1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Anonymous

Kategória: 'Befejezett akváriumok bemutatása', témanyitó: Szabó Henrik, téma nyitása: Aug 22, 2016.

?

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.

Poll closed Szept 16, 2016.
  1. Egy iwagumi, pár kővel gyeppel

13.3%
  2. Egy erdős,fás kis nanot.

6.7%
  3. Egy zátonyos fehér (vagy valamilyen)aljzat,közepén egy ágas bogas gyökérrel, növényekkel.

66.7%
  4. Egy mohás-köves sziklás valami

20.0%
Többféle dologra is szavazhatsz.
  1. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Sziasztok.
    Régebbi szinte már algától kezelhetetlen akváriumomat szétbontom és újra szeretném tervezni az egészet. Pár kép a kezdetektől a mai napig:
    DSC01322.JPG DSC02229.JPG

És egy pár utolsó kép az akváról:
    DSC02442.JPG DSC02444.JPG

Szóval:
    Mai napon lekapcsolom a gépről ezt az 50-es nanot, és ezzel egy időben a segítségeteket kérném a döntés hozatalban.
    A kérdéseket szavazásban gondoltam feltenni nektek ( Remélem sikerül), és rendkívüli türelemmel várom a hozzászólásokat,javaslatokat építő kritikákat.

Az Akvárium:
    35X35X40 49 literes hajlított sarkú akvárium
    Szűrés: eheim 2034 600l/h alul szivacs+kerigyűrű felette eheim substrat
    Update: Szűrő cserélve lett eheim 2026 1,5 liter kvarcit glass+ 1,5 liter matrix trop.
    Világítás: 30 watt led chip 6500 K 60cm magasból megvilágítva. Cél, hogy a lownál valamivel erősebb fény legyen maximum 20%- al meghaladva.
    Update: 2017,03,15 Világítás cserélve 2db Leecom ledlight 030 13W 6500 Kelvin.
    Talaj: Hó fehér homok, lávakő darabok.
    Update: Talaj cserélve ada colorado sand-re.
    Berendezés: Göcsörtös fa gyökér zátonyszerűen kialakítva a növények ezen fognak elhelyezkedni.
    Co: Nagy nyomás,Ga-s nano difivel
    Update: Ga-s nano difi cserélve lett Aquario neo akril difire.
    Növények: Annubiasok, buce-k, microsorumok, moha félék.

Azért kérném a segítségeteket mivel az akva felszabadul,és nem tudnám feldogozni,hogy üresen hagyjam,de még nem tudtam eldönteni milyen stílusú legyen.

Utoljára módosított: Márc 19, 2017
    Dervis kedveli.
  2. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    8,120
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Szia. Nyomtam a szavazatot az ágas-bogasra. Azért arra, mert szerintem próbáld kihasználni az akvárium magasságát. Felszíni táj imitálásához nagyon magas emelést kellene alkalmazni, meg az alacsony növények sem segítenék a magasság kitöltését.

Greg Filth és Szabó Henrik kedvelik.
  3. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Nekem is szimpatikus az ötlet de nem nagyon volt még ilyen berendezésű akvám és nem látom át az arányokat e tekintetben. A 35x35 alap nem lenne rövidke ,és az aljzat árnyékban lesz egy középen elhelyezett farakástól? Vagy rossz a meglátásom?

4. Trappista
    Épp nem fórumozik ...

Trappista Legenda

Tag:
    Máj 12, 2015
    Kedvelik:
    4,403
    Hely:
    1043 Budapest
    Én is a szigetesre szavaztam, de csak azért mert fehér aljzatot írtál.
    Ha gyepben gondolkozol, akkor mégis elvetném.
    Nem is feltétlenül az árnyék miatt, de arra biztos fel kell készülni, hogy ez a legnehezebben hozzáférhető scape azok közül amit leírtál, így a talaj porszívózás még csak-csak megoldható, de az előtéri növények nyírása bizony igen kalandos lenne ilyen szűk helyen. :p

Szabó Henrik kedveli.
  5. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    5,614
    Hely:
    Kiskunhalas
    Kár ezért az akváért, mert szépen indult...:(
    A szigetes, ágas-bogasra azért szavaztam, mert a 40-et vélem magasságnak.
    Ami eszembe jutott: egy vízparti köves rész, ami homokos mederbe megy át, a part felől meg belelóg egy szép ág/gyökér. Ebbe a felállásba a moháktól a gyepen keresztül a fára kötözős, az emersbe kiengedősig sok minden bele tud férni.
    Egy apró észrevétel: a 30W-nyi led ugyan biza hány lumen erre a bruttó 49 literre? A tápot, CO2-t, áramlást majd alaposan tervezd meg.

Szabó Henrik kedveli.
  6. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    A co áramlás nem gond a lumen 3600 de növelhetö

Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről

7. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    5,614
    Hely:
    Kiskunhalas
    Eddig jónak tűnik(y)

8. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Eddig a zátonyos megoldás tűnik a sanszosnak de azért még várom a további jó tanácsokat.Nem volt még ilyen berendezésem ezért még azt is meg kell terveznem mi, mi után jöjjön.Az biztos,hogy ezt az akvát nem fogom elsietni és mindenképpen figyelembe veszem valamennyi segítőkész fórumtárs véleményét ha már megtisztelnek a figyelmükkel és a véleményükkel.

Az alap elképzelésem egy kövekre stabilizált redmoor, ami alól nem kívánnám,hogy a kövek ki látszanának.Körbe fehér talaj.Ilyen esetben gondolom nem kell táp talaj illetve aljzat. Vagy valamennyi azért kellene? A növények a redmoor tövében illetve a fára kötözve helyezkednének el.Jó irányba indulok?

9. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,066
    Hely:
    Gyál
    Bocs Henrik, mobilról vagyok, nem tudok szavazni. :) A szigetesnél szerintem nem gond, ha a fa tövébe kerülnek kövek. Ha nem akarsz táptalajt, akkor a fa és a kövek, vagy csak simán a kövek közé mehetnek epifiton növények: bucephalandra, anubias, microsorum. Ezek nem igényelnek gyökér tápozást, lassúak, ezért ritkán kell őket bolygatni.
    Ilyen adottságokkal főleg low igényű növényeket használnék. Stemek, vagy egyéb gyökeres növények tövébe mehet akár tápkapszula is.
    A lényeg, hogy úgy alakítsd ki, hogy adekorhomokot tudd takarítani, könnyen hozzáférj. Amúgy nem nagy ördöngősség. ;)
    Hajrá!

iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

Szabó Henrik kedveli.
  10. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Köszönöm Laci ezek fontos infók, jól jöhetnek. Amúgy miképpen takarítják a fehér aljzatot,és mi az amit le kell róla majd takarítani?

11. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda Legenda

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    4,333
    Hely:
    Veresegyház
    Map
    Én a mohás köves akármire szavaztam, de igazából egy lávaköves meredek hegyoldalt tudnék elképzelni Tele Microsorum narrow leaf-fel. De ismersz, én mindenhova Microsorumot akarok rakni :)

Mondjuk ennek a bal oldalát összerakni?
    BvJ92kRIEAAXYDI.
    Éretten így nézett ki a scape:
    ALT_1879-1170x503.

És szerintem lowban is működik.

12. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Ez sem rossz de ilyesmihez kicsi az 50 liter.

Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről

13. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,066
    Hely:
    Gyál
    A mulm ülepszik le benne. Én úgy tisztítom, hogy egy vékony gumicső rá van gumizva egy merev pálcára, a végére pedig egy fogpiszkáló - szintén gumival. Ezzel tudom kotorászni, és a trutyit egyből le tudod szívni.
    Algásodás esetén meg leszívod a homokot, bele hypo-s vízbe, aztán jól átmosod, ill előkészítős vízbe is áztatod, és mehet vissza.
    ;)

Cyberkid és Szabó Henrik kedvelik.
  14. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Zseniális.. Kösz a tippet.

Molroth kedveli.
  15. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Megosztanád velem milyen anyagból van a fehér aljzat?Amiket én láttam az márvány zúzalék ami ugye üledéki kőzet , szóval oldódik.

16. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,066
    Hely:
    Gyál
    Amit én használok, az fehérvárcsurgói kvarchomok. Fehérnek nem mondanám, inkább szürkés, de van benne minden féle színű szemcse.

Szabó Henrik kedveli.
  17. Cyberkid
    Épp nem fórumozik ...

Cyberkid Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2016
    Kedvelik:
    361
    Hely:
    Budapest
    Erdős, fás, kis nano: +1. Különösebb indokom nincs a szavazatomra azon kívül, hogy megnéztem a szétbontásra szánt kalitkád és az köves/növényes, hát legyen valami más.
    Hozzám a fás témák egy picikét közelebb állnak, de ez szubjektív. Bármit is választasz, sok örömet kívánok hozzá! :)

Szabó Henrik kedveli.
  18. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Köszönöm a jó kívánságaidat igazából van itthon ezen kívül 5 akva, de ezt nincs miért fenn tartani viszont ha már van, üresen nem hagyom.
    Az a hal a profilképeden valami ékszer. Gyönyörű.

Cyberkid kedveli.
  19. Cyberkid
    Épp nem fórumozik ...

Cyberkid Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2016
    Kedvelik:
    361
    Hely:
    Budapest
    Köszönöm! :) Ő Bíborka. És a nevével ellentétben fiú. :LOL: De anno ha már ezt a nevet kapta, hát rajta ragadt.:)
    Az akvárium láz veszélyes... Először csak egy... Aztán bociszem naaaa csak egy picikét még..... :) Régen engem is kerülgetett. Most is benne lennék, csak hát albérletben lakom, oda meg igyekszem tartani az 1db-ot.

Szabó Henrik kedveli.
  20. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Készítettem még pár búcsú képet az akváriumról de már nem teszem ki ide.Találtam fehér talajt de még nem vettem meg.Vasárnap lesz csak időm elbontani a szettet. Nano difi, dc már ázik a klór fürdőben :). A szűrő anyagot szintén hipóba fogom kiáztatni.
    @Molroth két féle fehér talajt találtam az egyik olyan finom mint a homok (lehet az is) csak hó fehér a másik darabosabb 1-2 mm-es szemcsék. Szerinted?

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése