• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anonymous

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.


  • Total voters
    15
  • Poll closed .
Ázik a lelkem mindenre felkészülve penész,kocsonya itt kiélheti magát kedvére míg el nem jön a lenyugvás ideje, hogy végül növénykék, halacskák melegágya legyen. Addig meg csak ázzon.:cigar:
View attachment 19628
Az első zselés réteg a 6-8. naptól várható, a szőrös felhőcske formájú gomba a 12.-től. Én 30 nap gondolkodási időt szántam rá, hogy eldöntse milyen kabát tetszik majd neki addig is napi vízcsere 8 napig klórozva, 8 napig ecet savazva, Természetesen ha beüt a rézre érzékeny, illetve a kénre érzékeny gombák valamelyike. A maradék 14 napban ugyan úgy napi víz csere de akkor már az erre kitenyésztett számomra mindenre alkalmatlan (ilyen célokra tökéletes) sera külsőszűrővel forgatva ami full prodac filtervattát fog tartalmazni.
 
Az első zselés réteg a 6-8. naptól várható, a szőrös felhőcske formájú gomba a 12.-től. Én 30 nap gondolkodási időt szántam rá, hogy eldöntse milyen kabát tetszik majd neki addig is napi vízcsere 8 napig klórozva, 8 napig ecet savazva, Természetesen ha beüt a rézre érzékeny, illetve a kénre érzékeny gombák valamelyike. A maradék 14 napban ugyan úgy napi víz csere de akkor már az erre kitenyésztett számomra mindenre alkalmatlan (ilyen célokra tökéletes) sera külsőszűrővel forgatva ami full prodac filtervattát fog tartalmazni.

Nagyon király ez a fa, kiváncsi leszek, milyen részleteket mutatsz majd meg belőle a növények között.
Kicsit hagy értetlenkedjek, ne haragudj érte : a fákat gyűjtötted valahol, és nincsenek előkészitve ? - azért kérdem, mert most kezdték a Nagy tavat leengedni nálunk, tavaszig be lehet menni elég messzire száraz lábon. Egy 3-4 méteres részre már lementem kutyasétáltatás közben. Onnan gyűjtenék ágakat -> platánok vannak a parton.
 
Nagyon király ez a fa, kiváncsi leszek, milyen részleteket mutatsz majd meg belőle a növények között.
Kicsit hagy értetlenkedjek, ne haragudj érte : a fákat gyűjtötted valahol, és nincsenek előkészitve ? - azért kérdem, mert most kezdték a Nagy tavat leengedni nálunk, tavaszig be lehet menni elég messzire száraz lábon. Egy 3-4 méteres részre már lementem kutyasétáltatás közben. Onnan gyűjtenék ágakat -> platánok vannak a parton.
Nem gyűjtöttem vettem. Szerintem ilyen kis méretben nagyon ritka az ennyire részletes dekor fa.Nálunk nem is nagyon vannak csak nagy darabok kevés részlettel. Nincs előkészítve most kezdtem a folyamatot.
 
Példálóznék a történtekkel. Ezért ne tegyetek vett,szedett,kapott fát gyökeret minden előkészület nélkül akváriumba,csak a kötelező előkészületek után! Az enyém akváriumban van de messze még a berendezéstől úgy hogy számítva a jelen helyzetre semmi nincs benne a fán kívül,áztatási célból van benne.
Első nap ázik, nem megy szűrő most készülök az első víz cserére.
20161024_175053.jpg

Nem párás, zavaros. Így készül a kocsonyás zselé a fa felületére, kb a 6-8. napra meg is jön.
 
Harmadik áztatási nap. Tompa homály. Enyhén színez, vízcsere. Ezek a zavarosságok vissza térnek,mindennap vizet cserélek akkor tiszta.
A mai vízcserénél már tettem bele 45 liter vízhez 1 dl 20%-os ecetet.
 
Utoljára módosított:
Negyedik áztatási nap. Meglepetésemre felkapcsolom a villanyt mit látok, kristály tiszta víz. Alakul. Mindegy nem dőlünk be neki folytatjuk az vízcserés áztatást. Levettem róla a 40 dkg-s követ,ha nem is olyan nagy lendülettel de emelkedni kezdett úgy hogy nem játszunk ilyet áztatás-áztatás. Megvettem az apró 1-3cm-esig lávaköveket ezek mennek a fa alá illetve a göcsörtös gyökerek alá ahol riccardiával fogom beoltani.Ezeket előre elkészítem és beteszem a keretek közt nevű akváriumba, hogy érjen és nőjje ki a hisztis korszakát amíg ez ázik.
 
Példálóznék a történtekkel. Ezért ne tegyetek vett,szedett,kapott fát gyökeret minden előkészület nélkül akváriumba,csak a kötelező előkészületek után! Az enyém akváriumban van de messze még a berendezéstől úgy hogy számítva a jelen helyzetre semmi nincs benne a fán kívül,áztatási célból van benne.
Első nap ázik, nem megy szűrő most készülök az első víz cserére.
View attachment 19741

Nem párás, zavaros. Így készül a kocsonyás zselé a fa felületére, kb a 6-8. napra meg is jön.
Huhh, ez aztán tényleg jó sűrű leves. :)
 
Hatodik áztatási nap. Zavarosság ugyan úgy megvan , mai vízcserénél 2,5dl hypo 45 literhez. Zselé felület a fán megérkezett.
 
Kilencedik nap. ( A napi vízcserét végrehajtom csak nem dokumentálom ide, feleslegesnek tartom.)
A víz enyhén, nagyon enyhén opálosodik be estére,mindig este cserélem a vizet. Mai nap 2 dl ecetet tettem hozzá. A színét nagyon gyengén engedi már. 1-2 nap és már súly sem kell rá mert már szinte lent marad. A sötét vörös színét elveszítette inkább világos barna színeket tartott meg. (braun moor):whistle: A taknyos,zselés felület mindenhonnan eltűnt(y), nyomokban sem maradt.:cigar:
Lassan elkezdhetem :p
 
Tizennegyedik nap. A követ levettem róla nem emelkedett ki a fa. Azért vízcsere után picit megemeltem a vízben, miután elengedtem lesüllyedt, és koppant az alján. A víz minimálisan, szinte szemmel sem érzékelhető módon színez barnára. Penész foltok elmaradtak,felhőcske (amőba) formájú penész csoportok sem jelentkeztek be. Egyedül a zselés, kocsonyás felületi anyag vált ki ami csendben le is fojt, és el is tűnt, azóta sem jelentkezett. 3 db lávakövön pár napja riccardia telepet hoztam létre nőni nem látom még, viszont nem is döglik. Ez már jó jel. El jött az ideje, minden passzol ahoz, hogy hozzá kezdjek a berendezéshez.
Terv a következő. A fa adott látható a képeken. Az alján levő gyökerek külön darabból állnak csak be van gyűrve alá az áltatáshoz. Az eredeti verzió ahogy azt terveztem ha feljebb tekersz, a nagyon zavaros "opálos" képen láthatod, ott vannak a gyökerek terv szerint elhelyezve. A tuskó alatti üres területek ( ahol nem éri a fa az üveg alját) láva kövekkel lesznek bepakolva. A gyökerek le-fel irány lehetővé teszi, hogy apróbb lávaköveket pakoljak alájuk ezekre készítettem elő a riccardiát. /fojt. köv. kávé-cigi
 
Back
Oldal tetejére