• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

szentgyo said:
Hupika said:
Van bármilyen előjele annak, hogy a garnélamama el fogja engedni a petéket?

Olyan előjele azért van, hogy az utolsó időben (kb utolsó hét) lehet látni a kis garnélák szemét, persze ehhez jó szem (inkább nagyító) kell...

Ehhez a megfigyeléshez azért elég éles látásra van szükség, vagy egy jó makróképes fényképezőre ;) . Én sajnos egyikkel sem rendelkezem :D , így még nem tudtam meglesni, hogyan is néznek ki születés előtt a lárvák.
Zoli
 
Nem tudom (nem látom), van-e már szemük a kicsiknek, de az biztos, hogy a garnéla hasa alatti pete rész megnagyobbodott. Szóval bízom benne, hogy hamarosan meg lesz a szaporulat :)
 
hectorvti said:
Sziasztok, Amano mellé milyen más garnéla mehet, elsősorban CRS vagy Red Cherry szeretnék!?
Az Amano mellé bármilyen garnéla mehet, békések és nem ívnak össze más fajokkal. A vízparaméterek alapján válassz, a CRS lágyvizes, a RC meg kemény vizes faj.
 
Moszat said:
hectorvti said:
Sziasztok, Amano mellé milyen más garnéla mehet, elsősorban CRS vagy Red Cherry szeretnék!?
Az Amano mellé bármilyen garnéla mehet, békések és nem ívnak össze más fajokkal. A vízparaméterek alapján válassz, a CRS lágyvizes, a RC meg kemény vizes faj.


Köszi :thumbup:
 
hectorvti said:
Sziasztok, Amano mellé milyen más garnéla mehet, elsősorban CRS vagy Red Cherry szeretnék!?

Nálam az Amano ivadékok együtt vannak CRS és CBS garnikkal a lágy vízben. Úgy vettem észre, hogy nagyon jól érzik magukat, és szaporodnak is. :)

Zoli
 
smokie said:
hectorvti said:
Sziasztok, Amano mellé milyen más garnéla mehet, elsősorban CRS vagy Red Cherry szeretnék!?

Nálam az Amano ivadékok együtt vannak CRS és CBS garnikkal a lágy vízben. Úgy vettem észre, hogy nagyon jól érzik magukat, és szaporodnak is. :)

Zoli
Mármint az amanok szaporodnak, mert azt kétleném édes vízben. ;)
 
Szinte az összes konyhasóban van csomósodást gátló, ami kálium-ferrocianid. Sokak szerint veszélyes a vízi mindenfélékre. Nekem nem sikerült olyan típust találnom, amiben biztosan nincs. E536 a kódja.
 
Sziasztok!

Sajnálatos módon a kisebb garnikat beszippantotta a szűrőm(szűrővédőt esztétikai okokból nem szeretnék),így kizárásos alapon amano garnélát kell vennem,a kérdésem az volna,hogy mennyire valós az,hogy a fedetlen akváriumból megszöknek,valakinek szökött már meg?Egy 23literes nano-ba tervezem,csak ők lennének egyelőre.

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv: Norman
 
Norman said:
Sziasztok!

Sajnálatos módon a kisebb garnikat beszippantotta a szűrőm(szűrővédőt esztétikai okokból nem szeretnék),így kizárásos alapon amano garnélát kell vennem,a kérdésem az volna,hogy mennyire valós az,hogy a fedetlen akváriumból megszöknek,valakinek szökött már meg?Egy 23literes nano-ba tervezem,csak ők lennének egyelőre.

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv: Norman

Ha valami nem stimmel szökdösnek, de nekem mióta megvan az új csapat egy tetemet sem találtam.
 
inadsz said:
Norman said:
Sziasztok!

Sajnálatos módon a kisebb garnikat beszippantotta a szűrőm(szűrővédőt esztétikai okokból nem szeretnék),így kizárásos alapon amano garnélát kell vennem,a kérdésem az volna,hogy mennyire valós az,hogy a fedetlen akváriumból megszöknek,valakinek szökött már meg?Egy 23literes nano-ba tervezem,csak ők lennének egyelőre.

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv: Norman

Ha valami nem stimmel szökdösnek, de nekem mióta megvan az új csapat egy tetemet sem találtam.

Low tech akiban de erős jó szűréssel tartanám őket,rendszeres vízcserével(heti 2x30%),viszont csapvízben aminek a ph-ja kb 7.6-8.0 keménység meg ada szerint 50.Mit mondasz rá?Ezek szerint volt több csapatod is a régebbiben volt példa rá,mármint a szökésre?
 
Norman said:
inadsz said:
Norman said:
Sziasztok!

Sajnálatos módon a kisebb garnikat beszippantotta a szűrőm(szűrővédőt esztétikai okokból nem szeretnék),így kizárásos alapon amano garnélát kell vennem,a kérdésem az volna,hogy mennyire valós az,hogy a fedetlen akváriumból megszöknek,valakinek szökött már meg?Egy 23literes nano-ba tervezem,csak ők lennének egyelőre.

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv: Norman

Ha valami nem stimmel szökdösnek, de nekem mióta megvan az új csapat egy tetemet sem találtam.

Low tech akiban de erős jó szűréssel tartanám őket,rendszeres vízcserével(heti 2x30%),viszont csapvízben aminek a ph-ja kb 7.6-8.0 keménység meg ada szerint 50.Mit mondasz rá?Ezek szerint volt több csapatod is a régebbiben volt példa rá,mármint a szökésre?

Ki kell próbálni hogy hogy bírják. Volt rá példa, egyszer még élve találtam meg az egyiket ő visszakerült a többiek nem voltak szerencsések.
 
Sziasztok!
Ma vásároltam pár darab Amano garnélát egy díszhal boltban. Beszélgettem a tulajjal. Szóba hoztam, hogy kár, hogy nálunk nem nagyon tudják szaporítani a sós vizes igény miatt. A srác vigyorgott, és közölte, hogy ez bizony magyarországi tenyészet, és egy fiatal hölgy foglalkozik vele sikeresen. Többet nem mondott. Csak azért írtam le, hogy akik ezzel kísérleteznek, ne adják fel, mert úgy tűnik, mégis lehet szaporítani. Sajna több infóm nincs.
Fotót küldtem Nigronak, mert én nem próbálkoztam még a képbeemeléssel.
Üdv: tipegő
 
Én is ismerek egy boltost, aki azt állítja, hogy egy hazai ismerőse tenyészti nagy tételben az Amano garnélát, méghozzá édesvízben. Erős a gyanúm, hogy üveggarnélával keverik a dolgot. Ha a te fiatal hölgyed valódi, akkor lennénk páran, akik epekedve hallgatnánk a szavait. Elárulod, melyik boltban hallottad?
 
Sziasztok!

Még új vagyok itt, akvakertészként is csak a lelkes amatőrök táborát erősítem. :)
Van viszont egy Amanó garnélám, amely "terhes" lett, tele van jó sok petével, így elkülönítettem egy 50 literes akváriumba, amiben van egy kerámia bújó, pici jávai moha. A problémám az, hogy most van még egy terhes mamám... hiába, ha egy üzlet beindul.

Most a második mamát is betettem az 50 literesbe, így most két petés Amanó lakik ott egyszerre. Még egyik sem engedte el a petéket.
Szerintetek jó ötlet a kettőt együtt tartani? Eddig egy napja vannak ott, még nem bántották egymást.
Másik kérdésem, hogy mindenhol azt írják, az a cél hogy jó algás legyen az akvárium, hogy a kikelő garnéláknak legyen kajája. Ugyanakkor ugye kapják majd a folyékony HOBBY Mikrozell-t, szóval a kettő nem ellentmondás? A másik, hogy probléma-e ha ezt a nevelő akváriumot a napfény is éri? Jó-e az algaképződés szempontjából, ha napfénnyel is rásegítek az alganövekedésre?

Köszi a segítséget előre is.

Csatolok egy képet az első mamáról. :)

15125245_3c60c430807ae70f47b3a83cfb898488_l.jpg
 
Back
Oldal tetejére