• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Alderaan

Viszont valószínüleg hamarosan költözés lesz, tudtok tippeket adni hogyan vigyem át az akvát a másik helyre? Nagyon nem akarnám 3 hónaposan szétbontani:(.
Üdv. Én úgy csinálnám, hogy víz csontig leereszteni, fóliával letakarni, hogy ne száradjon ki. Tudok segíteni ha kell!
 
Köszönöm a felajánlást, lehet hogy élek majd vele(y). Igazából az jó megoldás lehet ha egy hasonló méretű raklapra áthúzom leeresztve, gurtnival nyakba akasztja két ember és megindul vele? Nem lesz így baja, mert szerintem aljzattal és kövekkel biztos van vagy 60 kg. Plusz 2.-ról le 4.-re fel csak hogy egyszerű legyen:D.
 
Sziasztok!

Gondolkodtam hogy visszatenném a reaktort, de a 2073-at nagyon lefogja. Amúgy szűrés tekintetében nincs igazán bajom, de a flow kevés szerintem (jön az ecset), áramoltatót pedig nem szeretnék. Meg a 150w HQI is tud pörkölni rendesen, nem merem 40 centinél lejjebb engedni és így is csak 6 órát megy. Szerintetek milyen szűrőt kellene vennem a 2073 helyett ami ezt a méretet röhögve viszi reaktorral?
Első körben erre gondoltam:
JBL CristalProfi e1501 greenline külső szűrő - töltettel, 49 990,00 Ft Green Aqua Green Aqua

Sajnos fontos a méret is, mert alapterületre sokkal nagyobb nem lehet mint a régi, magasságra szinte bármi befér.

Előre is köszönöm a segítséget.
 
Köszönöm a felajánlást, lehet hogy élek majd vele(y). Igazából az jó megoldás lehet ha egy hasonló méretű raklapra áthúzom leeresztve, gurtnival nyakba akasztja két ember és megindul vele? Nem lesz így baja, mert szerintem aljzattal és kövekkel biztos van vagy 60 kg. Plusz 2.-ról le 4.-re fel csak hogy egyszerű legyen:D.
Végül hogyan sikerült megoldani a költözést? Azért kérdezem, mert nekem is közeleg, és előre félek tőle...
 
A mai napon teljessé vált a technika része a dolognak :)

Elkészültem a hűtéssel és megérkezett a Marine Magic 3 fejes tápadagolóm is, remélem szépen teszi majd a dolgát, eddig tetszik nagyon:joyful:
A tápadagolóval milyen tapasztalataid vannak?
 
A költözés sajnos még picit húzódik, még udvarolunk egymásnak a bankkal :D. A leginkább valószínű megoldás az lesz hogy szétszedem, minél többet agyalok annál inkább ez tűnik a járható útnak, mert a negyedik emelet lift nélkül nem vicc:).

A tápadagoló tökéletesen bevált. Az elején kicsit utána kellett állítani, de azóta teljesen jól működik. Szerintem csak annyi a titka hogy a palackokat magasabban kell tartani mint az adagolót.
 
Végül hogyan sikerült megoldani a költözést? Azért kérdezem, mert nekem is közeleg, és előre félek tőle...
Szia! Nem én vagyok a kérdés címzettje, de mivel tavaly költöztünk a 60*30*35-ös akváriummal együtt a negyedikről a néhány kilométerrel arrébb lévő kertes házba, leírom, nálam hogy történt.
Nem halásztam ki senkit, leengedtem vizet, amennyire csak lehetett - kb. az akvárium negyedéig, ha jól emlékszem, sógorral rácsúsztattuk egy az akvárium alapterületénél valamivel nagyobb bútorlapra, és már cipeltük is az autó hátsó ülésére. A rázkódástól a talaj sokat símúlt, a kis hátsó talajemelés gyakorlatilag eltűnt, de senkinek sem lett baja. amit most másképpen csinálnék: bubis fóliával, vagy levegővel töltött zacskókkal teríteném le a vizet, hogy kevésbé locsogjon és hullámozzon a víz utazás közben.
 
Szia! Nem én vagyok a kérdés címzettje, de mivel tavaly költöztünk a 60*30*35-ös akváriummal együtt a negyedikről a néhány kilométerrel arrébb lévő kertes házba, leírom, nálam hogy történt.
Ugyanekkorát kell vinnem, nekem is. Kb 35-40 perces autózással.
Nem halásztam ki senkit, leengedtem vizet, amennyire csak lehetett - kb. az akvárium negyedéig, ha jól emlékszem, sógorral rácsúsztattuk egy az akvárium alapterületénél valamivel nagyobb bútorlapra, és már cipeltük is az autó hátsó ülésére. A rázkódástól a talaj sokat símúlt, a kis hátsó talajemelés gyakorlatilag eltűnt, de senkinek sem lett baja. amit most másképpen csinálnék: bubis fóliával, vagy levegővel töltött zacskókkal teríteném le a vizet, hogy kevésbé locsogjon és hullámozzon a víz utazás közben.
Ilyesmi megoldáson gondolkodtam, de ezek szerint működhet. A zacskós betakarás jó ötlet. Köszi a tippeket.
 
Sziasztok!

A költözés meg lett nagy nehezen, nem volt sétagalopp. Mivel nem mertem kockáztatni és berendezve az egész cumó biztos volt 60-70 kiló, ezért fájó szívvel, de szétszedtem. Most növénynevelőként üzemel csak az aki, készül a következő scape fejben, folytatva a sort a Yavin 4-el (ha már a Kashyyyk-ot elhappolták előlem, pedig az lett volna a terv:)) ebből már sejthető hogy milyen is lesz az új hangulata;). Indítás azonban szerintem csak jövőre várható, nem akarom elkapkodni és szeretnék lépni megint egy szintet. Amúgy a napló margójára egy utolsó gondolat : az Iwagumi közel sem olyan egyszerű mint amilyennek elsőre tűnik, szóval minden tiszteletem azoké akik ezt profin nyomják, ellenben nagyon sokat lehet belőle tanulni.

Megkérnék egy kedves moderátort hogy tegye be a befejezett naplók közé!
Köszönöm mindenkinek aki ide látogatott!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére