• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Artegor 35 literes "mizube" stílusú akváriuma

néhány friss kép.
és egy új növény: rotala rutandifolia
4125349_edb1484435944a035f0ccd0c1287aa5e_l.jpg
4125365_396fbe53816e24ac186fa61c6b97a563_l.jpg
4125395_ccd0965686f820db10c37b99444e5040_l.jpg
4125399_a3145f9fe5e550dfeab79edb063a6500_l.jpg
két héttel a beindítás után ellepett a staghorn alga. kicsit voltoztattam az élesztős löttyösszetételeén(sikeresen).a kis aquael re valahogy sikerült úgy csatlakoztatnom, hogy kis buborékokra nyomja szét co2-t és körbevigye az akin.ez is bejött. a wallichi sajnos nem élte túl. a moha meg kapott még 1 lövést :S.( a képeken látszik is.
de a hemianthus és a glossoo megy mint a veszett.az endlerek lassan már sokan vannak.most tervezem néhány kihalászását( akinek kell szóljon).
találtam 1 szálnyi ricciát, ami 2 hét alatt kb fél tenyérnyire nőtt.
sajnos a képeken nem lehet megcsinálni a fekete részt, hogy látszódjon. ezért elnézést.most valahogy nem ment semmi.
üdv.
art.
 
Szia, nagyon jo hangulatu sejtelmes kis fotok az akirol. Grat hozza.

Egyebkent az aki is szep en csipazom az ilyen erosebb novenyes latvanyokat.
 
Szia artegor!
Nekem is nagyon bejön ez a dzsungel, ez az erős növényburjánzás!! :)
Visszaéztem a legelső képeket, és teljesen ledöbbentett a külömbség... Csak így tovább :!:
 
Grat Art. Tudtam én, hogy megy ez neked. Magamból kiindulva, idővel megunod a nyírást . Ekkor jöhetnek a lassan növő, komplikáltabb növények ;)
 
Nigro said:
Grat Art. Tudtam én, hogy megy ez neked. Magamból kiindulva, idővel megunod a nyírást . Ekkor jöhetnek a lassan növő, komplikáltabb növények ;)
Mint például?
 
Blyxa japonica, Didiplis diandra, Utricularia graminifolia, Cyperus helferi, Hydrocotyle sibthorpioides (maritima)
Ami esetleg 35 literben elképzelhető ;)
 
kezdo: hát igen. a GA tápok nyomják fel a növényeket. :) szerencsére:)
nigro: köszönöm elismerésed :) nagyon jól esik ^^
első 3 növény amit leírtál gondolkozom majd a jövőben, de most még a glosso, rotala, hemianthus lángban égek. nagyon megszerettem őket.
cyperus helferi van.
idővel a halak is változni fognak, ha megunom ezt a szaporaságot. bár most még ennek is nagyon örülök. az etetés kifejezetten élmény:)
még 1x köszi mindenkinek.
art.
 
Artegor!
Én adok neked Didiplis diandra-t egy szekérrel, bár,hogy lassabban nőne, mint a Rotala azt nem mondanám.
 
szia.
tudok adni érte hemianthus micranthemoidest. :)
még gondolkodom rajta, de köszönöm szépen.
1 kérdés. az 500g-os palackod bírja még? ha nem meddig bírta?
üdv.
art
 
artegor said:
szia.
tudok adni érte hemianthus micranthemoidest. :)
még gondolkodom rajta, de köszönöm szépen.
1 kérdés. az 500g-os palackod bírja még? ha nem meddig bírta?
üdv.
art

Szia Art!

A hemianthusnak nagyon tudnék örülni! ;)
A palack sajna két hónapot sem bírt! :( (3 bubival). Most vettem egy 5 kg-ost, csak a csatlakozó ami a szetthez járt nem jó ( a menete nem stimmel, (valószínűleg neked sem), a nagy palackokhoz, persze a nem nagyokhoz sem amilyen pl a sera 0,5 kg palackja)és Papó 3 hete csináltatja az újat .Addig adott egy másikat, de az is kifogyott tegnapra, remélem mára kész a csatlakozó.
Üdv: Zigur
 
szia
a hemianthust amikor kell szólj ,hogy hova vigyem és akkor beviszem db be( józsán lakok). de a héten 6x vagyok bent.
estleg ha erre jársz akkor beugorhatsz. irj privátban és megadom a számom és megbeszéljük

co2: picit most elkeserített.akkor úgylátom minimum 2kg os palackot kell vegyek.
1 képet tudsz mellékelni a didipliseidről? neked pirosodik?
üdv
-=art=-
 
Szia Art!

Megbeszéljük ezt a Hemianthust !A didiplis-em ezerszer színesebb, mint a Rotala. ha benn jártál Gabibáéknál akkor láthattad már,hogy a garnélák melletti medencében jobb oldalon van egy élénk rózsaszín növény, na az a didiplis.Az enyém is olyan színben játszik ( bár nekem kevés a vas a vízben, így lehet, hogy mág sokkal erősebb színe is lehet erős fény és sok vas mellet).
Palackot szerintem megéri 2 kg-ost venned hisz csak 9 ezer forint és még tölthető is nem úgy mint ami most van!
Írd meg a számod privátban és fölhívlak!
Üdv Zigur
 
Hali

Nekem is fáj a fogam régóta a didiplisre:D nekem HM van sok, Utricularia G. is lesz.
Cserebere?:p
 
elmúlt napban sok változás történt.
még régebben kiszedtem az anubiast, a crypticirine-t, újrakötöztem a fát csak most karácsonyi mohával,
kiszedtem tegnap a cyperus helferit, ma a saggitaria-t( eddig tuellusnak írtam,) volt néhány 20cm es szál is , és már túl nagynak találtam előre,
helyére tropica-s eloacharis parvula. glosso-t néhol újra ültettem, mivel az indák egymásra nőttek és néhol az alsó rész elkezdett sárgulni, valamint semmit se " szellőzött". ürülék megállt alatta. hemianthust ma metszettem bokorrá, kíváncsi leszek 1 hét múlva milyen lesz. a narrow gyönyörű :)
jobb oldalt kialakítottam 1 rutandifolia részt. az még alakul.
próbálom letisztultabbá tenni a látványt.
kezd megjelenni némi bba alga :( és van fonálalga is most.
remélem easy(!) carbo-ra váltás eltünteti( a bba-t) .
mostanában amikor látok kishalat egyből kihalászom.sajnos az elején nem tettem. de már bánom. glosso alatt ott a nyomuk.(kb 100 kishalam van egy másik akváriumban)
most össvissz 7 endler, 4 oto, kb 10 RC van ebben
co2 éjjel nappal kb 74 bpm aquael re szerelve
art.
 
eddig így nézett ki:
4365745_1476dcd3a9b2a475764f12ac1d3818db_l.jpg
mára ilyen lett:
4365799_2920cec9c54834a44dd4344774bb2e28_l.jpg
egyebek:
-garnéla:
4365781_f3f36d4762fd80181d84821915a82ae7_l.jpg
4365775_73e12161b79c1cc6ac4fedaa953713f9_l.jpg
-bal oldal:
4365887_9447090816c47cd77f07f02089c9b902_l.jpg
-moha újrakötozve:
4365759_05cb94380a5a3c60221a31caa34b991e_l.jpg
glossostigmák egymás fölé nőttek.azt próbálom most ujra helyre hozni.
jobb oldalt be lett ültetve eloacharis parvula.( szép kis adag volt 1 cserépben .kb 30 ültethető tő)
sok növényt kiszedtem.(crypto, anubias, sagitaria,régi mohát a fáról,pogostemon helferi)
ma kitakarítottam az edent mindenhol. érezhetően jobb a teljesítménye.
élesztős löttyöt megint tuningoltam.(07-20 ig megy )(lecsavarom a kupakot :) )
ha látok csigát, kiszedem. ha ksihalat látok átrakom 1 másik akváriumba.
persze az alga még nem akar eltünni, de dolgozok rajta
hirtelen ennyi.
üdv.
art
 
Üdv debreceni cimborám! :) Te figyelj már, azon gondolokoztam hogy ha nem elevenszülő halat tartanál, akkor nem kellene egyfolytában ivadékokra vadászni. Persze elég drága most már a horgász bérlet is, otthon így is megoldható (ráadásul ingyen) :D Nekem tuti nem lenne türelmem mindig kipecázni, de egyébként szép az akvárium :) A tropicás Eleocharis P-ből vettél? Láttam hogy hoztak TF-be, valami gyönyörűek. Kár hogy már nem tudtam volna hova tenni :)

Csaba
 
szia.
igen tropicas a parvula. csináltam neki helyet.
most majd galaxy-t v brigittae-t szeretnék, csak a co2 rendszer fontosabb.először azt akarom. a sok kishalból ami született majd gabibával elüzletelem:)
amugy nagyon megtetszettek ezek a kis halak :) nagyon aranyosak. halászni meg élvezet: D
art.
 
Egész pontosan milyen co2 cuccot szerzel be, hol, és mennyiért? Én GA-tól akartam venni egy szettet, de fogalmam nincs hogy Debrecenben töltik e valahol a papillon palackot. Sera cuccot meg nem akarok venni, mert minek fizessek többet majdnem ugyanazért? Szóval kíváncsian várom a válaszod. :)
 
szia
zigur említette, hogy a Vajda Péter utcai boltból rendelt palackot, és kiszállították neki ide Debrecenbe.
én valószínűleg egy 2 kg-os palackot fogok rendelni tőlük.
viszont a reduktorból és mágnesszelepből olyat szeretnék, ami külön akvarisztikai célokra van kitalálva.
co2 palack kb 9 e.
reduktorból olyat szeretnék amin van tűszelep és 2 mérőóra( max 23 e Ft). mágnesszelep meg mindegy csak ne legyen 15 fölött.
a hozzá való kütyük meg az átlagos. üveg cuccok
atöltést nem tudom. kérdezd meg gabibát. ő szerintem tud segíteni.
art.
 
Back
Oldal tetejére