• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Alderaan

Addubter

Főkertész
Sziasztok!

Mivel lassan a Jabiim befejezi pályafutását, és úgy érzem hogy jó úton haladok a tanulásban, elindítom az új aki naplóját :).
Mivel gyerekkorom óta mániákus Star Wars függő vagyok, adta magát az ötlet, hogy a film bolygói alapján elkészítem a kedvenc helyszíneimet víz alatt is. Tehát Jabiim monszunokkal áztatott borús bolygója letudva. Mivel nagyon piszkálja a csőröm egy Iwagumi adta magát a következő helyszín az Alderaan hatalmas hegycsúcsaival és zöldellő rétjeivel.

Az eddigieket mindig a kapkodásommal rontottam el, elhatároztam hogy most mindennek adok időt. A technikai részét a dolognak hónapok óta tervezgetem, meg is lett az eredménye;). Sikerült egy olyan keretet összerakni a dolognak amire mindig is vágytam. Bár a bútor a családomtól karácsonyra lett szánva, az asztalos úgy gondolta jó az nekem februárra is :D. Sebaj, addig volt időm minden elektronikát beszerezni és jól átgondolni a rendszert. Sok szempontra nem gondoltam az elején amit hála az első tanuló akváriumnak itt már tudok majd kamatoztatni.

Essünk is neki. Pár hónapja sikerült lecsapnom egy alkalmi vételre és beszereztem egy Aqua Medic AquaSpacelight 150W HQI lámpát, szóval a fénnyel remélem már nem lehet gondom, azonban nem volt hozzá függesztőm és a panelban saját testi épségem miatt nem is akartam fúrni. Szóval barkács indul, Jolly krómcsöves keret rendel, a függesztő alkatrészeit leesztergáltam. Pipa.
Mivel panel, ezért nyáron is télen is piszkosul párolog a nyitott aki, szóval csináltam egy automata víztöltőt aminek lesz egy saját 15 l-es tartálya a szekrényben. A szerkezet lelke egy 12V-os mini önfeltöltős diafragma pumpa, ami röhögve emel 2,5 métert és 4,5 V-on szuper csendes és barátságos sebességgel tolja a vizet, két úszókapcsoló vezérli, a biztonság kedvéért, ha az egyik kapitulál a másik még akkor is leállítja túltöltésnél, valamint a vezérlő 2-szer 10 percre kapcsolja csak be naponta.
Az egész szekrény agya egy Telemecanique SR1-B201BD PLC 8 kimenettel, bőven többet tud mint kell, de ingyen volt:D Fi relével és kismegszakítóval, hogy ne kozmáljak oda ha pancsolok. Ő vezérli a világítást, CO2-t, szűrést, fűtést - hűtést (egy STC-1000 termosztáttal karöltve), víz visszatöltést.
Tervben van egy tápadagoló is, de ott inkább a kész megoldás felé hajlok, meglátjuk mit engednek az anyagiak. Valamint a fotózáshoz egy LED-es háttérvilágítás.
A szekrény maga 25-ös bútorlapból készült 80x45x85-ös méretben, a világítása led szalagos ajtókapcsolóval, már csak az üvegpolcokat várom és kész.
Az aki 80x45x45 lesz, egy 15 cm széles leválasztott szűrőrekesszel (bő 10l szűrőanyag egy Eheim 600-as minipumpával). Plusz egy Eheim 2073-as külső ami viszi a CO2 reaktort is.
A szűrés amúgy bármikor leállítható egy billenőkapcsolóval, mert utáltam bebújkálni kihúzni a szűrőket, és tudja az etetőfunkciót is (gombnyomásra 15 percre leállítja a szűrést, majd automatán visszakapcsolja), mert nem egyszer előfordult hogy elfelejtettem visszakapcsolni a szűrőt.:facepalm:
A talaj full Tropica lesz, amit már a Black Friday akcióban megvettem jóárasítva. A dekornak Seiryu követ szeretnék, remélem a 65x45-be elég 20 kg.
Növények még képlékenyek, csak a Monte carlo biztos eddig. Apropó ezt mivel lehetne keverni, hogy ne legyen olyan homogén? Marsiella Hirsutaval működhet a dolog?
Bevezetésnek ennyi. Jöjjenek a képek.:rolleyes:

16493899740_0019af3c75_c.jpg
16495156099_e952b3ca04_c.jpg
16061352323_6c10db6c99_c.jpg
16681301585_fc104e81e3_c.jpg

És egy kis fényteszt a HQI-hoz :hungry:

16493900470_60d49826d5_c.jpg

Ha van még ötletetek amit meg lehetne csinálni, vagy kritikátok, ne tartsátok magatokban ;).
 
