• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anonymous

Milyen stílusú akváriumot rendeznél be,a leírásban megjelölt paraméterekkel.


  • Total voters
    15
  • Poll closed .
Készítettem még pár búcsú képet az akváriumról de már nem teszem ki ide.Találtam fehér talajt de még nem vettem meg.Vasárnap lesz csak időm elbontani a szettet. Nano difi, dc már ázik a klór fürdőben :). A szűrő anyagot szintén hipóba fogom kiáztatni.
@Molroth két féle fehér talajt találtam az egyik olyan finom mint a homok (lehet az is) csak hó fehér a másik darabosabb 1-2 mm-es szemcsék. Szerinted?
Szerintem a darabosabb a jobb, az apró szemű könnyen berohadhat, ami meg a cyano melegágya lehet.
Ha esetleg szóba jöhet a fehérvárcsurgói kvarchomok, akkor tudok adni kontaktot. De csak ha nem ragaszkodsz a fehérhez. :)
 
Szerintem a darabosabb a jobb, az apró szemű könnyen berohadhat, ami meg a cyano melegágya lehet.
Ha esetleg szóba jöhet a fehérvárcsurgói kvarchomok, akkor tudok adni kontaktot. De csak ha nem ragaszkodsz a fehérhez. :)
Köszönöm a felajánlást egyelőre maradok a fehérnél és akkor az ajánlásod szerinti nagyobb szemcse szerkezetnél.
 
Ma elkezdem a bontást. Ha megvagyok vele az akva fertőtlenítés után,hétfőn vagy kedden elviszem az akváriumot ruha próbára. Befényképezem pár variációval és közszemlére teszem.Feltöltöm majd a Savazzunk layoutot topikban is,mert akik nem követik a naplómat de esetleg ott ránéznek,fontos lenne a véleményük.
Akkor munkára :)
 
Ma elkezdem a bontást. Ha megvagyok vele az akva fertőtlenítés után,hétfőn vagy kedden elviszem az akváriumot ruha próbára. Befényképezem pár variációval és közszemlére teszem.Feltöltöm majd a Savazzunk layoutot topikban is,mert akik nem követik a naplómat de esetleg ott ránéznek,fontos lenne a véleményük.
Akkor munkára :)
Várjuk! :)
u.i.: egy másik naplóban pont azon agyaltunk, hogy a fehér dekornak szánt talaj opálosította-e a vizet. Én jártam így, ezért javaslom, hogy alaposan mosd majd át!
 
Sziasztok.
Kissé elmaradtam de mostanában elégé bedúsult a tenni való. Még nem volt időm elmenni ágas-bogas fát venni viszont a meglevő borostyán fonott kalácsot szét vágva tettem egy próbát. Szerintetek ez így nagyon heavy metál? Nyilván ezt nem így terveztem csak egy kis lego. A fehér homok természetesen még áll. Őszintén lányok,srácok nem vagyok cukorból.
 

Attachments

  • 20161002_085748.jpg
    20161002_085748.jpg
    128.4 KB · Megtekintések: 7
  • 20161002_085804.jpg
    20161002_085804.jpg
    122 KB · Megtekintések: 5
Szia!

Ez így ebben a formában úgy van, ahogy mondtad és elég heavy metál több szempontból is. Ugyan nincs tapasztalatom még az ilyen berendezésekkel, de homokot tisztítani biztos brutál nehéz lenne benne, cserébe viszont nagyon-nagyon jól néz ki. El tudom képzelni hasonló növényekkel, mint a GA-s páfrányos akvárium volt, de persze a variációk tárháza szinte végtelen. Részemről ez +1 még akkor is ha logikusan gondolkodva a karbantartás egyszerűsítését szolgálóan finomítani is kell rajta.
 
Szia!

Ez így ebben a formában úgy van, ahogy mondtad és elég heavy metál több szempontból is. Ugyan nincs tapasztalatom még az ilyen berendezésekkel, de homokot tisztítani biztos brutál nehéz lenne benne, cserébe viszont nagyon-nagyon jól néz ki. El tudom képzelni hasonló növényekkel, mint a GA-s páfrányos akvárium volt, de persze a variációk tárháza szinte végtelen. Részemről ez +1 még akkor is ha logikusan gondolkodva a karbantartás egyszerűsítését szolgálóan finomítani is kell rajta.
Nah még a végén lehet így marad? Lebeszélő óvva intő válaszokra számítottam megleptél. Körbe az üveg elégé hozzáférhető algakaparáshoz, az aljzatot úgy képzeltem mivel nem lesz növényi talaj csak egyszerűen hófehér homok,hogy vízcseréknél egyszerűen csak leszívom és tisztítás után visszatöltöm. Próbálkoztam,hogy felteszem a savazzunk layoutot-ra de egyszerűen nem találom. A kereső nem adja ki nekem és arra sem tudok rájönni hogyan készítek könyvjelzőt a későbbi könnyed szörfözéshez. A ga-s páfrányos akva megvan még valahol a fórumon? Szívesen megnézném.
Köszönöm a véleményedet.
 
Köszi. Megkérdezhetem hogyan keresel rá ilyenkor?
Persze. Megdörzsölöm a lámpám és az előbukkanó dzsinnem megkérem! :D Na jó. Emlékeztem hol van. A főoldalon a tereprendezés témában.
Vagy: keresés->részletes keresés (további gomb )->kulcsszó "savazzunk" , csak címekben keres pipa (esetleg az altéma is pipa + összes fórum) . Ha így szűrsz szintén kidobja.
 
Nah még a végén lehet így marad? Lebeszélő óvva intő válaszokra számítottam megleptél. Körbe az üveg elégé hozzáférhető algakaparáshoz, az aljzatot úgy képzeltem mivel nem lesz növényi talaj csak egyszerűen hófehér homok,hogy vízcseréknél egyszerűen csak leszívom és tisztítás után visszatöltöm. Próbálkoztam,hogy felteszem a savazzunk layoutot-ra de egyszerűen nem találom. A kereső nem adja ki nekem és arra sem tudok rájönni hogyan készítek könyvjelzőt a későbbi könnyed szörfözéshez. A ga-s páfrányos akva megvan még valahol a fórumon? Szívesen megnézném.
Köszönöm a véleményedet.

Lehet, hogy erről a hófehér homokról lebeszélnélek, mert kb egy napig lesz hófehér. A saját példámból kiindulva én nem választanám ezt újra. A jelenlegi akvámba kicsit elméreteztem a homokos rész méretét. Nagyon tetszett mikor készen láttam, de azóta a homok állandó problémát jelent, mert hiába takarítom heti 2x pár nap után újra szürkés színe lesz. Igaz h nem próbáltam még teljesen leszívni kimosni és úgy visszatenni, de egy ideje azon agyalok, hogy lecsökkentem a homokos területet. És sztem ha így maradnak az ágaid nem biztos, hogy az egészet le fogod tudni szívni. De persze hallgass meg más véleményt is!

A GA-s páfrányost én a Green Aqua fotóözön topicban láttam ha jól emlékszem, de a főoldalon van egy cikk ahol bemutatják a bolti akvákat, azt hiszem ott is megvan még, de már nem a verseny állapotában.
 
Persze. Megdörzsölöm a lámpám és az előbukkanó dzsinnem megkérem! :D Na jó. Emlékeztem hol van. A főoldalon a tereprendezés témában.
Vagy: keresés->részletes keresés (további gomb )->kulcsszó "savazzunk" , csak címekben keres pipa (esetleg az altéma is pipa + összes fórum) . Ha így szűrsz szintén kidobja.
Ennyire még sosem mélyedtem el a keresőbe. Köszönet érte:stop:
 
Nagyon jó az irány! Köveket tervezel a fák alá? Ha nem teszel köveket alája akkor az ágak közötti rész üres maradhat, mert ültetni elég nehézkes lesz.
 
Ezt még nem döntöttem el. Biztosan jól nézne ki de elképzelésem sincs milyen irányba mozduljak.A fehér aljzatot terveztem csak. Rendes talajt vagy ültetett növényt nem terveztem csak a fákra kötözve futtatva.
 
Megkérdezhetem hogyan keresel rá ilyenkor?
Címekben való kereséshez legjobb a 'Kérdésed van' menüpont a fenti zöld sávban. Szótöredékre is keres.
Könyvjelzőkre láttam hogy Dani is válaszolt, de van a fórumnak is saját könyvjelzős menüje is, a megjelölés nincs is nagyon eldugva ;) :D
 

Attachments

  • keresés.jpg
    keresés.jpg
    75.3 KB · Megtekintések: 6
  • könyvjelző.jpg
    könyvjelző.jpg
    16.6 KB · Megtekintések: 5
Címekben való kereséshez legjobb a 'Kérdésed van' menüpont a fenti zöld sávban. Szótöredékre is keres.
Könyvjelzőkre láttam hogy Dani is válaszolt, de van a fórumnak is saját könyvjelzős menüje is, a megjelölés nincs is nagyon eldugva ;) :D
Naaaagy vagy köszönöm Jopet.:)
 
Back
Oldal tetejére