• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Szia A.ttila

Sima növényes akváriumnak szép így is, versenyakvának viszont én tökre megnyírnám és a kezdeti látványt céloznám meg. Ott csak a növények tömöttsége volt még gyenge, de az mára szépen beérett. Erre az állapotra gondolok:

View attachment 54159

Ha netán mindenképpen szeretnék pele valami nagyobbra engedett stemet, és/vagy "nemzöldet" is :) akkor azt kb így próbálnám:

View attachment 54161

Ja, és a talajt elöl még mindig kiegyenesíteném. Amúgy megértem, hogy miért ragaszkodsz a girbe-gurbához és tudom, hogy ez már volt téma, de talán egy újragondolást megér.
És mindezt persze olyan szubjektíven mondom :facepalm:, hogy ti az előző - igencsak szép helyezést elért - akváriumotoknál is nagyon jól ráéreztétek, hogy mi az eredményesebb vonal :) (y)

G
Köszönjük Gergő hogy megosztottad a meglátásodat! Biztató hogy szerinted "sima növényes akváriumnak jó", de így nem érdemes versenyen nagy reményeket fűzni hozzá - tavaly is pont ezt hallottam;)!
Nem akartam már háttérvilágításos képet fölrakni, de anélkül nehéz elképzelni:
_SAM4725.JPG

Persze sok minden nem jó még itt (többek között a háttér fény sem az igazi, mert a nagy lámpát nem engedtem le, ezért nem egyöntetű). A beömlők látványa sem tesz a képhez, a medreken is van mit dolgozni és a fatörzsek között is van még jó néhány csupasz, meg ami pont rossz szögben áll, mert valamit kitakar. A baloldalon megint rámásztak a növények a frontra, a kidőlt fákon sok a moha, több kavics van a homokon, anélkül hogy besüllyedne, meg nem az agás felét mutatja mert legutóbbi takarításnál elfordult, a gyökereken is van mit rendezni, a kis kő középen a háttérben nem jó szögben áll, túl gömbölyű, stb..., stb..., stb... .

Biztos ritkítunk bizonyos helyeken és a hétvégén lesz homokszívás is, hogy megnézzük hogy mutat egyenesebb előtérrel, még van idő, de minden vélemény, kritika segít a legjobb végső kép elkészítésében, mert mi sem látunk minden hibát!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ja, és a talajt elöl még mindig kiegyenesíteném. Amúgy megértem, hogy miért ragaszkodsz a girbe-gurbához és tudom, hogy ez már volt téma, de talán egy újragondolást megér.
G

Lássuk:

_SAM4750.JPG

Most csak az előteret nézzétek (úgy hogy a gyökerek nincsenek mind a helyükön, sok kavics ami homok alatt volt most világosabb), jobb így kiegyenesítve?

A.ttila
 
Sziasztok!

3 hete nincs tápozás, volt két vízcsere, kézi vezérlésű lett a CO2 és a világítás (ha eszünkbe jut bekapcsoljuk, ha nem aznap pihi)=alig van alga.
Egy hete levettük a tetőt, de most nem hártyásodott be a felszín.
A halak csak élő eleséget kaptak mostanság a tóból.
Nekünk is bejön a csökkentett homokos előtér (így is hogy aludtunk rá egyet-kettőt).
A hétvégén szeretnék a tennivalók végére érni, hogy hamarosan jó képek készülhessenek róla!

AmegA
 
Sziasztok!

A halak egy ideje nagy részben élő koszton vannak (fekete-, fehér-, vörös szúnyoglárva, vízibolha és az egyéb ismeretlen rovar álca).
Hogy ennek köszönhető, vagy a 4 órára csökkentett világításnak, vagy hogy az elmúlt hónapban összesen 20ml. micro-macro tápot locsoltunk be, nem tudni, de az alga eltűnt.
Ma megint vízcsere, a purigent beharisnyáztam (holnap talán be is rakom az akváriumba, -csak semmi kapkodás).
Van még mit csinálni, de a következő hét talán elég lesz a végkifejlethez!

A.ttila
 
És a folyamatos élő eleségnek köszönhetően nem indult be bébibumm vagy azzal nincs is időtök foglalkozni?
 
Bocsi, hogy az akvakopasz belekotyog, de az Arashi ga kuru (külön írandó) magyarul annyit tesz, hogy "Jön a vihar".
Ami képeket láttam olyanok, hogy minden az eszembe jut csak egy vihar nem. :)
 
Sziasztok!

