• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dromund Kaas

Addubter

Főkertész
Sziasztok!

A Jabiim, Alderaan és a Yavin 4 után itt az ideje az új naplónak.
A következő a Star Wars bolygók sorában a Dromund Kaas a Dromund rendszer 3. bolygója.
Ez talán kicsit ismeretlen az előzőekhez képest, de nagyon fontos szerepet játszott nagyon hosszú ideig a Star Wars világában. A külső peremvidék Sith fennhatóságú bolygóinak központjaként a Korriban mellett a legjelentősebb Sith bolygó volt kb. 4000 éven keresztül. Időrendben a Halálcsillag pusztulása előtt 6900 évvel kolonizálta a bolygót Tulak Hord az első Sith nagyurak egyike. Abból a szempontból érdekes ez az időszak a storyban, hogy ez még a kettő szabálya előtti korszak, amikor nem csak egy mester és tanítvány lehetett, hanem a Sith rend is hasonló volt a Jedi rendhez és a Sithek is saját társadalommal rendelkeztek.
A bolygó gazdag és veszélyes élővilággal rendelkezik, hatalmas sötét erdőségek és folyórendszerek fedik a felszínt. Nagyrészt veszélyes feltérképezetlen vadon a Kaas city nevű központi város és a Sith templomok kivételével.

A scape hangulata is ezt próbálja majd visszaadni. Remélem sikerül:)
Ehhez még rengeteg fát kell beszereznem, remélem 1-2 nap múlva eljutok a GA-ba és be tudok szerezni mindent az induláshoz.

Ami eddig megvan:
Akvárium : 80x45x45 opti (annyi változással, hogy itt kihagyom az oldalpolcot, mert kell az a 15 cm plusz hely)
Szűrés : Eheim 2178 (éljen a black friday:D ) + Eheim Skim 350 + DIY vízvisszatöltő rendszer
Világítás : Aqua Medic Aquaspacelight 150W HQI ADA NAG izzóval
Talaj : Full Tropica
Dekor : Seiryu kövek, Red Moor fa, ADA La Plata sand
Tápozás : Green Aqua Micro Macro + Carbo (Marine Magic adagolóval)
CO2 : Nagynyomású DIY reaktorral
Levegőztetés : Eheim légpumpa + Aquario neo diffi
Sterilizálás : Twinstar nano
RO : D&D 190l/nap (dupla membránnal és nyomásfokozóval felturbózva)

Az új üveg ma érkezett meg, a fóliázás már kész.
A hardscape hétvégén várható, várom a segítő szándékot;).

To be continued...
 
Ebből egy brutál iwagumit is simán el tudtam volna képzelni, de így sem rossz. (y)
 
Mára ennyi! Elfáradtam, de a neheze kész, innentől nézegetem egy hétig, finomítom a részleteket, leragasztok mindent és jövő hétvégén növényesítés ;)
Maradt még fám és kövem is, ha eszetekbe jut valami amivel még fel lehetne dobni ne tartsátok magatokban :shy:.

IMG_20170115_151759[133].jpg IMG_20170115_151833[134].jpg IMG_20170115_151912[135].jpg
 
Sziasztok!

A bolygó gazdag és veszélyes élővilággal rendelkezik, hatalmas sötét erdőségek és folyórendszerek fedik a felszínt. Nagyrészt veszélyes feltérképezetlen vadon a Kaas city nevű központi város és a Sith templomok kivételével.

A scape hangulata is ezt próbálja majd visszaadni. Remélem sikerül:)

To be continued...

Akkor feltételezem az üres részekre nem világos dekorhomokot tervezel? Ha igazam van és nem homok akkor mi lesz bent? Amúgy nem ismerem ennyire a Star Wars bolygóit de a leírásod és a hardscape alapján megjelent a szemem előtt! Hatásos lesz! :)
 
Sziasztok!


ha eszetekbe jut valami amivel még fel lehetne dobni ne tartsátok magatokban .
A sziklákat nagyon eltaláltad, tetszik ez a vertikális építkezés!
Nekem furcsa, hogy az egyik oldalon lefele futnak a gyökerek, a másik oldalon viszont csak előre és felfelé állnak.
A homokos rész pedig hirtelen szűkül hátrafelé a barlang előtt, addig viszont túl nagy kiterjedésű és elég steril is.

A.ttila
 
Durvák azok a gyökerek a barlang bejáratánál! Szárazon figyelve a barlang bejárata túl középen volt, ez kicsit zavarta a szememet, de Így feltöltve és növényesítve egész másképp hat! Szép munka!(y)
 
Jelentem algatenyésztői doktori címet szereztem :D.
Azt hiszem kellett volna bele még egy vödör növény, na mindegy innen szép nyerni. Tápot, co2-t az egekbe emeltem, az algát napi szolid 1 órácskát fogkefézem, vízcsere megy mint állat.
Holnap kap az akva egy hólapátnyi amanot, majd azok rendet vágnak. Bocs az ambulia miatt hogy mindent kitakar, de kell a segítség a győzelemhez. Amúgy az utóbbi 2-3 napban mintha felém billenne a mérleg nyelve ;).

Akkor jöjjön pár elrettentő kép.
IMG_20170206_194639.jpg IMG_20170206_194538.jpg
 
Sajnos nem sikerült annyiszor vizet cserélnem mint kellett volna és ez meg is bosszulta magát, de azért alakulnak a dolgok, már látok új hajtásokat és az alga is fogy.
A barnát legelik az amanok, helyette lett zöld szakáll :), szóval co-t kellene asszem rendbe tenni, vagy ez még lehet a kevés növény és a kimaradt vízcserék miatt?

Bekerült a tankba 25 amano és 20 furcatus pseudomugil, igencsak virgonc halak, de még borzasztó fiatalkák, kb 1-1,5 centisek , de tömöm őket. A cyclopsot csak úgy porszívózzák :p.

Amúgy van örömhír is, úgy néz ki végre sikerül tartanom az ördög növényét (pinnatifida) az előző tankban három adagot pusztítottam ki, de itt hozza az oldalhajtásokat és szépen kapaszkodik rá hátul a kövekre, remélem végre szerencsém lesz vele.
IMG_20170211_193522.jpg IMG_20170211_193542.jpg IMG_20170211_193638.jpg IMG_20170211_193730.jpg
 
Heti helyzetjelentés!

Kezdek felülkerekedni az algán, már csak némi fonal van, az is fogyatkozóban. Ennek örömére végre kivehettem az ambuliát, olyan ez a növény mint a gyom, de mindent elszippant hála istennek.
Megvolt a szűrőtakarítás is, az előszűrő és a perlon olyan volt mintha sárba forgatták volna :D, a matrixot és a bio riot nem bántottam azt majd legközelebb. Azt kell mondjam a 2178 megérte minden fillérjét, de borzasztó nehéz kivenni a helyéről a súlya miatt, ellenben úgy nyelt be 5 liter mátrixot és 2l bio riot hogy csak na és tekeri a vizet mint az ökör, vissza is kell szabályozni kb 2/3-ra hogy ne akarjon mindent kitépni.
Riccardia és a monte carlo kezd megindulni, a parvulából is kiment az alga és mintha látnék új hajtásokat is, remélem lassan beindul.
Pinnatifida csúcshajtásait levágtam, meg is indult oldara szépen. Az indáit is el kell vágni? Mert kb 3-4 centinként mintha új növényeket hajtana róluk.

Furcatak nőnek, színesednek, de sajnos ugrálósak és voltak is veszteségek :cry:. De legalább nem lehet őket fényképezni, mert olyan gyorsak. Folyamatosan a lily előtt szörföznek.

DSC01994.JPG DSC02005.JPG DSC02009.JPG DSC02013.JPG DSC02027.JPG
 

Hasonló topikok

Válaszok
72
Megtekintések
23K
Back
Oldal tetejére