• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Alderaan

Persze lekapom majd:). Amúgy semmi extra, 15 centi le van választva az akiból, a fésűn lefolyik a víz az első rekeszbe, annak az alján át a másodikba, a második tetején átbukik és a pumpa nyomja vissza a víztérbe, a kicsinél jól bevált, és nem mellékes hogy így nem rontja majd a látványt a skimmer(y).
 
Nagyon ötletes és igényes megoldás! (y) Viszont az merült fel bennem kérdésként, hogy a folyamatosan átbukó vízből, nem fog így folyamatosan kiterelődni a szén-dioxid?
 
Szerintem sokat nem befolyásol, a skimmer is ezen az elven megy, az is a lámpa időkapcsolójára volt kötve nálam és nem csinált bajt.
 
Szépen alakul, komoly dolog fog összeállni!

Arra nem gondoltál, hogy inkább a hátoldalra tedd a szűrőrekeszt? Kicsit mélyebbre véve az alapterületet. Anno én is hasonló oldalsó leválasztott szűrőrekeszt csináltattam. Később jöttem rá, hogy szemből zavaró (számomra) a látványba. Az akvárium "mögött" szinte láthatatlan lenne.

Egyébként szűrésnek hatékony, sok szűrőanyag fér bele és karbantartást sem sokat igényel, egyéb technika is jól elrejthető benne. Üdv: Krisztián
 
Azért oldalsót csináltattam, mert később még tervben van egy háttérvilágítás és annak elég jól bezavar:). Engem eddig nem zavar a dolog
 
Jó lesz! Kicsit még húzzál elől a talajból jobbról balra, hogy egyenletesebb legyen. A bal oldali két szélső kőből félő, hogy két hónap múlva semmi nem fog látszani, azzal még szerintem játszhatsz egy kicsit.
De összeségében baba!
 
Az erő látom veled volt...! ;) (Mert mostanra, már biztosan nem sok maradt belőle a beültetés miatt. :D)
Szép lett! Gratula! (y)
 
Végeztem az ültetéssel:).

Remélem a gazok hamar kirúgják magukat. Így utólag megkövetem magam, a crypto parva nagyon jó ötlet volt, köszönöm @T.Tamás , nagyon klassz kis növénynek tűnik.

16884166755_d607ea75e3_b.jpg
Igazán nincs mit, elég jó rajtot sikerült venned;algamentes folytatást. :)
 
Kérésnek eleget téve töltök fel képet az oldalpolcról is, bocs csak ilyen fényképet tudok készíteni, útban van a fal:D. De felteszem a tervet amit pár hónapja csináltam, be is van méretezve, annyi változott, hogy 45 cm magas lett a 40 helyett. Hátha más is kedvet kapna az ilyen megoldáshoz;)

16309192193_1eba74c030_b.jpg

16928238671_418f29df75_b.jpg

16721900557_8822d53f68_b.jpg
 
Amúgy tippeket kérnék a jövőbeli halválasztáshoz! Eddig ezeket néztem, de nem tudom passzolnak-e az Iwagumihoz

Gyöngy dánió - Danio margaritatus

Kéksávos törpedánió - Danio erythromicron

Vagy valamilyen hasonló halat is ajánlhatnátok, ami 2 max 3 centi, legalább egy 20-30 fős csapatot szeretnék

 
A fésűt milyen sűrűn takarítod?

Hát itt még érdemi választ 4 nap után nem tudok adni :), de ha a kicsi akiból indulok ki, akkor szerintem hetente a vízcserénél elég lesz.

Köszönöm a tippet a boraras-okhoz , erre nem is gondoltam, hogy ennyire picik és ez veszélyforrás lehet(n).

Azt hiszem még mindig az első két hal a befutó és a Corydoras pygmaeus, a Cory-val régóta szemezek, csak nem tudom illik ez a hal egy ilyen scape-be? Vagyis ami jobban aggaszt, bírni fogja a nagy fényt? Mert árnyékos rész szinte nulla.
 
Egy kis helyzetjelentés!

Szorgalmasan megy a napi vízcsere már egy hete, de szerintem ráhúzok a napira még egy hetet, mert máris beindult a diatom, mint ahogy az várható volt ilyen kevés növénynél. A vallisneria szőrösödik, de szépen hozza az új töveket, az aci duplájára nőtt és teljesen algamentes, a monte carlo és a crypto diatomos, de szépen hozzák az új leveleket. Bedobtam egy csokor Elodea densa-t, remélem segít féken tartani az algát, amíg az oldalpolcos is szépen tele lesz bacival. A fény 6 órában megy, co2 belőve. Tápozást mikortól indítsam szerintetek (jövő héttől tervezem), és főleg mennyit adjak (Green Aqua Micro Macro és carbo)? Mivel első iwagumim ezért ebben szeretnék tippeket kérni, itt is a 20l /1ml a nyerő, vagy iwagumihoz kevesebbet adagoljak?

Akkor pár kép a jelenlegi állapotokról :)

16979849271_59ebce8758_b.jpg


16980755515_ab578652f6_b.jpg
 
Azt hiszem még mindig az első két hal a befutó ... Mert árnyékos rész szinte nulla.
Az első említett hal a galaxy volt, én semmiképpen sem ajánlom. Saját és néhány fórumtárs tapasztalata az, hogy 1) félős, tehát kell neki búvóhely, 2) viszonylag gyorsan kimúlik. Ismerek olyat, akinek a sógórának a barátnőjének a szomszédja hallotta, hogy megmaradnak és szaporodnak, de nem tudom, hogy ehhez milyen csillagállás kell. Az ennél közelebbi hírforrások mind arról szólnak, hogy alapvetően nehezen tartható hal.
Nekem a kettő közül inkább a kéksávos jött be, az kíváncsibb, "túlélőbb" fajta. 22 galaxyt vettem alig egy éve, ebbe két kéksávos is keveredett, ma már csak 2 galaxy és 1 kéksávos van meg. Szubjektív vélemény, hogy szebb is.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére