• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamedic reactor 1000

Nagyon sok a Dryvit háló. [...] A szűrő integrált csapjain kívül használsz csapokat?
Igazad lehet - a hálóból mindenképp ki fogok venni.
A szűrő közvetlenül a reaktorra van kötve, ott nincs csap. A reaktor után van egy Eheim duplacsap, viszont azt, ha egy mód van rá, nem szívesen iktatnám ki...

Holnap újra nekifutok, addig is köszönöm mindenkinek a segítséget.
 
Kifelejtettem az előbb:
Csobogni mindenképpen fog egy-két óra után, de nap végén, lekapcsolás után egy óra alatt el kell fogyjon a felgyűlt gáz.
 
Úgy tűnik, végre megoldódott - kicsit szégyellem is, de elég amatőr hibát követtem el: jóval kevesebb háló kell a reaktorba, mint képzeltem - ez valahogy a korábban belinkelt képekről se jött át nekem annyira.
Az viszont továbbra is bosszantó, hogy ennyit kell szenvedni ezzel a reaktorral, hogy értelmesen működjön és tudtommal még mindig ez a legjobb amit kapni lehet. Ráadásul a légtelenítő csap szivárgása miatt a szekrényt is eláztattam kicsit, szóval egy darabig nem szeretnék hozzányúlni...:)
Nektek viszont köszönöm a segítséget.
 
Úgy tűnik, végre megoldódott - kicsit szégyellem is, de elég amatőr hibát követtem el: jóval kevesebb háló kell a reaktorba, mint képzeltem - ez valahogy a korábban belinkelt képekről se jött át nekem annyira.
Az viszont továbbra is bosszantó, hogy ennyit kell szenvedni ezzel a reaktorral, hogy értelmesen működjön és tudtommal még mindig ez a legjobb amit kapni lehet. Ráadásul a légtelenítő csap szivárgása miatt a szekrényt is eláztattam kicsit, szóval egy darabig nem szeretnék hozzányúlni...:)
Nektek viszont köszönöm a segítséget.

A szívás abból adódik, hogy nem a gyári módszerrel akarjuk használni reaktort. Ha úgy használnád csak bekötöd és kész.
De mi lefűrészeljük a csonkokat, kidobjuk a töltetet, szóval kicsit magunknak okozzuk a szívást. Persze az egész arra megy, hogy a végén csendesebb és hatékonyabb legyen mint a gyári módszer. :)
 
Sziasztok.

Egy Eheim 2075 el GA s töltetekkel. Mennyire lehet/érdemes meghajtani egy ilyen reaktort? (szúnyoghálós kivitelben)

Köszi a választ.

Üdv.
Laci
 
Sziasztok.

Egy Eheim 2075 el GA s töltetekkel. Mennyire lehet/érdemes meghajtani egy ilyen reaktort? (szúnyoghálós kivitelben)

Köszi a választ.

Üdv.
Laci

Attól függ mekkor akváriumot szűrsz vele. Mert ha van benne tartalék, akkor nem gond a teljesítmény csökkenés. Azt gondolom, hogy 2075-tel max. 100-120-as liters akváriumot lehet szűrni, ha ilyen reaktort is használsz. Most üzemeltem be és látom, hogy komolyan lefogja a szűrőt. Bár nálam tele is van pakolva a szűrő.
 
Az akit 2db 2075 el szűrőm.
430L 160x40x68cm. A szűrő nekem is tele van pakolva. Tehát akkor inkább hagyom a pumpán.
Csak a befolyó és kifolyó ból akartam kicsit felszámolni az akiból.
 
@viktorlantos
- Egy Eheim 2000+ pumpával használom ( 1000l/h van áteresztve ), a pumpa az akin kívül van. ( tehát szárazon használom )
Normális gyári Eheim szívó ággal/kosárral használom. Ezt ilyenkor, hogy szoktátok megoldani? Én a szívókosárra ráhúztam egy hengerszivacsot, hogy kevesebb kosz menjen át a reaktoron. Van erre valami jobb megoldás, ti is így csináljátok? Miként oldanád meg ezt? Beszéltem mi nap Balázsal telón és mondta, hogy kb évente szokták takarítani a reaktort, mert ha nem muszáj ne bolygassuk. Anyag gyengülés, törés stb.. miatt!

üdv.
Laci
 
Én most vásároltam egy AM 1000-es reaktort, de a csatlakozóknál (Co2 cső, levegőztető) nagyon engedi a vizet. Teflonnal próbáltam javítani a helyzeten, tömítőgyűrűket is tettem a quick csatlakozókhoz, de úgy is folyik a víz. A levegőztető cső végén van egy rossz minőségű elzáró csap ami szinten ereszt.

Ezt már jeleztem Viktoréknak és arra jutottunk , hogy veszek (ma érkezik) RO boltból csatlakozókat, elzáró csapot jó minőségben és kicserélem azokat. Fura, hogy a német Aqua Medic egyáltalán nem teszteli ezeket mielőtt kiküldenék.

Ezt azért irom itt, hogy hátha mással is előfordul és látni fogja, hogy ez nem egyedi eset, ez az új AM 1000 "jellegzetessége". Itt jelzem, hogy mire jutottam, miket vásároltam.

A reactor ára nem olcsó, ez az extra még 3k-ba kerül, így ezzel számolni kell. Lehet, hogy a csatlakozóim nekem tényleg nagyon rosszak és más a saját reaktorát javítani tudja telfon használatával. Sajnos nálam ez segített, de továbbra is rendesen folyt a víz.
 
Ilyen volt a korábbi modell ami hosszú évekig ment.

Itt látszik, hogy ezen csavaros anyás megoldások voltak. Teflon szigeteléssel. Az elzáró is picit masszívabb volt.

Az új modell kapott egy logot a hengerre és kicserélték a záró kupakot és az összes csatit quick csatlakozóra.
Ahogy te is írod ezzel viszont gond van és ha nem teflonozod közbe akkor folyat.

Várjuk az Aqua Medic visszajelzését az ügyben.

AQUA-MEDIC-EXTERNE-REACTOR-1000-AQUA-MEDIC-Aquaria-Veldhuis-Vijver-Centrum-Enschede.jpg
 
Köszi Viktor a képet. Ezt néztem én is, miközben próbáltam rájönni, hogy mit csinálok rosszul. A reaktorban lévő műanyag cső rögzítését kell még megoldanom, mert a gyári fekete csatlakozót lecserélem és abba csak úgy nem lehet benyomni. De ránézésre és pár mm silicondarabbal be lehet a nagyobb lyukba szorítani.
Van quick és Jaco csatlakozó is, szerintem az utóbbit fogom a reactornál használni.

Amennyiben működik, jelentkezek képekkel. Amennyiben nem, akkor is:)
 
Jelenleg így néz ki a javított verzió. Nagyon kevés teflon kell hozzá. Ezt onnan tudom, hogy első körben sikerült többet tennem és rácsavaráskor a reaktor meneténél láttam egy apró repedést. Szétszedtem tettem kevesebb teflont, összeraktam és körbevontam vízálló 3M ragasztóval a reaktor menetének külső falát. Minden ok.

A műanyag elzáró csap nálam nem működött, így fém golyóst használok helyette.

zkqote.jpg


2qiuzbc.jpg
 
Sziasztok!

Már előre félek a választól az előzőeket olvasva...
Az én reaktoromnak a légtelenítője és a CO2 bemenete baromira nem így néz ki.
Az egyik szimplán egy gyors csatlakozó, a másik egy könyök és egy gyors csatlakozó.
Teljesen mindegy melyikre dugom a co2-t a másik folyik...
Nem vagyok nagy barkács guru, de egy kicsit idegesít, hogy mindent szétbombáztam és ezek után nem tudom beüzemelni.
Valaki valami ötlet?
Hogy a fenébe tudnám kiiktatni a légtelenítőt?

üdv.: Norbi
 
Van egy Eheim 2073 szűrőm tisztán Matrix-al töltve, ami egy 60x30x36 akváriumot szűr, 13mm üveg csövezéssel (tehát már van benne egy szűkítés).
Szerintetek meg tudok vele hajtani egy AM1000-t?
Valahol korábban olvastam, hogy igazából kellene tenni az AM1000 párhuzamosan egy csapot (bypass). Ennek pontosan mi is a szerepe? Hogyan is kell ezt beállítani?
 
Van egy Eheim 2073 szűrőm tisztán Matrix-al töltve, ami egy 60x30x36 akváriumot szűr, 13mm üveg csövezéssel (tehát már van benne egy szűkítés).
Szerintetek meg tudok vele hajtani egy AM1000-t?
Valahol korábban olvastam, hogy igazából kellene tenni az AM1000 párhuzamosan egy csapot (bypass). Ennek pontosan mi is a szerepe? Hogyan is kell ezt beállítani?

2073-ra nem kell bypass. Nincs mit lefogni belőle.
 
Megtudja, használtam reaktort ekkora akihoz ezzel a szűrővel. Igaz en 17-es csovezessel használtam.
 
Megtudja, használtam reaktort ekkora akihoz ezzel a szűrővel. Igaz en 17-es csovezessel használtam.
Köszönöm.
Az eszköz leírása alapján a felső csonk menetesen csatlakozik a reaktor házhoz. Ugyanez igaz az alsó csonkra is (az is menetes csatlakozású)?
(Mindezt azért kérdezem mert szeretnék egy merev, ragasztott PVC fittinges kialakítás létrehozni)
 
Back
Oldal tetejére