Köszönöm a tippet,de szerintem ezek lehet magasak lennének a kevert gyephez, szerintem elnyomnák a hegyek arányait. Esetleg glossostigma vagy marsilea crenata, talán parvula mini, de szerintem annak nem sok esélye lenne. A háttérbe eleocharis acicularist terveztem, a hegyek lábához pedig hydro. japan-t, vagy a fent említett crypto fajok közül valamit.
 
Nagyon tetszik a vezérlésed, technikai megoldások ötletesek.:) Gondolom az akvárium berendezése is hasonló igényességgel lesz megvalósítva.(y)
Tropica talaj jó választás, könnyű az ültetés bele, jól tartja a növényeket.
Sok sikert az induláshoz.
 
Köszi a bíztatást!:)
Talán jövő hét vége felé elkészülnek az üvegek, aztán veszek ki szabit és lerohanom a GA-t dekorért és hadd szóljon:rolleyes:. Ti tennétek tropica talajokhoz valamilyen aljzat adalékot, vagy felesleges?
 
Te akváriumod High-tech lesz. Növények meghálálják a táptalajt, azon már nem múljon Nálad. Az a két zsák táptalaj már nem oszt nem szoroz.;)
 
Utoljára módosított:
Úgy látom a technikát nem bíztad a véletlenre, ha lett volna ethernet port a kis PLC-n tudtam volna neked ani egy 4"
Köszi a bíztatást!:)
Talán jövő hét vége felé elkészülnek az üvegek, aztán veszek ki szabit és lerohanom a GA-t dekorért és hadd szóljon:rolleyes:. Ti tennétek tropica talajokhoz valamilyen aljzat adalékot, vagy felesleges?

Az sosem felesleges :), a vezérlésed meg szuper!
 
@Addubter ez már szép lassan nem is akvárium lesz, hanem valami űrtechnika!
Amúgy amit leírtál tetszik, az meg főleg, hogy oldalpolcot is tervezel építeni. Lehet tudni, hogy mit szántál bele?
 
Hááát az ismerőseim szerint sem vagyok normális, de sebaj:D. Az oldalpolcosban 10 lityi tufazúzalék lesz,+ egy zacsi Seachem Purigen, tudom a tufa nem egy ferrari a szűrésben, de a srác akinél az akim készül kb ennyivel szűr egy 400 lityis sügértanyát amiben vannak ilyen levesestányér méretű dögök, ha azt elviszi, akkor ezt is el fogja. Ha netán mégsem akkor buktam 7 rongyot és jön az upgrade.
 
Jó lesz ez... de még milyen jó!!!!! (y)
Nagyon tetszik a technika, és kíváncsian várom a folytatást! (Bár az eddigieket látva nem hiszem, hogy az akváriumot összecsapnád.) ;)
 
Szia! Nagyon tetszik a keszulo aksid :) en vettem mindenfele adalekot a sajatomhoz (ugyanugy tropika taptalaj es rendes talaj is) azon mar nem sporoltam. Vezerlesed megmutattam itt bent munkaban a villanyszereloknek es kozoltem veluk, hogy ilyet fognak epiteni nekem is:)
 
Hali!
A diafragma pumpáról mesélsz nekem? :)
nagyon izgatja a fantáziámat. viszont azt se tudom mi fán terem, milyen elven működik?
Előre is köszi :)
 

Nagyjából így működik a kicsi is olyan 3 és 12 V között lehet nagyjából használni, önfeltöltős, kb 1,5 m szívásmélységet és cirka 2 m emelési magasságot tud, szerintem nagyjából 3 métert lehet emelni vele. Nem sokkal nagyobb egy tápadagoló pumpánál.
 

Nagyjából így működik a kicsi is olyan 3 és 12 V között lehet nagyjából használni, önfeltöltős, kb 1,5 m szívásmélységet és cirka 2 m emelési magasságot tud, szerintem nagyjából 3 métert lehet emelni vele. Nem sokkal nagyobb egy tápadagoló pumpánál.
köszi :)
mondjuk nekem a nyomás lenne kérdéses amit produkálni tud, találtam olyat ami állítólag 3.1 bárt is tud nyomni. itt
viváriumhoz akarnám használni a permetezőhöz.

szerk.:
Valami elérési útvonalat kaphatok, hogy hol érdemes beszerezni? :)
 
Hát azt nem írhatok, moderálva van :) Eöbölre írd be : Self priming mini diaphragm pump. Az enyém nem produkál túl nagy nyomást, de nekem csak arra kell hogy visszacsordogáljon, ami elpárolog;), olyan 2-5 liter óránként amit tudhat.
 
Szia!
Nekem nagyon tetszik már "most" az akvárium. A szűrőakiról majd tudnál oldalról is képeket készíteni. Persze, ha fel lesz töltve jóféle szűrőanyagokkal akkor is jó lesz, nem kell most.:)
Jó "törpölést", ötletelést kívánok a továbbiakban.(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére