• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp

Sajna ott is működik az automoderáció, viszont nekem be van állítva a témafigyelés így minden hozzászólás megjön e-mailben is, és ott megmaradt a link :)
Ez nem automoderáció volt, mert láttam utána a linket, hanem pár perc múlva megnéztem kíváncsiságból és akkor már nem élt, viszont oda volt írva, hogy egy moderátor szerkesztette a bejegyzésemet.
 
Ennek viszont nem látom értelmét, ha használsz visszafolyággátlót ami jó is, akkor csak annyi időre kell működtetni a pumpát ameddig beadagolja a szükséges tápot. Én speciel nem használtam ,hanem egyszerűen megnéztem mennyi ideig tart feltölteni a csövet, és azon felül mennyi az az idő míg kifolyik a szükséges táp. Ez utóbbi könnyű volt mivel elég pontosan hozta a 60ml/perces hozamot. Ez a folyamat kb addig tart, míg leírtam ezt a hozzászólást, kell ezt tovább bonyolítani ? :)
De ahogy olvasom nem egyformán dolgoznak a pumpák se ezért van a GHL-ekben kalibrációs lehetőség, nekem meg miden pumpa külön kimeneten.
GHL növénytáp adagolók és vezérlők | Magyar Akvakertész Fórum

Teljesen igazad van, nem gondoltam át, hogy nem folyik vissza :ROFLMAO: (pedig már játszottam a pumpákkal és visszafolyásgátló nélkül se menne sehova...)
PWM kimenetre mennek mindenképp.
De ha a fejembe vettem, akkor már csak azért is lesz egy "Xcm üres cső feltöltése" gomb pc-n :cool::D:eek:
 
Ez nem automoderáció volt, mert láttam utána a linket, hanem pár perc múlva megnéztem kíváncsiságból és akkor már nem élt, viszont oda volt írva, hogy egy moderátor szerkesztette a bejegyzésemet.
Ez még akkor átcsúszott :) ,gondolom az sem ismer mindent, de valószínűleg most ez a bolt is bekerült az adattárba. Most, hogy visszanéztem a tegnapi leveleimet és abban ehhez a témához érkezett hozzászólásokat, az automoderált hozzászólásokban ott is ki lettek lőve a linkek, kivéve ez az egy, mert a később kézzel lett törölve. Sajnos mindenféle webáruház , aukciós oldal linkjeinek bemásolása tilos az oldalra, kivéve a gyártókét, tehát pl az Eheim hivatalos oldaláról lehet linket megadni.
De ezzel csak a RTC
Ehez mêg kell 1 impulzus relé.
Mivel az RTC csak adott napon perc pontossan tud kapcsolni!
Ha az RTC ébresztőfunkciójára gondolsz akkor igen, de ha rá van kötve pl egy Arduinora akkor megy a másodperc alapú kapcsolás is.
 
Pumpához nem adnak semmit, csak amit benne van ez kb 8-10 centis darab. U alakú csövet találni az ibéjen, ha CO2 alkatrészeket keresel. így keress rá: "U Shaped Glass Tube" Én RC repülőmodellezésből használtam dolgokat, konkrétan nitrós motor üzemanyagtartályát használom, és ehhez vannak kis alu csövek amiket lehetett toldónak használni, vagy meghajtani U alakúra, illetve ehhez a szetthez lehetett venni 4x2,5-ös a szilikon csövet, ezeket mind a hobbykingről rendeltem. Az tartályaimról kép ebben a témában a 2. oldalon van.
650cctank-20235.jpg
Kintről rendelted? mennyire gyors a szállítás ?
 
@0 ra gondolok, hogy ez is csak perc pontyos.Nem?
Több funkciós a dolog, alapban perc, ha időre állítod a ki és bekapcsolási időket, de választhatsz impulzus (ha jól fordítom) kapcsolást is, ekkor viszont másodpercet is tudsz állítani,ez esetben csak bekapcsolási időt kell megadni, és azt, hogy a bekapcsolás hány másodpercig, vagy percig tartson, nálam ezzel a funkcióval meg a táppumpa.
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...34467_551dbf561470a347c9a2e80850a396d1_xl.jpg
Kintről rendelted? mennyire gyors a szállítás ?
Igen a hobbykingtől, bal oldali menüben :gas/glow engines & parts és ezen belül fuel tanks & acc. alatt találod. Szállítás mint általában Kínából minimum 2-4 hét, attól függ hogy melyik repülőre fér fel, de vannak kirívó esetek, amiről @DarlaX tudna mesélni, neki 2,5 hónap volt mire megjött. Mindent csomagkövetéssel küldenek, szóval nagy vonalakban mindig tudod hol jár a csomagod, és persze van paypal fizetési lehetőség , szóval biztonságban van a pénzed.
 
11 $ usa volt a 3 Db 550ml-es tank+ 5x1m tomlo

Ja és aug. 26. án adtuk fel a rendelést. B-) :-D
Már csak a pumpàk vannak hátra. A program is meg van írva. B-) :cool::cool::cool::cool:

Kérdés:
1,- hogy lehet a Alu csövet meg hajlitani? ?
2,- a pumpàkhoz az a rövid milyen csö
,-ha a 4x2,5 os csövet amit vettem, ha azt be raktnam a pumpàkba nem kellene toldani!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Kérdés:
1,- hogy lehet a Alu csövet meg hajlitani? ?
Nagyon óvatosan meg lehet hajtani, szakaszonként mindig csak egy picit hajtasz. Nekem se sikerült túl szépre célszerszám nélkül :rolleyes:, de kézzel is könnyen hajítható. De csak óvatosan , ne lapuljon meg.
2,- a pumpàkhoz az a rövid milyen csö
Pumpához? Nem a tartályhoz? Mert ez esetben az megy a tartályba, végére a fém nehezék, mert ugye ez eredetileg replülőmodell tank :)
,-ha a 4x2,5 os csövet amit vettem, ha azt be raktnam a pumpàkba nem kellene toldani!
A pumpák(ban)hoz van szilikoncső, azt ezzel az alu csövekkel össze tudod kötni, a tartállyal illetve az akváriumhoz menő 4x2.5-ös csővel.

11 $ usa volt a 3 Db 550ml-es tank+ 5x1m tomlo
Én is berendeltem pár méter tömlőt, mert a régi elszíneződött. Direkt európai raktárházból rendeltem, hogy gyorsan ideérjen, erre nézem a csomagkövetést Kínából küldik. Bosszantó, mert EU raktárból minden drágább, mert eleve le van vámolva, mikor behozzák az unióba .
 
Arra lettem volna meg kíváncsi, hogy a pumpàkhoz amit adnak csövet ha a 4x2,5 ös csovel tudnám helyettesíteni
Akkor nem kellene toldani sehol.
Azért akartam kerdezni, hogy a pumpàkhoz milyen csövet adnak mer 1 idő utàn azt is kell majd cserelni. Ja meg nekem mêg nem érkezetek meg a pumpàk így nem tudom, hogy milyen csö darab ván hozzá!
 
Igen olvastam, hogy még nincs meg ezért furcsáltam a kérdést a "pumpàkhoz az a rövid milyen csö?" Azt hittem a képen lévő rövid csőre gondolsz :)
A gyári puhább,mint a HK-tól rendelt 4x2,5-ös. Sajnos megmérni szinte lehetetlenség, mivel ha jobban megnyomom a tolómérőt már nem jó eredményt ad. Belseje 2,5mm-esnek tűnik, viszont a külseje nincs 4mm, csak 3,6. Egymás mellé téve látszik is , hogy kisebb a falvastagsága, emiatt puhább. Sajna pont ilyent nem is sikerült szerezni, csak (ha jól nézem ) 4x2-eset, 1000 hála @DarlaX -nak . Viszont az nézem, hogy amit a HK tavaly elött 4x2,5-ösnek küldött az ténylegesen 4,5x2-es, ezt nem tenném bele a pumpába
Képen balról jobbra, eredeti pumpa tömlő, Darlax által küldött, és a HK állítólagos 4x2,5-ös tömlője
21721305_3c6d4250ed0e85184b626853addbefb9_m.jpg

Pozitívum a cseretömlő esetén, hogy vastagabb a fala, így jobban zár, ugyanis az eredeti nem tartotta meg a folyadékot a csőben , az új pedig igen.
 
Néha jól jön egy tolómérő az ember barkácsládájában, pár éve vettem kis digitálist 2 ezer forint körüli összegért. Nem Mitutoyo, mint amit a cégnél használunk, de itthonra jó, főleg ilyenkor.
 
Helló!
Mi a mérete a butorlapnak amibe a pumpàk vannak furva? Mekkora a lyuk amit furtal , es hová vannak furva - egymástól cm
-a szélétől cm
Meg akarom ma csinálni holnap meg melóban össze rakni.
Ja és annak a mérete amin a tartályok vannak?
 
Back
Oldal tetejére