• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Még egy érdekesség volt, amit elfelejtettem: az egyik este nem tettem vissza az üveglapot az akváriumra és másnapra durván behártyásodott a felszín, majd persze visszatettem a takarást és harmadnapra eltűnt a filmréteg!
Semmi más változtatás nem történt, csak a tető nem került vissza egy napra, táp, fény, CO2, etetés ua..

A.ttila
 
Sziasztok!

Az elmúlt napok történései:
- az összes Hm kikerült, 10% rövidítve vissza, pár szál mini myriophyllummal vegyítve,
- 5 Narancs sakurával bővült a kapirgáló állomány,
- ismét halásztam a tóból élő eleséget a Neonoknak,
- a garnélás akváriumból kiszedtem az élőlényeket, kivettem a helyéről és át aljzatporszívózás után ment vissza a növényzet, 15db felnőtt és a legapróbbak (kb 60-an). A centisek közül 20db a Galaxisba kerül.

Ma még a Galaxys 40 literes akváriumot kicserélem a 60x40x40-esre, mert már akkorák a kishalak hogy mehetnek a szülőkhöz.
Még jó hogy kitaláltuk Annamarival, hogy csak egy akváriumunk lesz :confused::D(y)!

A.ttila

Ha naplót nem is, de legalább néhány fotót megérdemelne a többi üveg is!
A 40 literesnek mik a méretei? Az csak ivadéknevelő? Szaporodnak megint a galaxyk is?
 
Sziasztok!



Lehet, hogy indirekt módon, de mégis a fény változott, az üveglap hiánya miatt több lett.
Addigra lett hártya, mikorra felkapcsolt a lámpa, ez volt benne a durva, kb. 20 óra alatt.


Ha naplót nem is, de legalább néhány fotót megérdemelne a többi üveg is!
A 40 literesnek mik a méretei? Az csak ivadéknevelő? Szaporodnak megint a galaxyk is?
Túl jól néznek ki a nagyhoz képest, erős lenne a kontraszt :)!
55x25x30.
Mindig szaporodnak, csak nincs mindig idő, türelem hozzájuk.

AmegA
 
Nálam is hasonlóképp történt. Megfigyeltem ha rajta van az üveg akkor nem hártyásodik, az üvegről visszacsepeg a pára az akvába. Amikor levettem az üveget másnapra lett rajta hártya, aztán utána minden nap megjelent egy hét után már elég vastagon ezért vettem skimmert az megoldja most ezt a helyzetet.
 
Sziasztok!

Ahogy azt az ATI lámpa topicjába írtam (A.ttila), hűtés nélkül eldurrant az egyik ballaszt, amelyik a két csövet táplálta.
Ha már szét kell szedni, akkor a másikat is kicseréltetjük, hogy mindkét előtét 4 csövet hajtson (soknak tűnik egyszerre 6 cső ebbe a méretbe).

Kikerültek a túlnőtt stemek.
Alga van, kép nincs.

Két neon is volt az első szűrőrekeszben :confused:, kicsit túltöltöttük vízzel a múlt héten.

K 30g/l, magas - a következő táphoz nem adunk Káliumszulfátot.
PO4 1.8g/l - magas, nem adagolunk tovább plusz Foszfátot.
Fe 0.3g/l - valami legalább jó.

Holnap megnézzük a Nitrát szintet is, aztán vízcsere, új táp keverés.

AmegA
 
Sziasztok!

Nitrát szint mérés elmaradt (meg a vízcsere is).
Viszont elkezdtem az egyébként is csökkenő ecsetalga carbózását.
A Hc-t lehet hogy újraültetem, hiába a hajlított olló, nem tudom rászánni magam a nyírásra, mindig mindent újraültetek (lehet hogy ez valami perverzió?).

Holnap hamarabb végzek a munkával, reményeim szerint erre az akváriumra is jut idő.

A.ttila
 
Sziasztok!


Volt hétfőn egy kis éjszakába nyúló moha kötözgetés, algátlanítás, tevés-vevés, de inkább rombolás - néha jó hogy mozgatható a fák nagy része, de a visszarendezésük nem kellemes feladat.
Végigdörzsöltem (A.ttila) a Crepidomanesek leveleit is, hogy megszabaduljanak a rájuk rakódott szmötyitől, algától és csak kettőt szakítottam le :confused:.

AmegA
 
Sziasztok!


Most jutottam a vízcseréhez, de tápozni már egy hete nem akaródzott (úgy is minden túl volt lőve).
A szűrő matériát is átöblítettem, a kivett vizet mindig csapvízzel visszapótolva (ösz-visz 100 liter körül).
A szomszéd (a világ legjobbja) beszerelt új vezérlőket, ma próbáltuk Annamarival beállítani, de még nem sikerült.
Kiszedtem kb. 1000db csigát, 1/2dl agával egyetemben.

A garnéla neveldén is megcsináltam a feles vízcserét, visszatápozást.

Hátra van még egy kis moha kötözés, Hc újraültetés, homok rendezés és kész, nem küzdök vele tovább, jöhet a versenyfotó!

A.ttila
 
Sziasztok!


Most jutottam a vízcseréhez, de tápozni már egy hete nem akaródzott (úgy is minden túl volt lőve).
A szűrő matériát is átöblítettem, a kivett vizet mindig csapvízzel visszapótolva (ösz-visz 100 liter körül).
A szomszéd (a világ legjobbja) beszerelt új vezérlőket, ma próbáltuk Annamarival beállítani, de még nem sikerült.
Kiszedtem kb. 1000db csigát, 1/2dl agával egyetemben.

A garnéla neveldén is megcsináltam a feles vízcserét, visszatápozást.

Hátra van még egy kis moha kötözés, Hc újraültetés, homok rendezés és kész, nem küzdök vele tovább, jöhet a versenyfotó!

A.ttila

Ha szabad kérdeznem, az 1000db csiga maláj volt vagy hólyag?
Ugyanis hólyagcsiga minden mennyiségben jöhet a gömbhalamnak, én külön vadászom rájuk!:jimlad:
 
Sziasztok!

Ha szabad kérdeznem, az 1000db csiga maláj volt vagy hólyag?
Ugyanis hólyagcsiga minden mennyiségben jöhet a gömbhalamnak, én külön vadászom rájuk!:jimlad:
Hólyag-, Postakürt-, Törpe tányér-, Pajzscsiga vegyesen. Ne aggódj Csilla maradt még, majd gyűjtünk, csak hogy jut el hozzá?

A.ttila
 
Sziasztok!

Köszi! Mióta tervezem már, hogy meglátogatlak benneteket, most itt egy újabb ( ind)ok!;)
Jó volt Csilla, köszönjük a látogatásodat! Boldog névnapot (y) !!!

Ma délelőtt vízcsere, 120l.
Este Hc kiszedés, algátlanítás, mohátlanítás, aljzatporszívózás, igaz csak a fele, mert kicsit pepecselős.

Végül új reduktort vettünk, mert külön a kis csapot nem lehetett kapni hozzá, a szereléséért pedig 5-8e Ft-ot kértek volna, az új pedig 9500Ft volt (ráadásul CO2-os és nem O2-es mint ami elromlott).
Holnap (vagy ma) beüzemelem, miután a diffusort és a pumpát kitakarítottam, purigent beharisnyáztam, perlont cseréltem.
Aztán folytatódhat a Hc csere.

A.ttila
 
Köszönöm, remekül éreztem magam, mostantól majd gyakrabban megyek csigákért, ha békés hétvégére vágyom egy gyönyörű kis kertben!:D
A hálóban lévő low tech zöld dzsungeles kockáról is tegyél fel képet, inspiráló!(y)
 
Sziasztok!

Kint a Hc, holnap a többi tervezett matatás, mert ez mára kicsit sok volt!

Köszönöm, remekül éreztem magam, mostantól majd gyakrabban megyek csigákért, ha békés hétvégére vágyom egy gyönyörű kis kertben!:D
A hálóban lévő low tech zöld dzsungeles kockáról is tegyél fel képet, inspiráló!(y)
Örülünk hogy jól érezted magad!
Majd valamelyik reggel csinálunk a garnélásról is képet.

AmegA
 
Sziasztok!

Hc. visszaültetés kész (össz-vissz 10 óra kiszedés, moha és algamentesítés, 2cm-nél hosszabb szálak ültetése).
Az aljzatot egy tölcsérrel átporszívóztam, a talajt pedig jól föltoltam hátra, gondolva az ültetés közbeni levándorlásra.
Hátulról lefelé haladva ültettem kezdve az A. parvula minivel, majd a Hc.-val.
A lehető legnagyobb sűrűségre törekedve, nem visszanyúlva (mert akkor a mellette lévő három biztos kijön).
Az Amanók érdeklődtek a folyamat iránt, de eddig még nem kapáltak ki egyet sem.
Érzem hogy öregszem (és most nem a prosztatámra gondolok :D), 5x is meg kellett álljak pihenni.
A holnapi nap nagy részében tudok ismét a medencével foglalkozni, így vállalhatóbb formába kerül.

Hátulról:
_SAM4715.JPG
Felülről:
_SAM4716.JPG

Szemből:_SAM4718.JPG
Messziről (már nem sok látszik):
_SAM4720.JPG


Még sok a tennivaló!
Mindennemű kritikát elviselek!

Köszönettel!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A bal oldali mohakötözés majdnem kész.
A jobb oldalon még van mit csinálni (meg az egészen).

Talaj szintről:
_SAM4722.JPG

Majdnem középvonalról:
_SAM4724.JPG

Természetesen nem egy versenyfotó (homályos üveg kívül-belül, zavaros-, bubis víz, háttér világítás nincs, stb...) de bármilyen meglátást, kritikát szívesen veszek!
Holnap folytatom!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Szia A.ttila

Sima növényes akváriumnak szép így is, versenyakvának viszont én tökre megnyírnám és a kezdeti látványt céloznám meg. Ott csak a növények tömöttsége volt még gyenge, de az mára szépen beérett. Erre az állapotra gondolok:

_SAM36982 (1).JPG

Ha netán mindenképpen szeretnék pele valami nagyobbra engedett stemet, és/vagy "nemzöldet" is :) akkor azt kb így próbálnám:

_SAM36982.JPG

Ja, és a talajt elöl még mindig kiegyenesíteném. Amúgy megértem, hogy miért ragaszkodsz a girbe-gurbához és tudom, hogy ez már volt téma, de talán egy újragondolást megér.
És mindezt persze olyan szubjektíven mondom :facepalm:, hogy ti az előző - igencsak szép helyezést elért - akváriumotoknál is nagyon jól ráéreztétek, hogy mi az eredményesebb vonal :) (y)

G
 
Back
Oldal tetejére