• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

Sziasztok!

Régebben olvastam a fórumon egy jó kis összefoglalót, hogy mire érdemes figyelni az AquaMedic reaktornál. Azt hiszem keymaker írta.
Aki tudja merre van légyszíves linkelje vagy szúrja be ide.
Köszönöm!
 
Keymaker elkülde, bedobom ide is.

Az AquaMedic reaktor összeszerelésével és üzemeltetésével kapcsolatos javaslataim.
1. A reaktor nem megszorított csatlakozós állapotban érkezik. Szerelés közben és után mindent meg kell húzni rajta.
2. Vigyázni kell a műanyag illesztésekre, mert a csövek fel- és leszerelése közben a csonkok hajlamosak letörni (a műanyag az oldalirányú erőre nem készült fel).
3. A szűrőcső csatlakozásokra érdemes csőszorító bilincset szerelni (minden barkácsáruházban kapható a 16/22-es csőhöz).
4. A légtelenítő szelep ereszti a vizet. Érdemes kiiktatni a szelepet és elszorítani a csövet (U alakban meghajlítom és elkötöm az U szárainál).
5. A szűrőcső csatlakozó csonkokat fogóval kell megszorítani.
6. Ha lefogja a szűrőt a fekete biolabda töltet, akkor ajánlott lazán összetekert szunyogháló csíkot tömködni a reaktorba helyette. A biolabdák kivétele körülményes, de egy csavarhúzóval fél órát piszkálva ki kell jönniük...
7. Ha a CO2 bemenő csőnél ereszt valahol valamelyik elzáró hatszögletű csavar, akkor meg kell szorítani vagy kétkomponensű ragasztóval egyszerűen le kell ragasztani körbe az egészet.
8. A bemenő víz és a CO2 cső a reaktor tetején legyen, a reaktor rögzíthető a hátlapra, ha a rögzítő műanyag idomokat felcsavarjuk az akváriumbútor hátfalára. Ehhez a mellékelt lapos elemből a három kör alakú csőhengert egy csavarhúzóval ki kell ütni (oda van ragasztva, de el fog engedni a ragasztás, ha kalapáccsal és csavarhúzóval kiütöd belőle egy asztal szélére támasztva. Csak leírva bonyolult...
 
Keymaker elkülde, bedobom ide is.

Az AquaMedic reaktor összeszerelésével és üzemeltetésével kapcsolatos javaslataim.
1. A reaktor nem megszorított csatlakozós állapotban érkezik. Szerelés közben és után mindent meg kell húzni rajta.
2. Vigyázni kell a műanyag illesztésekre, mert a csövek fel- és leszerelése közben a csonkok hajlamosak letörni (a műanyag az oldalirányú erőre nem készült fel).
3. A szűrőcső csatlakozásokra érdemes csőszorító bilincset szerelni (minden barkácsáruházban kapható a 16/22-es csőhöz).
4. A légtelenítő szelep ereszti a vizet. Érdemes kiiktatni a szelepet és elszorítani a csövet (U alakban meghajlítom és elkötöm az U szárainál).
5. A szűrőcső csatlakozó csonkokat fogóval kell megszorítani.
6. Ha lefogja a szűrőt a fekete biolabda töltet, akkor ajánlott lazán összetekert szunyogháló csíkot tömködni a reaktorba helyette. A biolabdák kivétele körülményes, de egy csavarhúzóval fél órát piszkálva ki kell jönniük...
7. Ha a CO2 bemenő csőnél ereszt valahol valamelyik elzáró hatszögletű csavar, akkor meg kell szorítani vagy kétkomponensű ragasztóval egyszerűen le kell ragasztani körbe az egészet.
8. A bemenő víz és a CO2 cső a reaktor tetején legyen, a reaktor rögzíthető a hátlapra, ha a rögzítő műanyag idomokat felcsavarjuk az akváriumbútor hátfalára. Ehhez a mellékelt lapos elemből a három kör alakú csőhengert egy csavarhúzóval ki kell ütni (oda van ragasztva, de el fog engedni a ragasztás, ha kalapáccsal és csavarhúzóval kiütöd belőle egy asztal szélére támasztva. Csak leírva bonyolult...

A vízbevezetés tehát felül legyen, de a beoldás alul?

Én jelenleg ott tartok, hogy labdákat kivettem és helyette műanyag szálas töltet van benne, amit még régebben szűrőhöz vettem. Porlasztókő van a Co2 cső végén és néhány labda a kiömlő cső előtt. Még így is bugyog, nem 100% -os a beoldás.. Érdemes lenne csak hálóval próbálkozni?
 
5 nappal ezelőtt kikerült a reaktoromból a szúnyogháló. Helyette üvegszövet került be, aminek sokkal ritkább a szövése.
Kevésbé fogja le a szűrőt és egy picivel talán csökkent is a bugyogó hang is.
Egyenlőre ez alatt a rövid teszt alatt jól szerepelt, szóval lehet érdemes lesz lecserélni nektek is a szúnyoghálót.

Most így néz ki, de lehet kevesebb háló is elég lett volna:


AM 1000
by eMZé, on Flickr
Ezt kell kipróbálnom..
 
Sziasztok,
egy ideje én is kísérletezem a megfelelő töltet bekalibrálásával. eMZé ötlete alapján előbb szúnyoghálóval, most pár napja pedig dryvit hálóval próbálkozom (ezúton is köszönöm a tippeket mindenkinek), de eddig - a gyári töltetet is beleértve - egyikkel sem sikerült elérni, hogy a beoldás tökéletes legyen: a reaktor tetején 2-3 cm vastagon mindig összegyűlik a gáz, akármennyi hálót, vagy bármit is gyömöszölök bele. Egy bizonyos víz átfolyás/CO2 mennyiség felett nyilván ennek a reaktornak is el lehet érni a határait, amikor már nem jó a beoldás. Nálam kb. 1,5-2 buborék/másodperc van beállítva, kíváncsi vagyok, nálatok, akiknél a beoldás közel 100%-os, ez mennyi. Amúgy egy Eheim 2075-re van kötve. A MechPro-val is próbálkoztam régebben, de az nagyon lefojtotta szűrőt - talán teszek majd egy újabb kísérletet ezzel is. A mozgó "alkatrészek" talán jobban beválnak, mint a háló. Ha találok valami megoldást, megosztom veletek.
 
Sziasztok,
egy ideje én is kísérletezem a megfelelő töltet bekalibrálásával. eMZé ötlete alapján előbb szúnyoghálóval, most pár napja pedig dryvit hálóval próbálkozom (ezúton is köszönöm a tippeket mindenkinek), de eddig - a gyári töltetet is beleértve - egyikkel sem sikerült elérni, hogy a beoldás tökéletes legyen: a reaktor tetején 2-3 cm vastagon mindig összegyűlik a gáz, akármennyi hálót, vagy bármit is gyömöszölök bele. Egy bizonyos víz átfolyás/CO2 mennyiség felett nyilván ennek a reaktornak is el lehet érni a határait, amikor már nem jó a beoldás. Nálam kb. 1,5-2 buborék/másodperc van beállítva, kíváncsi vagyok, nálatok, akiknél a beoldás közel 100%-os, ez mennyi. Amúgy egy Eheim 2075-re van kötve. A MechPro-val is próbálkoztam régebben, de az nagyon lefojtotta szűrőt - talán teszek majd egy újabb kísérletet ezzel is. A mozgó "alkatrészek" talán jobban beválnak, mint a háló. Ha találok valami megoldást, megosztom veletek.

Reaktor csonkot levágtad? Az első peremnél kell elfűrészelni így nagyobb a belső átmérő
 
Én is lecseréltem a benne lévő mechprot dryvit hálóra. Korábban volt benne egy kivágott kék színű szivacsdarab is, amit a reaktor aljára tettem be. A beoldás tökéletes volt, bár a szivacs lefogta rendesen a szűrőt. A mostani dryvit töltet nem a legokésabb, sok az apró bubi, ködöl rendesen. Szerintetek tegyek még bele hálót?
 
Szerintetek tegyek még bele hálót?
Nálam eléggé meg van vele tömve, de nem fogja le annyira a szűrőt, amennyire számítottam rá. Szóval szerintem egy próbát megér, ha teszel még bele.
A MechPro nem zörgött túl hangosan amúgy? Az eredeti bioball hangja engem kicsit idegesített...
 
Nálam eléggé meg van vele tömve, de nem fogja le annyira a szűrőt, amennyire számítottam rá. Szóval szerintem egy próbát megér, ha teszel még bele.
A MechPro nem zörgött túl hangosan amúgy? Az eredeti bioball hangja engem kicsit idegesített...
Meg lehetett szokni. Ciceregni kezdet, amint elindult a co2 adagolás.
Megpróbálom majd idővel megtömni, most szinte alig férek hozzá.
 
A Dryvit hálót úgy kell belerakni, hogy közben csavarni kell. Úgy álljon a hengerben, mint egy spirál. A felső részén lehetőleg sűrű legyen, míg az alsó részen ritkább.
Hangtalan sajnos sosem lesz, de 100%-os beoldású simán.
 
A Dryvit hálót úgy kell belerakni, hogy közben csavarni kell. Úgy álljon a hengerben, mint egy spirál. A felső részén lehetőleg sűrű legyen, míg az alsó részen ritkább.
Hangtalan sajnos sosem lesz, de 100%-os beoldású simán.
Kösz, ezt kipróbálom - valószínűleg itt követtem el a hibát: én simán csak belegyűrtem.
 
Nem nagyon akar ez összejönni... Most meg is van csavarva a háló, alul kicsit ritkább is, viszont a buborékok a reaktor feléig kábé akadálytalanul felszállnak - ezen biztosan változtatok majd, de nem volt most kedvem újra szétszedni. A nagyobb baj inkább az, hogy jelentős változást egyik töltet-konfigurációnál sem tapasztaltam: pár órával a CO2 bekapcsolás után már a nyíllal jelölt részig gyűlik össze a gáz a reaktor tetejében és kikapcsolás után 3-4 órával oldódik csak fel teljesen. Nagyjából ugyanez volt a gyári bioball-lal is, csak az még zörgött is... :)
A buborékszámot rosszul írtam korábban: 2-3bps körül van, a szűrő pedig Eheim 2075, ráadásul nemrég volt tisztítva, szóval szerintem annak is bírnia kéne. Valakinek van esetleg még ötlete, mit rontok el?
am1000.jpg
 
Korábban mechprot használtál, én is. Esetleg a csonkba nem akadt be egy belőle? Nekem volt ilyen és szinte teljesen lefogta a 2075-st.
 
Korábban mechprot használtál, én is. Esetleg a csonkba nem akadt be egy belőle? Nekem volt ilyen és szinte teljesen lefogta a 2075-st.
A MechPro-s kísérletem már viszonylag régen volt, ráadásul most, mikor a dryvit-ot raktam bele, kitisztítottam a reaktort meg a szűrőcsöveket is, szóval elvileg ott minden tiszta.
Viszont lehet hogy teszek egy próbát azzal is, hogy átkötöm a reaktort a másik szűrőre, abban Matrix helyett BioMech van - az hátha valamivel kevésbé ellenálló közeg, bár ebben én magam sem igazán hiszek...
Esetleg a vízminőség lehet az oka a lassú beoldásnak? Vagy ami felgyűlt gázt látok, lehet hogy nem is szén-dioxid, hanem valahol levegős a rendszer? Viszont akkor a nyomás miatt inkább a szén-dioxid szökne kifelé, mint a levegő befelé... Lassan kifogyok az ötletekből.:confused:
 
Nagyon sok a Dryvit háló. Tekerj vissza és nézd meg az enyémet. Azóta szétszedtem, mert már koszos volt és még kevesebb hálóval raktam össze. Írtál csapokat. A szűrő integrált csapjain kívül használsz csapokat? Az nem jó, mert levesz az áramlásból.
 
Back
Oldal tetejére