• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Artegor 35 literes "mizube" stílusú akváriuma

Sziasztok!

Milyen a növény Art?

Co2-ről, ha számít a tanácsom akkor ezek a legjobb vásárok szerintem: http://www.greenaqua.hu/co2-technika/co ... lepek.html

Papillon reduktor: 21.500
AquaMedic mágnesszelep: 13.200
+ palack: 9000 (már persze, ha van a Vajda P.-ben, mert mások is írták, hogy nem nagyon szokott lenni és én is et tapsztaltam)
Együtt: 43.700
Még visszacsapóval és diffúzorral is jobban megéri, mint bármelyik szett.( Gabibá a fém visszacsapót nem ajánlja neki tönkrement az összes)
Ha jól emlékszem a Szepesi utcát mondták, hogy ott töltik a palackot, valami tűz és biztonságtechnikai boltban.
Jepp! A palackomnak két hét után valószínűleg tönkrement a tűszelepe, nem lehet elzárni csak a reduktorral, ennyi rizikója van a használt palacknak!
 
Szia Art!
Én is a GA-tól rendeltem a szettet, de a mágnesszelepet nem. Igaz Nigro azt írta, hogy neki leolvadt az ipari m.szelepről a co2 cső , de azért van erre ellen példa is, és én inkább megveszem 3500.-ért a hegesztéstechnikait. Proci is ezt használja, 24voltosat vett és 9volttal használja és azt mondta, hogy nem forrósodik fel.
Ha viszont nem működik nálam rendesen, akkor az első dolgom hogy megveszem az AM-t, de inkább másra költöm azt a pénzt. :roll:

Spawn.
Miért akarsz venni Papillon palackot??? Iszonyat drága és nem hiszem hogy megéri, de nem tudok semmit mondani róla mert nem használtam, és nem is fogom, mert a VP-s olcsóbb ;)
 
Nos, 5 perc kutatás után ezt az oldalt találtam: http://www.hesztiadebrecen.hu/kapcsolat.html
Más használhatót nem igazán...

Inadsz: A VP-s palackról semmit nem tudok. Az is Standard csavarmenetes? És egyáltalán mit jelent a standard csavarmenet? Hol van ennek a specifikációja, vagy milyen névre hallgat a szabvány ami alatt utána tudok olvasni? :)
 
Sziasztok!

Én nem biztos hogy szórakoznék a Vadja Péter utcai dolgokkal. Egy az hogy hallottunk olyat hogy eresztett a palack meg ugye a mágnes szelep elolvadt. Ha drága a palack akkor ott az élesztős megoldás. A palackot csak egyszer kell megvenni és még szerintem az unokáink is használni fogják. Szerintem olcsóbb ha megveszed a gyári szettet mint hogy leégjen a lakás vagy valami. A kínai 7voltos táp meg a másik....
 
Eszem ágában sincs VP-s palackot venni amúgy, ezért is szeretnék Papillon-t venni... Nem is problémáznék én ezen egy fél másodpercet sem, ha azt mondanák Papóék, hogy "igen, mi árulunk Papillon palackot, meg még fel is töltjük Neked" :D Viszont a Sera cuccost nem vagyok hajlandó megvenni annyi pénzért, minek???
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Én nem biztos hogy szórakoznék a Vadja Péter utcai dolgokkal. Egy az hogy hallottunk olyat hogy eresztett a palack meg ugye a mágnes szelep elolvadt. Ha drága a palack akkor ott az élesztős megoldás. A palackot csak egyszer kell megvenni és még szerintem az unokáink is használni fogják. Szerintem olcsóbb ha megveszed a gyári szettet mint hogy leégjen a lakás vagy valami. A kínai 7voltos táp meg a másik....

Ha drága a palack ott az élesztős megoldás?
Na ezt nem mondanám! Próbáltál már 330 litert élesztős szutyokkal tápozni? Legalább egy hordónyi kotyvasz kellene, arról nem is beszélve, hogy az üveg diffúzorokat felváltva áztathatnám hidrogénperoxidban, olyan hamar eldugulnak.Másrészt biztosíthatlak arról, hogy az élesztős cuccal nem csak co2-t viszel be az akváriumba ilyen mennyiség mellett. Kis akváriumoknál elmegy, bár ott is nagyobb a veszélye mint a haszna.
A többi tekintetében teljesen egyet értek veled. A palack tekintetében csak azért nem mert még mindig nem fogom föl, hogy miből készül a 2kg-os Papillon palack, hogy 38000 ft legyen?Aranyból? Szóval amíg nem szakad rám a bank (pedig már ideje lenne) addig ezzel merek rizikózni.
Azt is elmondom azonban, hogy valóban nem éri meg a gagyi SEMMIBŐL!Amennyi plusz pénzt öltem már a spórolás miatt az akváriumba, annyiból akár a legjobb cuccokat is rakhattam volna bele.Ez igaz a szűrésre, diffúzorokra, co szetre!
Aki nem annyira türelmetlen, mint én annak azt javaslom inkább várjon és szánja rá még azt a pár ezer forintot jobban jár!
Aki meg nem bír magával, mint én az gebeggyen meg az idegbajtól amit a gagyitól kap! :lol:

Papó nem árul papillon palackot? Rendelj magadnak!Nem fog megsértődni szerintem, ha beviszed megtölti(k a Szepesi utcában, mivel ők is ott töltetik!Ő mondta! :D )
 
zigur:
küldtem privát üzit növénnyel kapcsolatban. :)
reduktorral és mágnesszeleppel meggyőztél, de palack az még így is húzos nekem.
szülők meg furcsálják, hogy minek ennyit költeni rá és sajnos nem is adnak pénzt már rá.
bár igazatok van.ez nem tartalmaz kockázatot.ilyet szeretnék, de nincs annyi pénz.
mégvacilálok.
art.
 
zigur said:
Gabibá a fém visszacsapót nem ajánlja neki tönkrement az összes
Milyen típusú fém visszacsapóról beszél? Hogyan ment tönkre? Hol mondja ezt? - csak néhány kérdés... :)
A GA fém visszacsapó szeleppel 0 problémánk van - használjuk bőszen mindenfelé.
 
nekem már kosárban van 1 ada vissacsapó szelep.
nem akarok sznob lenni de csak 500 ft-al drágább a fémnél és még szebb is.
art.
 
bár ez Art aksijáról szól ez a topik és isten ments, hogy szétoffoljam, de korábban már elhangzott egy cím a fórumon ahol új palackot tudtok venni. Linde vagy Messer. Úgy rémlik olcsóbb is mint a papillon. Bár most magunk ellen beszélek.

Érdemes megkeresni. Fitti pl ott vett palackot. Lehet nincs 2kg-os csak nagyobb, de a példa is mutatja hogy léteznek az országban olyan boltok ahol palackhoy hozzá tudsz jutni.
 
keymaker said:
zigur said:
Gabibá a fém visszacsapót nem ajánlja neki tönkrement az összes
Milyen típusú fém visszacsapóról beszél? Hogyan ment tönkre? Hol mondja ezt? - csak néhány kérdés... :)
A GA fém visszacsapó szeleppel 0 problémánk van - használjuk bőszen mindenfelé.

Áteresztett.Nem tudom milyen és a webshop link moderálva-ben mondja! :D
 
spawn85 said:
A VP-s palackról semmit nem tudok. Az is Standard csavarmenetes? És egyáltalán mit jelent a standard csavarmenet? Hol van ennek a specifikációja, vagy milyen névre hallgat a szabvány ami alatt utána tudok olvasni? :)
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok! Én nem biztos hogy szórakoznék a Vadja Péter utcai dolgokkal.
spawn85 said:
Eszem ágában sincs VP-s palackot venni amúgy
zigur said:
A palack tekintetében csak azért nem mert még mindig nem fogom föl, hogy miből készül a 2kg-os Papillon palack, hogy 38000 ft legyen?Aranyból? Szóval amíg nem szakad rám a bank (pedig már ideje lenne) addig ezzel merek rizikózni.

Mintha kicsit tényleg off lenne a dolog. Ez már egyszer pont ugyanígy ki lett tárgyalva a "Nagynyomású Co2 rendszerek" topicban, szóval mintha ugyanazokat a köröket futnánk újra és újra. :)

[Egyébként a VP utcai palackok igenis jól használhatóak, csak oda kell figyelni a vásárlásnál: meg kell nézni a jelöléseket és le kell méretni. Ha stimmel a tömeg, akkor nyugodtan el lehet hozni. Persze aki nagyon nem tud mit kezdeni azzal a 28.000 Ft-al ami a különbség a két palack között, az vegyen gyárit, szegény Papillonnak is meg kell élnie valamiből... ;)]
 
a mai nap jól kezdődött : )
GLS csomagküldő csengetett , én meg pattantam is ki az ágyból ( ez elég ritka dolog :D )
megjött az új szűrő : Eheim 2224
hozzá ADA Green Bacter-t
easy carbo-t
nano difit
és egy ADA superge-et.
jelenleg az eden meg az eheim szűri az akváriumot, a kis aquael-t végre kivehettem : )
azaz most az akit 1000 l/h hajtja :shock: 28.5x-ös megforgatás
élőlények birják.
remélem az alga problémáim így visszaszorulnak, és több idő jut a gyönyörködésre. = )
 
Ismerős dolog, ez az ágyból kipattanós dolog :D Főleg ha tudod hogy ki csönget...
Sok sikert, kíváncsi leszek, hogy, hogy alakul így az aki.
Várjuk a képeket ;)
 
artegor said:
a mai nap jól kezdődött : )
GLS csomagküldő csengetett , én meg pattantam is ki az ágyból ( ez elég ritka dolog :D )
megjött az új szűrő : Eheim 2224
hozzá ADA Green Bacter-t
easy carbo-t
nano difit
és egy ADA superge-et.
jelenleg az eden meg az eheim szűri az akváriumot, a kis aquael-t végre kivehettem : )
azaz most az akit 1000 l/h hajtja :shock: 28.5x-ös megforgatás
élőlények birják.
remélem az alga problémáim így visszaszorulnak, és több idő jut a gyönyörködésre. = )

Gratula az új szerzeményekhez! ;) Azért ha lesznek fejlemények mindenképp oszd meg velünk.
ADA Green Bactert a nano akihoz használom mostanság minden vízcsere vagy szűrő taki után. De a kiszerelés miatt bármikor elő lehet kapni szerencsére. Okos termék végre be is tudtuk szerezni.
 
es az illata olyan mint valami füstölt hús ^^ de ez legyen a legnagyobb probléma.
csomagolásról annyit mondanék, hogy minden cucc 1 nagyobb dobozban volt, és ennek a doboznak a fele pufi párna volt, ilyen csomagolással nem hinném, valakinek össze fog törni valamije

elfelejtettem mondani
ksözi a segitséget key ! ;)
 
Grat az új cuccokhoz, jó választás ;)
Az ADA Green Bactert még nem szaglásztam, de az ECA-nak is ilyen füstös szaga van.
 
Back
Oldal tetejére