• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anonymous

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.


  • Total voters
    15
  • Poll closed .
Sziasztok elérkezett az idő.
Megszereztem a fehér aljzatot illetve 1,5 órás válogatás után megtettem a voksomat 2 fa között. Az egyik részlet gazdagabb a másik visszafogottabb.Elkezdem a legózást. Direkt nagyobbat vettem mint maga az akvárium, hogy legyen esélyem itt ott vágni belőle és esetleg felhasználni a levágott darabokat.
Úgy képzelem el a dolgot, hogy a két fa valahogy egyként de legalább egységet alkosson. Kilógó üvegbe érő ágak lejönnek.
20161022_070136.jpg 20161022_070429.jpg 20161022_070512.jpg
 
Őszinte leszek, szerintem az aki méretéhez viszonyítva kicsit vaskosnak tűnnek (1. kép). Bár lehet, csak az első elrendezés miatt tűnik így. Az első kép verikálisan erősre, jól sikerült! ;)
A 2.számomra szellősebb érzést ad, ott lehet, hogy a bal oldalit picit hátrébb mozgatnám. Éééés közbe látom, jött a 3. változat, na eddig (szerintem) ez a legjobb. Függőlegesen is felvezeti a szemem, és picit szellősebb, az előre nyúló, tekergő gyökerek megbolondítják. (y)
 
Őszinte leszek, szerintem az aki méretéhez viszonyítva kicsit vaskosnak tűnnek (1. kép). Bár lehet, csak az első elrendezés miatt tűnik így. Az első kép verikálisan erősre, jól sikerült! ;)
A 2.számomra szellősebb érzést ad, ott lehet, hogy a bal oldalit picit hátrébb mozgatnám. Éééés közbe látom, jött a 3. változat, na eddig (szerintem) ez a legjobb. Függőlegesen is felvezeti a szemem, és picit szellősebb, az előre nyúló, tekergő gyökerek megbolondítják. (y)
Koszonom a velemenyed nekem is az utolso jon be. En is ugy erzem,hogy kicsit vaskosra sikerult,viszont az vigasztal,hogy annubias,buce ezek ha picik is alapjaba veve tomorek es szerintem a fakhoz kepest kisebbnek latszodva jobban neznek ki.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Üdv.
Hogy -hogy végül is más fák mellett döntöttél??.Nekem a legelső koncepcióban levő fák jobban tetszettek.Persze ez egyéni vélemény.Az az elképzelés sokkal többet tartogatott magában,mint ez .Persze tudom mindenki elsősorban saját magának épít akváriumot ,és nem más kénye kedvvéért,csak csupán érdekelne miért nem azokat választottad???
 
Koszonom a velemenyed nekem is az utolso jon be. En is ugy erzem,hogy kicsit vaskosra sikerult,viszont az vigasztal,hogy annubias,buce ezek ha picik is alapjaba veve tomorek es szerintem a fakhoz kepest kisebbnek latszodva jobban neznek ki.

Szabó Henrik 70/883-4940
Tényleg vastagok a fák, de ha nem arra mész rá, hogy dioráma akváriumot építs, akkor simán jó. A természetben is vannak vastagabb fák. Csak a növényekkel úgy kell utána menni, hogy ne torzuljon a kép. Nem tudom, hogy ez mennyire volt érthető. :D
 
Üdv.
Hogy -hogy végül is más fák mellett döntöttél??.Nekem a legelső koncepcióban levő fák jobban tetszettek.Persze ez egyéni vélemény.Az az elképzelés sokkal többet tartogatott magában,mint ez .Persze tudom mindenki elsősorban saját magának épít akváriumot ,és nem más kénye kedvvéért,csak csupán érdekelne miért nem azokat választottad???
Szia Laca.
Hát igazából amikor szétbontottam a piton terráriumot és megmaradt a borostyán, amit később szét bontogattam csak bele dobáltam mert nem tudtam hova tenni. Később ahogy nézegettem felfedeztem benne valamit ezért tettem közszemlére. De úgy komolyan nem volt vele tervem mert amikor belemélyedtem ilyen dolgok foglalkoztattak,hogy nincs vízszintes része,növényesítésnél ez lehet probléma.Az aljzathoz szinte nem férek hozzá,és lehet ha vennék göcsörtösebb, kacskaringósabb fákat lehet szebb lenne,jobban érvényesülne a tér stb.
Mellényúltam szerinted?
 
Tényleg vastagok a fák, de ha nem arra mész rá, hogy dioráma akváriumot építs, akkor simán jó. A természetben is vannak vastagabb fák. Csak a növényekkel úgy kell utána menni, hogy ne torzuljon a kép. Nem tudom, hogy ez mennyire volt érthető. :D
Teljesen érthető voltál köszönöm. Megpróbálom a legjobbat kihozni inkább úgy mondom magamból nem az akváriumból mert az többre képes mint én. A lehetőségekre nekem kell rájönnöm.Feltankoltam apró levelű növényekből meglátjuk mi sül ki belőle. Ami nyugtat,hogy igazából nincs talaj ahova ültetnék, úgy hogy ha bármi nem tetszik átrakom máshová vagy megszüntetem.Úgy néz ki ez a forma marad de még várok szeretettel sok véleményt mert ha reggel végzek úgy is szét kell szednem ,hogy haza vigyem.Reggel kezdem el össze dobni. Ami még számomra kételyes nem tudom milyen színű kövek passzolnának az aljára ami az átmenetet megoldja a fa és a fehér homok közt.
 
Szia Laca.
Hát igazából amikor szétbontottam a piton terráriumot és megmaradt a borostyán, amit később szét bontogattam csak bele dobáltam mert nem tudtam hova tenni. Később ahogy nézegettem felfedeztem benne valamit ezért tettem közszemlére. De úgy komolyan nem volt vele tervem mert amikor belemélyedtem ilyen dolgok foglalkoztattak,hogy nincs vízszintes része,növényesítésnél ez lehet probléma.Az aljzathoz szinte nem férek hozzá,és lehet ha vennék göcsörtösebb, kacskaringósabb fákat lehet szebb lenne,jobban érvényesülne a tér stb.
Mellényúltam szerinted?
Nem feltétlenül.........csak szimplán érdekelt miért tetted félre azokat a fákat.Nekem bejöttek.;):)Vízszintes részre rátérve,ez ne hátráltasson ,ha ki szeretnék bontakozni rendesen,nézd csak meg @eMZé - a jelenlegi előtti - akváriumát,ezt: https://akvakertesz.hu/threads/return-to-the-beginning-90x45x45-182-liter.4937/
Ebben sem találsz sok vízszintes felületet,mégis pazar lett ;)
 
Nem feltétlenül.........csak szimplán érdekelt miért tetted félre azokat a fákat.Nekem bejöttek.;):)Vízszintes részre rátérve,ez ne hátráltasson ,ha ki szeretnék bontakozni rendesen,nézd csak meg @eMZé - a jelenlegi előtti - akváriumát,ezt: https://akvakertesz.hu/threads/return-to-the-beginning-90x45x45-182-liter.4937/
Ebben sem találsz sok vízszintes felületet,mégis pazar lett ;)
Huu ez nagyon komoly akvárium lett,le a kalappal. Az Én akváriumom ennek pont a fordítottja. Neki egyenes fák függőlegesen kiállnak a pazar növényesítésből nekem nem lesz aljzat csak fehér homok,minden növény a fákon lesz.Talajba semmi.
Ajj miért van az ,hogy amikor építek egy akváriumot úgy, hogy már van mellette 4 és meglátok egy képet csinálnám a következőt miközben még ezzel is nyögve nyelve haladok,szinte el sem kezdtem. Ez már beteges...(n)
 
Huu ez nagyon komoly akvárium lett,le a kalappal. Az Én akváriumom ennek pont a fordítottja. Neki egyenes fák függőlegesen kiállnak a pazar növényesítésből nekem nem lesz aljzat csak fehér homok,minden növény a fákon lesz.Talajba semmi.
Ajj miért van az ,hogy amikor építek egy akváriumot úgy, hogy már van mellette 4 és meglátok egy képet csinálnám a következőt miközben még ezzel is nyögve nyelve haladok,szinte el sem kezdtem. Ez már beteges...(n)
Melyik aljaztot vetted?
 
Megtaláltam a végső formát. Elkezdem az áztatást nem sietve 2db 100 wattos fűtéssel had szóljon az 50 liter. És a kedvencem ,a hétvégi vízcserék,vágások formálások :)
 
Ez lett a legjobb szerintem.(y)
Az utolsó előtti amúgy jobban tetszett, de ahhoz kicsit nagyobb akva kellene.
Növényekre figyelj: az arányok maradjanak meg és jó is lesz;)
Köszi Szabi.
Pont most szerkesztettem az összeállítás listát. Pici annubiasok, pár buce, legkisebb levelű microsorumok, a tőled származó fissi amiből megint van egy babafej méret,kevés vesicularia cristmas,és a vadul beindult riccardia. Nem tudom olvastad-e a terveket de fehér homokaljat tervezek. A fenéken levő gyökerek (nem az áztató képen hanem előtte) amik vízszintesen helyezkednek el,és itt ott megemelkednek lávakövek lesznek bedugdosva azon tenyészik majd a riccardia.
Egyelőre ennyi.
Halacsokból barátkozok a zöld neonokkal,gyémánt neonokkal, és ugye a szuper pici boraras naevus :)
 
Back
Oldal tetejére