Bocsi, hogy az akvakopasz belekotyog, de az Arashi ga kuru (külön írandó) magyarul annyit tesz, hogy "Jön a vihar".
Ami képeket láttam olyanok, hogy minden az eszembe jut csak egy vihar nem. :)
Köszönjük Mary, ha 100%-os vagy benne akkor javítjuk.
A 235-ös bejegyzésben található képen látszik a névadó koncepció (a felül szürkés háttér miatt).
Takarítás után úgy néz ki, mint ami már el is vonult (következő berendezésnél ismét rögzíteni fogom a fákat).

Mary neked mikor látjuk a növényes akváriumodat?

A.ttila
 
Rengeteget kopott japán nyelvtudásom, de ezt a dalt nem tudom elfelejteni, ergo über bizti vagyok. (y)
Egy osakai kollégám felettébb illuminált állapotban állandóan ezt kérte Roppongi egyik dizsijében. Ja és táncolnom kellett vele. :dead:

Mint látható, 4 éve regeltem, és azóta olvasom itt a hsz-eket. Tavaly novemberben jutottam el oda, hogy Anubias mellett más növénnyel is meg merjek ismerkedni. Most még csak ismerkedem a hobbival (akvakertészet), és ismereteket, tapasztalatokat igyekszem szerezni.
Mivel a növények halkabban és lassabban válaszolnak, mint a halak, időbe telik.

Valójában most tanulmányozom a fórumban, hogyan kell és lehet naplót készíteni.
Még egy kis türelmet kérek, és meglesz. :)
 
Rengeteget kopott japán nyelvtudásom, de ezt a dalt nem tudom elfelejteni, ergo über bizti vagyok. (y)
Egy osakai kollégám felettébb illuminált állapotban állandóan ezt kérte Roppongi egyik dizsijében. Ja és táncolnom kellett vele. :dead:

Mint látható, 4 éve regeltem, és azóta olvasom itt a hsz-eket. Tavaly novemberben jutottam el oda, hogy Anubias mellett más növénnyel is meg merjek ismerkedni. Most még csak ismerkedem a hobbival (akvakertészet), és ismereteket, tapasztalatokat igyekszem szerezni.
Mivel a növények halkabban és lassabban válaszolnak, mint a halak, időbe telik.

Valójában most tanulmányozom a fórumban, hogyan kell és lehet naplót készíteni.
Még egy kis türelmet kérek, és meglesz. :)
Atti, Annamari, bocs, hogy a naplotokban kerdezek.
@mmccannon örülnek, ha a Bemutatkozoban irnal magadrol, kivancsiak lennenk rad szerintem többen is. Japan nyelvtudassal rendelkezel, ami valljuk be, nem egy "tipikus" idegen nyelv, es a hozzaszolasaid alapjan sok tapasztalattal is.
Szoval megtisztelnel vele, ha olvashatnek rolad a Bemutatkozo rovatban. Ha mar megtetted, akkor bocsanat.
 
Atti, Annamari, bocs, hogy a naplotokban kerdezek.
@mmccannon örülnek, ha a Bemutatkozoban irnal magadrol, kivancsiak lennenk rad szerintem többen is. Japan nyelvtudassal rendelkezel, ami valljuk be, nem egy "tipikus" idegen nyelv, es a hozzaszolasaid alapjan sok tapasztalattal is.
Szoval megtisztelnel vele, ha olvashatnek rolad a Bemutatkozo rovatban. Ha mar megtetted, akkor bocsanat.
Kérés teljesítve, bemutatkozó rovat elkészült. :)
És itt vége az OFF-nak.
 
Sziasztok!

A hosszú hétvégén volt egy kis idő az akváriumokkal is foglalkozni.
A kisebbeken vízcserék, a nagyban kötözgetés, rendezkedés, szűrő-, diffusor pucolás, Seachem Purigen berakás (így kicsit több mint fél év után), Ch.dr. vissza dugása.
A következmények:
- Co2 túladagolás estére, csak pipálás, nem több szerencsére,
- eltűnt a víz a medencéből (még mindig meglep a "Seachem Purigen hatás"), több fényt kapva beindult a Hc,
- egyre jobban tetszik amit látok!

A hétvégén mindennel el kell készülni (már megint az utolsó pillanatban) jöhet a fotózás!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére