• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Alderaan

Az első említett hal a galaxy volt, én semmiképpen sem ajánlom. Saját és néhány fórumtárs tapasztalata az, hogy 1) félős, tehát kell neki búvóhely, 2) viszonylag gyorsan kimúlik. Ismerek olyat, akinek a sógórának a barátnőjének a szomszédja hallotta, hogy megmaradnak és szaporodnak, de nem tudom, hogy ehhez milyen csillagállás kell. Az ennél közelebbi hírforrások mind arról szólnak, hogy alapvetően nehezen tartható hal.
Nekem a kettő közül inkább a kéksávos jött be, az kíváncsibb, "túlélőbb" fajta. 22 galaxyt vettem alig egy éve, ebbe két kéksávos is keveredett, ma már csak 2 galaxy és 1 kéksávos van meg. Szubjektív vélemény, hogy szebb is.

Köszönöm a tippet! Akkor a Galaxyról lemondok, a kéksávost meg lehet hogy nem tudják beszerezni (n), Amanda lazac esetleg?
 
Az első említett hal a galaxy volt, én semmiképpen sem ajánlom. Saját és néhány fórumtárs tapasztalata az, hogy 1) félős, tehát kell neki búvóhely, 2) viszonylag gyorsan kimúlik. Ismerek olyat, akinek a sógórának a barátnőjének a szomszédja hallotta, hogy megmaradnak és szaporodnak, de nem tudom, hogy ehhez milyen csillagállás kell. Az ennél közelebbi hírforrások mind arról szólnak, hogy alapvetően nehezen tartható hal.
Nekem a kettő közül inkább a kéksávos jött be, az kíváncsibb, "túlélőbb" fajta. 22 galaxyt vettem alig egy éve, ebbe két kéksávos is keveredett, ma már csak 2 galaxy és 1 kéksávos van meg. Szubjektív vélemény, hogy szebb is.
Én pont az ellentétét tapasztaltam.Kb 4hónapja vettem 12 galaxyt.Ennek a fele elég gyorsan elment, de saját figyelmetlenségből.Nem figyeltem hogy a szűrő be tudja őket szívni.Hát be tudta.A maradék hat azóta is megvan.Nagyjából szökőévente bújik el 1-2, pedig van hova menniük.Mindig szem előtt vannak.Úgyhogy nekem bejöttek.Ja és semmi extra törődést nem kapnak.Csapvíz+lemezes kaja.És szépek.
 
Amanda lazac szép és nem igazán kényes.
Elvan csapvízben is, bár lágy vízben -és legalább kétnaponta cyclops-al etetve- eszméletlen szép tud lenni.
Jellemzően bandázik, így egy nagyobb létszámú csapat (20-30 db) szépen mutat. Tapasztalatom szerint nem félős különösebben.
 
Én is Amanda párti vagyok, tavaly vettem párat, és agyúttal galaxy-t is. Galaxy-aim egy hidrogén-peroxidos kezelés áldozatai lettek, pedig csak helyileg használtam pár helyen. Amandáknak és minden másnak semmi baja, próbáltam a pH-t 7 körül tartani, egy esetben kicsit több lett a csökkentő, és lement 6 alá, pár Amanónak annyi, Amandák meg élnek és virulnak. Még egy pozitív érv az Amandák mellett, hogy árban is olcsóbb mint a galaxy.
 
Amanda lazac esetleg?
Szia!En az Amandae-kat nem ajánlom.Saját tapasztalat szerint,félősek.Ha elmentem az aki mellet már mentek is a biztonságot jelentő susnyäsba!Ki kell fogni a minőségi tenyésztést!Volt olyan Amandaem amit mindegy mivel etettem fakó maradt,volt olyan ami szinte vörös(sötét)volt,pár napi minőségi kaja után.Az ára oké,de én soha többe,annak ellenére,hogy szép!
 
Bármilyen halat választ az ember, ki kell fogni a jó tenyésztést...
@Csernya akváriumában láttam az élő példát. A Hengeli razbórák kuksoltak a völgy alján, éjszaka meg kiugráltak. Lecserélte Galaxy razbórára; egy helyi tenyésztőtől vette, még bébi korukban a halakat, (kb 1 cmesek voltak)
Egyből felfedezték az akvát, és rajban mozognak, bátrak, folyamatosan elöl vannak. a Hengelik átjöttek hozzám a hollandba, ott meg elemükben vannak.
Amandám is volt korábban nanoban, garnélamamát addig piszkálta, míg el nem eregette a petéit és utána jó ízűen befalta.
 
nagyon tetszik minden, gratulálok és sok sikert.
Hal terén nem láttam még a listán a zöld neont. Kisebbre nő a sima neonnál és csapatban szerintem látványos. Nyilván sokkal feltűnőbbek, mint a többi, így zavaró is lehet ha elviszi a tekintetet az berendezésről, ugyanakkor oda is vonzza az akváriumra az tuti :)
 
Én is Amanda párti vagyok, tavaly vettem párat, és agyúttal galaxy-t is. Galaxy-aim egy hidrogén-peroxidos kezelés áldozatai lettek, pedig csak helyileg használtam pár helyen. Amandáknak és minden másnak semmi baja, próbáltam a pH-t 7 körül tartani, egy esetben kicsit több lett a csökkentő, és lement 6 alá, pár Amanónak annyi, Amandák meg élnek és virulnak. Még egy pozitív érv az Amandák mellett, hogy árban is olcsóbb mint a galaxy.

Oóóóó, ez azt jelenti, hogy a "ph5.5" aktív talajokkal kinyírom az Amanókat? Van egy 1,5 éve indult akvárium, abban van most tegnap óta 5db amanó (bár lehet, hogy az a talaj már nem is annyira aktív), de a hétvégén indítottam egy újat, abban még friss a talaj.
 
Oóóóó, ez azt jelenti, hogy a "ph5.5" aktív talajokkal kinyírom az Amanókat? Van egy 1,5 éve indult akvárium, abban van most tegnap óta 5db amanó (bár lehet, hogy az a talaj már nem is annyira aktív), de a hétvégén indítottam egy újat, abban még friss a talaj.
Az volt a baj, hogy nekem hirtelen ment le ennyire a pH csökkentő miatt(kicsit sok lett, ha lassan szoknak hozzá az ilyen vízhez, akkor gondolom nincs gond
 
Heti helyzetjelentés!

Barna alga kopik rendesen, mert felzabálta a rhizo :D. De szemfüles vagyok, mert a 15 amano amit beletettem felzabálja a rhizot;). Bekerült 5 oto, látványosan pucolják a köveket, sajnos a vallisneria eredeti leveleit szépen le kell vágnom mert szőrösek voltak, cserébe az eredeti 3 tőből lett vagy 8, az új hajtások szépek, csak még zsengék és nem zöldültek be. A monte carlo kezdi összekapni magát, szerintem még 2-3 hét és kész a gyep:rolleyes:. Az oldalpolcos is kezd érni, már látok barna foltokat a tufán, költöznek be a bacik szépen. Viszont az akasztós DC-vel itt nem sokra megyek azt hiszem, mert csak zöld, de nem megy lime-ba akárhogy tolom a gázt, szerintem a 45 cm magasság és a túlfolyó fésű mérhetetlenné teszi fent a co2-t, de nem aggódom a reaktor dolgozik szépen és minden cefetül bubizik és nő rendesen.

Akkor pár kép, bocs a koszos üvegek miatt, de meghalni nincs időm:). Kösz hogy benéztél

16923735820_5d6ffa64d3_b.jpg
17085328176_0577df6e3a_b.jpg
 
Tetszik. Szép lett!(y)
Ez a szűrőmegoldás ötletes... a fésűs rész hogy készült? Mekkora a fésűk mérete?
Gratulálok!
 
Hölgyek Urak! Gondoltam megbolondítanám kicsit a gyepet egy kis tenellussal, de nincs vele tapasztalatom. Működik a monte carloval, vagy végérvényesen kicsinálja egyik a másikat? Ha igen, akkor melyik melyiket? :D
 
Egy kis helyzetjelentés.

Minden növényen szemmel látható a változás, erőre kaptak. Lassan a Vallisneria nana is kidugja a fejét a főkő mögül, sűrűnek sűrű csak alacsony egyenlőre. Az összes algám eltűnt, már csak a zöld pont van. Holnap megjön a foszfát teszt, remélem ha sikerül belőni a szintet az is megy a háztól. Letöltöttem a makro táp számoló táblázatot, tudja valaki hogy az adagolásnál a számok ml-t akarnak jelenteni (mert ezzel szeretném belőni a foszfátot, kevernék neki egy oldatot)?
Beköltözött 10 amanda is, de legalább ennyi kell még ha nem több.
A végére pedig egy friss kép, bocs a koszos szűrőcsőért :).

16672190733_2750ee51bb_b.jpg
WP_20150427_20_58_35_Pro[/url] by eokestarwars, on Flickr[/IMG]
16672190733_2750ee51bb_b.jpg
 
Heti helyzetjelentés, remélem nem unjátok :)

Klasszul sűrűsödik a gyep. A foszfát teszt megjött, 0.25-öt mértem, jól sejtem hogy kb 1 körül kellene lennie hogy ne legyen a dekor zöld? Brutálisan húzza le a tropica talaj.

Vettem ma egy állványt, így valóban könnyebb fotózni, már csak egy normális fényképezőgép kellene, de nem tudom milyen belépő tükörreflexes, vagy cserélhető objektíves kompakt lenne a jobb szerintetek?

16836248743_8c17f9e5ca_b.jpg


Takarítók a napfelkeltében :D
17454523012_b12a5f7d9c_z.jpg

16836250373_d3bc74ddaa_z.jpg


Pózőr Amandák, akik el sem jönnek a tükör elől:hilarious:
17430509926_1cdf5a99ca_z.jpg
 
Sziasztok!

Jó rég nem írtam semmit. Jelentem növöget minden, a gyepen volt egy jó nagy tarvágás, talán több is mint kellett volna, de már összekapta magát. Viszont a panel iszonyatosan melegszik és sajnos nem tudtam az akvát annyira lehűteni mint kellett volna, így a stau eldobálta a levelei nagy részét és sajna betalált az ecset is.
Remélem hamar úrrá leszek a problémákon, mert már nagyon szép amúgy :).

Viszont valószínüleg hamarosan költözés lesz, tudtok tippeket adni hogyan vigyem át az akvát a másik helyre? Nagyon nem akarnám 3 hónaposan szétbontani:(.

Akkor egy béna telós kép a végére:

19627525632_340fd29803_b.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére