működik a net OUT kimenet esetén is ( a régi splitterrel,a másik valszínűleg rossz)most,de érdekelne ez a TAP out mire jó????Köszönöm

Valamennyire szakmába vágó nekem a dolog. Tudtommal az a különbség, hogy a splitter után már nem tudsz másik splittert tenni, a tap után viszont igen.
Remélem tudtam segíteni! :)
 
Néha lefagy a gépem már rögtön az indításnál, az alaplap indító képénél (press del to...) Ha újraindítom, akkor rendesen átlép ezen a képernyőn és töltődik a rendszer. Számíthatok rá, hogy meg fog halni az alaplap? Cseréljem minél gyorsabban?
 
Néha lefagy a gépem már rögtön az indításnál, az alaplap indító képénél (press del to...) Ha újraindítom, akkor rendesen átlép ezen a képernyőn és töltődik a rendszer. Számíthatok rá, hogy meg fog halni az alaplap? Cseréljem minél gyorsabban?
Hard disk sentinel probaverzió. Csekkold a hdd-t utana törőld mert csak idegelni fog. Megmutatja mi a story a vinyóval. 3.ker-es Tibi vagy? Tapatalkal nem latom.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Köszi, ránézek. Mondjuk ssd-n van a rendszer, bár ez gondolom nem számít, legalább el tudok indulni valamerre. :)
Óbudai Tibi vagyok!

Tapatalkkal küldve
 
Néha lefagy a gépem már rögtön az indításnál, az alaplap indító képénél (press del to...) Ha újraindítom, akkor rendesen átlép ezen a képernyőn és töltődik a rendszer. Számíthatok rá, hogy meg fog halni az alaplap? Cseréljem minél gyorsabban?
Ha esetleg nem vagy benne otthon szivesen megnezem neked mi lehet a gond vagy mit lehetne jobba tenni.

Szabó Henrik 70/883-4940
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére