• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Az időnk kevés, ennek ellenére az akváriumra jó ránézni esténként (már ha sikerül a munkából 22h előtt haza érni)!
Az "élő" etetést még nem sikerült rögzíteni, pedig minden meg van hozzá.
Már csak pár hete van a berendezésnek :(!

Augusztus első hetében meglesz még? Szívesen megnéznénk, ha igen. Sok sikert kívánunk a versenyhez!
 
Sziasztok!

IIAC contest application confirmation letter
Dear Attila Bartos,

Thank you for applying IIAC contest. Your application is successfully upload. We will send you a second confirmation letter few days later, to confirm your application and photo are correct. If you didn’t receive the second confirmation letter, please contact us at ista@iiac.com.tw .

Sava Bohinjka néven neveztük!

_SAM51091.jpg
AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nincs idő a szétszedésre, úgy hogy csináltam egy vízcserét előtér porszívózással, előszűrő takarítással, kb 100l friss vízzel.
Egyébként jól néz ki, alga minimális pont, CO2 azóta sincs, tápozás hetente a napi adag duplája.
A kövek nagyrészt bebarnultak, így egész más hangulata van a medencének.

A.ttila
 
Sok sikert a versenyeken biztos jó lett a versenyfotó is,azt mindig odateszitek [emoji108][emoji106]
Várom a következő tervezett scapet,14.-én majd rákérdezek mi is az elképzelés,csak találjuk meg egymást a tömegben [emoji23]
 
Sziasztok!

Az akvárium elketyeg, néha egy kis utántöltés, tápozás, élő kaja etetés.
CO2 továbbra sincs, világítás napi 4 óra 6x54W.
A szűrő beszívóit 2-3 hetente kell fogkefézni.
A kis Helenák mindenhol ott vannak, a tóból ők és a szüleik is kapnak néhány Hólyag- és Postakürt csigát, egyébként az eleségnek való egyedek csak a szűrőrekeszekben maradnak háborítatlanul.

Nem túl agyondolgozott, kézből lőtt képek (akár a szürke hétköznapok):

Egy éhes "Bébi":
_SAM51411.jpg

Bimbódzó liget:
_SAM51421.jpg

Ezüstös szépségek:_SAM51451.jpg

Egyedül is félelmetes ragadozó vagyok:
_SAM51471.jpg

Árnyas fák alatt:_SAM51511.jpg _SAM51521.jpg

"Csillagpöttyös" Bucék:
_SAM51531.jpg

Crepidomanes:
_SAM51541.jpg

Elhagyatva:
_SAM51591.jpg

AmegA
 
Sziasztok!

Két menetben a múlt héten leplasztikoltam az üvegről az algát (A.ttila).

Tegnap nagy vízcsere volt előtér homok porszívózással (hurkapálcás módszer), rengeteg mulm keletkezett, és a szűrőházban lévő anyagokat is átöblítettük (a perlont is, hisz már nem sokáig megy így ez a berendezés, erre a kis időre nem tettünk újat). A homoktakarítás ideje alatt mindig kezelt csapvízzel töltöttük újra a medencét (120l), hogy a szűrő had szívja el az elszabaduló mulmot, majd utána egy órával jött a szűrő, ahol kb. 80 liter víz került ki, azt pedig ozmoval pótoltuk.
Vízcsere előtt a tds 168 volt.

A héten egyik nap este 27,8C fokvolt a hőmérséklet, reggelre 25,3C fokra hűl vissza az éjszakai szellőztetés hatására, de lehet hogy beüzemeljük a hűtést, bár nem látszik semmin, hogy szenvedne.
A csigaevők beindultak rendesen, petéket, 2mm-es apróságokat és 1cm-es ifjoncokat is lehet látni mindenfelé. Az utolsó szűrőrekeszben volt egy felnőtt, ezért ott (és az előzőben) nem volt csiga, csak az első kettőben, de oda is raktunk, ne éhezzen mindenki. A tóból a halak etetésére szánt élő eleséggel azért hozunk pár darab Hólyagot.
Halak, garnélák jól vannak.

Most a vihar utáni kinézete van az akváriumnak, de esténként majd igazgatunk rajta.
Versenyfotó már nem készül róla, nagyon túlnőtt minden és nincs idő nagy nyesegetésre, meg a kikerülő növényekkel sem tudnánk mit kezdeni a nagy uborkaszezonban, komposztálni meg nem szeretnénk.

AmegA
 
Sziasztok!

Ezt kifejtenéd, hogy mit takar? :)

A homokporszívózással eddig nem találkoztam. Felfeded a réjtélyt?
Azért mert én (A.ttila) találtam ki tízenx éve. A pénzszűke és az akvarisztika párosítása találékonnyá teszi az embert :D ! Meg akkoriban mindent a saját kút fejemből szedtem (volt ami működött és sok minden nem!), mert akkor nem tartoztam még egy ilyen jó közösséghez (Pasaréti Gyulát is 14 éve ismerem csak, addig senki nem akvarizált a környezetemben, tehát voltak a klasszikus könyvek és én).
Hurkapälcikäval felkeveri a homokot es kiszivja a mulmot!Nem volt meg homokos resz az akvariumban?
Úgy ahogy Patrik írja! A leszívócsőre végére tekersz fel befőttes gumit, azon áthúzod a hurkapálcát (vagy eleve hozzágumizod, de könnyebben mozgatható ha csak 2 kör gumi fogja), majd a hosszát igény szerint beállítod hogy mennyire lógjon túl a csővön (homokvastagsághoz+ hogy ne szívja a homokot, csak a mulmot).

AmegA
 
Utoljára módosított:
A leszívócsőre végére tekersz fel befőttes gumit, azon áthúzod a hurkapálcát (vagy eleve hozzágumizod, de könnyebben mozgatható ha csak 2 kör gumi fogja), majd a hosszát igény szerint beállítod hogy mennyire lógjon túl a csővön (homokvastagsághoz+ hogy ne szívja a homokot, csak a mulmot).

Köszi szépen! Na a vén tyúk is tanul holtáig, azaz én.
 
Sziasztok!

Amikor piros hó esik:

_SAM53051.jpg _SAM53061.jpg _SAM53071.jpg

A kertben a forma medencéből 60 háló húzásra egy kis körömnyi élő eleség gyűlt, a köbméteres tartályból ugyanennyi munkával 1/2dl tömény kaja (többségben vízibolha).
Az Amanók is szívesen vadászgatják.

A.ttila
 
Sziasztok!

Akkor itt is álljon: IAPLC 569.

Nem fodroztuk fényképezéskor a tetejét és zavart (A.ttila) utólag a csík ahol a vízfelszín az üveggel találkozik (részlet):

_SAM5028-3.jpg

Legközelebb nem követem el ezt a hibát!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Az akvárium elketyeg, néha egy kis utántöltés, tápozás, élő kaja etetés.
CO2 továbbra sincs, világítás napi 4 óra 6x54W.
A szűrő beszívóit 2-3 hetente kell fogkefézni.
A kis Helenák mindenhol ott vannak, a tóból ők és a szüleik is kapnak néhány Hólyag- és Postakürt csigát, egyébként az eleségnek való egyedek csak a szűrőrekeszekben maradnak háborítatlanul.

Nem túl agyondolgozott, kézből lőtt képek (akár a szürke hétköznapok):

Egy éhes "Bébi":
View attachment 60392

Bimbódzó liget:
View attachment 60393

Ezüstös szépségek:View attachment 60394

Egyedül is félelmetes ragadozó vagyok:
View attachment 60395

Árnyas fák alatt:View attachment 60396 View attachment 60397

"Csillagpöttyös" Bucék:
View attachment 60398

Crepidomanes:
View attachment 60399

Elhagyatva:
View attachment 60402

AmegA
Tegnapelőtt volt szerencsém "élőben" látni ezt a csodát. A képek nem tudják visszaadni a valós látványt, akár milyen szögből és utómunkával készülnek is. Minden apró részlet kidolgozva, de úgy , hogy semmi sem mesterkélt, természet ellenes. (y) Nálam ez az elsődleges.
Lehet, a bíráknál ez nem volt szempont, amikor a pontokat osztották... :(
Mivel a berendezés a végnapjait éli, szinte az utolsó pillanatban láthattam. Legalább egy órát nézegethettem az akváriumot, és lehettem részese Attila baráti a "tárlatvezetésének". Még az aranymetszés szabályait is próbálta megmutatni a muster képeken, de... egyáltalán nem láttam, amit kellett volna. Sorry. :unsure:
Sajnos így is nagyon késő este értem oda, ezért nem volt pofám tovább alkalmatlankodni, pedig szívesen ücsörögtem volna még egy jó ideig előtte, felfedezve a megannyi apró részletet, aminek töredékét sem vettem észre ez idő alatt.
Nem tudom elfogadni a magyarázatot, hogy azért kell elbontani, mert "újabb ötlet(ek)nek kell a hely". Még legalább két darab ekkora akváriumnak láttam helyet a szobában ! :D
Köszönöm a lehetőséget. :notworthy:
 
Sziasztok!

Tegnapelőtt volt szerencsém "élőben" látni ezt a csodát. A képek nem tudják visszaadni a valós látványt, akár milyen szögből és utómunkával készülnek is. Minden apró részlet kidolgozva, de úgy , hogy semmi sem mesterkélt, természet ellenes. (y) Nálam ez az elsődleges.
Lehet, a bíráknál ez nem volt szempont, amikor a pontokat osztották... :(
Mivel a berendezés a végnapjait éli, szinte az utolsó pillanatban láthattam. Legalább egy órát nézegethettem az akváriumot, és lehettem részese Attila baráti a "tárlatvezetésének". Még az aranymetszés szabályait is próbálta megmutatni a muster képeken, de... egyáltalán nem láttam, amit kellett volna. Sorry. :unsure:
Sajnos így is nagyon késő este értem oda, ezért nem volt pofám tovább alkalmatlankodni, pedig szívesen ücsörögtem volna még egy jó ideig előtte, felfedezve a megannyi apró részletet, aminek töredékét sem vettem észre ez idő alatt.
Nem tudom elfogadni a magyarázatot, hogy azért kell elbontani, mert "újabb ötlet(ek)nek kell a hely". Még legalább két darab ekkora akváriumnak láttam helyet a szobában ! :D
Köszönöm a lehetőséget. :notworthy:
Örülünk, hogy meglátogattál minket!
A bíráknál sok szempont játszik szerepet, a legnagyobb hiba a kép megkurtítása volt.
Ekkora medencéből munka mellett egy is elég, de a következő berendezés után kicsit visszaveszünk a tempóból, 2-3 évig ugyanaz a dekor marad a medencében kis változtatásokkal, nem a jó versenyeredmény fog számítani, hanem a könnyű fenntarhatóság,
Addig viszont készülünk ezerrel, hogy a legjobbat hozzuk ki a medencéből!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére