• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

2080-ast folytani a reaktorral kicsit pazarlás, ide "must have" kategória a bypass. Ebben a topikban a 2-3 oldalon szinte ez a fő téma. Viktor azt írta a csatlakozás miatt 1200L a max ami átmegy.
Valakinél a fórumon láttam hogy kicserélte a csatlakozásokat valami alumínium közcsavarra amin nagyobb volt a nyílás és ugyan úgy ráment a 16-os cső csak nem volt olyan vastag a fala a csatlakozó idomnak.
 
Valakinél a fórumon láttam hogy kicserélte a csatlakozásokat valami alumínium közcsavarra amin nagyobb volt a nyílás és ugyan úgy ráment a 16-os cső csak nem volt olyan vastag a fala a csatlakozó idomnak.

Igen, akkor írtam is neki, hogy amint sorozatgyártásra érett a termék szóljon, de ez nem történt meg :)
Kitágítani a furatot nem merem, mert olyan bikára kell húznom a bilincset, hogy ne ereszszen, félek elrepedne a műanyag.
 
AM1000 tisztításra van valami tipp? Gyári töltettel van.
Erőss vízsugár vagy inkább szedjem darabokra?
 
AM1000 tisztításra van valami tipp? Gyári töltettel van.
Erőss vízsugár vagy inkább szedjem darabokra?

Erős vízsugárral biztos működhet, ha meg tudod oldani. Pl. megkéred a benzinkutast, hogy tartsa erősen a reaktort, míg bedugod a gőzborotvát. Gondolom ebből lejött, hogy 100x egyszerűbb szétszedni. :)
 
AM1000 tisztításra van valami tipp? Gyári töltettel van.
Erőss vízsugár vagy inkább szedjem darabokra?
Ha megtöltöd fehérítővel vagy hipóval egy fél órára és utána alaposan átmosod, akkor tuti tiszta lesz. De én inkább szétszedném.
 
5 nappal ezelőtt kikerült a reaktoromból a szúnyogháló. Helyette üvegszövet került be, aminek sokkal ritkább a szövése.
Kevésbé fogja le a szűrőt és egy picivel talán csökkent is a bugyogó hang is.
Egyenlőre ez alatt a rövid teszt alatt jól szerepelt, szóval lehet érdemes lesz lecserélni nektek is a szúnyoghálót.

Most így néz ki, de lehet kevesebb háló is elég lett volna:

View attachment 94910
AM 1000 by eMZé, on Flickr
Szia! Pazar ötlet. Aqua Care-t használok,a gyári töltettel 2 napig volt értékelhető. Aztán bioballal próbálkoztam,az siralmas volt.... olvastam itt a szúnyoghálóról,ott sokkal és kevéssel is,de nem igazán lett jobb. Aztán valahogy rátaláltam erre a képedre és gondoltam kipróbálom ezt is. Eljött a szűrőtakarítás ideje,így volt időm szétkapni mindent... kb. 1,5m.-er és 6cm.-er széles csíkot hatottam a reaktórba,bypass ág elzárva...nem csobog,nem kotyog és látom a kis bubikat az üvegkifolyón távozni. Úgy néz ki eddig ez a legjobb megoldás! :) Köszi a publikációdat!
 
Back
Oldal tetejére