• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Artegor 35 literes "mizube" stílusú akváriuma

5224817_cb5e2e3905e271567f178f7880778189_l.jpg
itt a mai állapot. bal oldal szintén bedöglött. de sebaj megoldattam.bár ez csak ideiglenesen lesz így (szerintem).
van egy új lakó, egy kis fiatal sziámi algaevő személyében = ).
drop checker színét ne nézzétek. most rossz helyen van.
a glosso most nevetséges :(. valahogy megoldom. esetleg HC.

most nézem, hogy 1000. hozzászólás ^^( grat HAC)

art.=)
 
Nekem is tetszenek a fotók, bár osztom Viktor véleményét, egy fokkal lehetnének világosabbak.
 
ma délutántól palackos co2 megy.nem tudjátok mióta várok erre, de most itt van és működik.
köszi vartan ;)
 
üdv.
ha van valakinek Debrecenben 12/16 mm-es szűrőcsövezéshez tisztítókeféje és kölcsön tudná adni 1 napra, azt nagyon-nagyon megköszönném : )

Artegor
 
Ha hirtelen csövet kell tisztítani, a következőt teszem:
- óvatosan lopj egy mosogató szivacsot a konyhából úgy, hogy senki ne lássa meg
- óvatosan lopj egy erős spárgát.
- vágj le egy kis darabot a szivacsból úgyhogy legyen smirglis és szivacs rész is, de középen meghajtva beszoruljon a csőbe (ami maradt, visszacsempészheted a konyhába. Néha észre sem veszik, hogy kisebb lett a szivacs) :D
- a levágott darabot kösd rá a spárgára.
- a spárga másik végére köss egy anyát
- az anyát engedd végig a csövön
- húzd ki a szivacsot a másik oldalon
- öblítsd le a szivacsot
- ismételd
- kész

:cool:
 
:D :D :D Úgy látom nálatok a mosogatószivacs nagy becsbe van tartva Nigró. :lol:
 
Visszahúzódó algák után, a hétvégén gondoltam kitakarítom a csöveket is. Sajnos nem volt kéznél megfelelő pucoló.

Végül is csináltam egy csőtisztítót, egy elromlott laptop lakatból. Ez egy kb másfél méter hosszú vékony acéldrót sodrony, műanyagba bevonva.
Levettem az amúgy is szétesett lakat fejet. A végén található záró csövet alaposan leszorítottam mígnem kerekded végződést kaptam. Ez zárja a sodort drótszálakat.
Ugyancsak ezen az oldalán lepucoltam a műanyag borítást kb 5 cm hosszan.
Két fogóval megcsavartam a műanyagtól megszabadított drótkötél részt, mire a sodort szálak akkorára megnyíltak, hogy egy-egy szivacs darabot lehetett átdugni. (itt természetesen elkélt a segítség).
Majd továbblépve további szivacs darabokat szorítottam.
Visszacsavartam, mire ezek a szivacsok alaposan beszorultak.

Attól tartok a gyári pucoló mechanikai tartása sem jobb.
 
Én is gratulálok! Nagyon tetszik, várom a H.A.C.-on mivel rukkolsz elő.
Egyébbként a sorozatképek között látható halról faggatnálak, (fajta, beszerezhetőség) :?:
 
Back
Oldal tetejére