• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Legyező garnéla

Eléggé algásodik és egy kis lemezessel megtámogatom, van vagy 30 kék neocaridina mellettük és egy anci is az alga miatt. Etetéskor felmásznak a fűtőre, mellete van a porlasztós szivacs szűrő és kapkodják a lemezest.
Képet csak linkként tudok beilleszteni?

Ez a garnéla apró planktont és mikroorganizmusokat szűr ki a vízből (én emiatt az akváriumában nem használok perlonvattát a szűrőben). Nem eszik algát, én legalábbis nem tapasztaltam soha. Olyat sem láttam még, hogy a lemezes tápot fogyasztaná (úgy tűnik, neked ezzel szerencséd van).
 
Ez a garnéla apró planktont és mikroorganizmusokat szűr ki a vízből (én emiatt az akváriumában nem használok perlonvattát a szűrőben). Nem eszik algát, én legalábbis nem tapasztaltam soha. Olyat sem láttam még, hogy a lemezes tápot fogyasztaná (úgy tűnik, neked ezzel szerencséd van).
Ez a kép
etetés után készül, amikor a lebegő lemezes tápot serényen kapkodja el.
Amúgy meg 2 hét után csak éhen haltak volna, ha nem lenne mit enni :)
 
Ez a garnéla apró planktont és mikroorganizmusokat szűr ki a vízből (én emiatt az akváriumában nem használok perlonvattát a szűrőben). Nem eszik algát, én legalábbis nem tapasztaltam soha. Olyat sem láttam még, hogy a lemezes tápot fogyasztaná (úgy tűnik, neked ezzel szerencséd van).
Pedig megeszik ez mindent... nálam néha a levelekre kapaszkodva szűrik a lebegő maradékot... néha pedig az aljzaton kotorásznak maradék után :)
(Elnézést a rossz minőségű képért... csak most kattintottam egyet a telefonnal :) )

20201230_132141.jpg
 
Egy újabb elhagyott kabát, nagyon élethű.
 

Attachments

  • IMG_20210103_172458.jpg
    IMG_20210103_172458.jpg
    213.3 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_20210104_071244.jpg
    IMG_20210104_071244.jpg
    170.1 KB · Megtekintések: 11
Back
Oldal tetejére