• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Artegor 35 literes "mizube" stílusú akváriuma

4654675_952ab12d816ce8d60dd8b02c31e7a4d0_l.jpg
mai állapot.
glosso egy kicsit túlnőtte magát, de igyekszem visszaszoritani. a fa ecsetalgás a mohával együtt , azt valahogy leszedem.
most CAL Nano Pipe Set -re gyüjtök
kezdődhet a formázás : )
art
 
cecska, viktor köszi ;)
a szívó áh annyira nagy hogy az a része lett berakba az aváriumba, amelyiknek kívül kéne lennie vagyis a rövidebb : D
a nano difivel nem tudok betelni. nagyon tetszik ^^
 
Szépen kezd letisztult a látvány, gratulálok! Kíváncsian várom a folytatást.
Microsorum előtt, én még gyomlálnék egy kicsit, vagy alacsonyra nyírnám a rotalat.
 
a microsorium előtt még én se tudom, hogy miképp alakulnak majd a dolgok. igazából onnan most vágtam le vagy 10 levelét , eddig másképp nézett ki,
köszi a grat-ot ;)
 
az imént megnéztem az akváriumról készült régebbi képeket. furcsa így visszanézni. nekem ez a kép tetszik legjobban.
mossy paradise:
3151775_93fe7afb45c81f131476ede54bcde39a_l.jpg

:):)
 
Hihetetlen lenyűgöző és természetes látványt kelt az aki, le a kalappal. ;)
 
Szia!
Ha jól látom kopik az alga rendesen, a növények meg majd kicsattannak. Grat!

Nem akarok kukacoskodni, építő jelleggel írom, valahogy nekem nem tetszik az elrendezés.
A fád jobb oldali ága, ami a felszín főlé is ér, pont az aranymetszésbe esik, a bal oldalra szintén az aranymetszés pontba került a Microsorum, ami így szintén hangsúlyos lett. A két pont kioltja egymást, szerintem helyezd át Microsorum tövet jobb oldalra, ezzel egy fő fókuszpontod lesz, a fa pedig szépen végigvezeti a tekintetet.
Bár, ha rajtam kívül mindenki másnak tetszik, lehet bennem van a hiba.
 
szia tomi.jó látod a helyzetet. de sajnos a microsorium áthelyezése nem kivitelezhető.egyszerűen nem férne el a jobb oldalon.az egész fa egy darab.
múltkori metszés akkora volt, hogy jött rá 1 kis alga.legközelebb ekkora metszés után másnap is kell vízcsere
ma meg kb 7 órás áramszünet volt, a szűrők biztos örültek neki :(de ma vízscsere stb
a kis hajtásokat a microsoriumról próbálom máshova felkötni
ha most lenne pénzem már nem glosso lenne, hanem HC. glosso nagyon mesterkélt, nehéz metszeni, egymásra nő...
arról ne is beszéljek, hogy most nem valami szép látványt nyújt. neki nem tetszett a metszés
art.
 
artegor said:
szia tomi.jó látod a helyzetet. de sajnos a microsorium áthelyezése nem kivitelezhető.egyszerűen nem férne el a jobb oldalon.az egész fa egy darab.
múltkori metszés akkora volt, hogy jött rá 1 kis alga.legközelebb ekkora metszés után másnap is kell vízcsere
ma meg kb 7 órás áramszünet volt, a szűrők biztos örültek neki :(de ma vízscsere stb
a kis hajtásokat a microsoriumról próbálom máshova felkötni
ha most lenne pénzem már nem glosso lenne, hanem HC. glosso nagyon mesterkélt, nehéz metszeni, egymásra nő...
arról ne is beszéljek, hogy most nem valami szép látványt nyújt. neki nem tetszett a metszés
art.
Szia!
Más növényen nem gondolkodtál? Microsorium ki, és egy anubias var nana be a jobb oldalra. Ha ragaszkodsz a páfrányhoz a egy Microsorium narrow vagy windelov, kicsit alacsonyabbra nőne. Szerintem, az nem lenne elég, ha csak kivennéd, kell valami "izgalmas" a medencébe a fenti növények a többitől eltérő levelük miatt erre tökéletesen alkalmasak. A Hc egyértelműen jobban mutatna, de nem bírja a nagy meleget, persze, ha van légkondi nincs gáz.
 
szia tomi.
microsorium "narrow" van az akváriumban. igazából én az anubiasokat nem nagyon szeretem. nagyon lassan nő, pedig nagyon szép : )
most ez tanuló aki. lehet karácsonyra iwagumi lesz belőle :geek:
a hc-t nem félteném. van itthon klíma.
art.
 
artegor said:
szia tomi.
microsorium "narrow" van az akváriumban. igazából én az anubiasokat nem nagyon szeretem. nagyon lassan nő, pedig nagyon szép : )
most ez tanuló aki. lehet karácsonyra iwagumi lesz belőle :geek:
a hc-t nem félteném. van itthon klíma.
art.
Szia!
Nálam havi 2-3 levelet hoz a nana kb 7-8 cm hosszú töveket ültettem karácsonykor most van közte 30 cm hosszú is 5-7 oldalhajtással amiken szintén vannak levelek, reletív lassan nő. :p Inkább a baj vele, hogy nem lehet egyszerűen szépen nyírni. Klímával könnyű, :p ebben a melegben. Nem gondolkodtál már több akiban?
 
ujra itthon.
11 napig voltam távol.
az akváriumban történt némi fejlemény.
elől a glosso ismét felnőtt magasra, tehát ujra kell ültetni.jobb oldali rotala bokrot megfojtotta a fonalalga. ilyen kis szerencsétlen leveleket hozott. kiszedtem az egészet és a helyére a levágott hemianthus-t tettem.
ma összeráztam az akit. majd holnap folytatom, csak ma már elfáradtam ( 3 akváriumom van :) ) a takarítzásokban
igazábol fonalalga volt sok , de semmi olyan nem történt, ami nem helyrehozható.
naponta volt tápozás,carbo-val. világítást 9 órára csökkentettem.
egyszer volt vizcsere ( KÖSZÖNÖM HUGO ;) )
hirtelen ennyi.
jó ujra itthon lenni.

art.
 
Back
Oldal tetejére