• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp

0d60cce84712e90e4ca4b32a91fcb572.jpg


Alakul
 
Még az a kérdés! A skimmert ,hogy időzitsem (n)
Nálam 2 óránként megy 30 percet a 243 literesen, ha tiszta ;) akkor ennyi elég szok lenni a felszín tisztán tartásához. Van "etető gomb" is ami persze ezt is kikapcsolja, ez mellett nálam van automata vízcsere is, így az úszókapcsoló szintén leállítja ha alacsony a vízszint , mivel korábban az ADA felszínleszívójához hasonlót használtam, ami nem követi a vízszintet, meg persze vízcserekor így eleve ki is kapcsolja ha épp menne . Párolgás miatti utántöltés meg minden nap este 8-kor, de kézzel is rátölthetek.
 
Utoljára módosított:
Ja és akkor meg csinálom az etető vezérlőt is mert a víz cserével ellentétben nem kell annyi mindent le kapcsolni.
Holnap meg irom
 
Sziasztok!

Ezen topik 2. oldalán láttam @Victor Omron Zen-es vezérlőjét és megihletett a műve, lévén hogy irányítástechnikával foglalkozom és Siemens Logo-t már láttam messziről :)
Így jófogásról vettem parádés áron egy 230V-os, relés kimenetű Logo-t, ebayről egy relés bővítőmodult, meg beszereztem a többi sallangot és ez lett belőle. Vettem hozzá kínai programozó kábelt, kicsit elmélyedtem a programozásában is. Kijelzőről programozás egy másodpercig sem volt opció, szóba sem jöhet! :)
Szép nem lett és bár még csak ma délután lett kész, de már most másképp csinálnám :D Kicsit zsúfolt lett, az adagolópumpá(ka)t már nem tenném rá a panelre, de így is szuperül használható lett szerintem, majd egyszer esetleg átszerelem szebbre, jobbra, szellősebbre, de nem égető.
Ami jelenleg rajta van:
Q1: Odyssea lámpa egyik fele
Q2: Odyssea lámpa másik fele
Q3: Odyssea Moonlight LED
Q4: spare
Q5: Aqua Medic adagolópumpa Easycarbo
Q6: jövőbeli adagolópumpa
Q7: jövőbeli adagolópumpa
Q8: spare

20151219_1612071.jpg
20151219_1823151.jpg
 
Ha majd átszereled, akkor érdemes lesz, valamilyen kismegszakító dobozába rakni, ezek a kis PLC-k, programozható relék pont passzolnak bele. Szép is lesz tőle, és érintésvédelmi szempontból sem utolsó ;). Amit még érdemes volna megcsinálnod, az pl egy "etetőgomb", de ehhez kell egy alapban zárt relé. Ebből is létezik sínre pattintható, valahol még az enyém is megvan:rolleyes:. Ezt érdemes kombinálni a CO2-vel amennyiben van vagy lesz külső reaktorod, mert akkor az sem telik fel míg áll a szűrő. Nálam két bővítő van az az 12 vezérelt kimenet, vagyis vannak lehetőségek, de én a világításra csak egy kimenetet használtam, sőt az most átalakítási tervben van ;), vagy egy TC420-as , viszont ennek keveslem amit rá lehet pakolni. vagy kombinálom a rendszert egy Arduinoval :D, mivel szeretem ha pontos az órája a rendszernek, és az Omroné az :) . Nem titok a terv, agyalok a LED-esítésen, és akkor már lehessen napfelkelte és naplemente is, a TC420-ra viszont nem tudok alapban annyit pakolni amennyit szeretnék, így van némi kikacsingatás afelé, hogy az arduino, csinálná a fényerő vezérlését, és az Omron meg csak megadná a jelet, hogy mikor kezdje el feltekerni és csökkenteni a fényt.
Az enyém azóta igencsak átalakult, és már vizet is cserél ;)
Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
21757751_cd1d3d33da6b81ed6a93ba6501dcb232_l.jpg
 
Egyik ismerősöm kért meg, hogy építsek neki is egy Siemens Logo-s akvárium vezérlőt.
Ezt már próbáltam szakszerűbben megépíteni, ez már egészen ipari kivitelű lett :)

View attachment 4668

View attachment 4669

Szívesen vettem volna vmi masszívabb zsanéros ajtós dobozt, de ilyen rendes doboz csillagászati áron van :(
Ez nem semmi.
Tanìtsatok, mert nekem kell egy ilyen. Elkezdem olvasni a topikot az elejétől, h legyen fogalmam, mire van szükségem, amiről még nem is tudok, hogy kell.
 
Szívesen vettem volna vmi masszívabb zsanéros ajtós dobozt, de ilyen rendes doboz csillagászati áron van :(
Szép megvalósítás! De engedj meg pár építő jellegű kritikát. Szerintem egy akváriumnál érdemes inkább arra törekedni, hogy minél kisebb legyen a vezérlő hiszen a bútorba kerül az egység, ahol sokszor kevés a hely, így ez egy picit talán túl ipari is. A sokk sorkapocsnak meg kismegszakítónak nem is látom értelmét. Persze ha direktbe bekötöd akkor talán, de a villásdugókat csak nem akarja levagdosni az ismerősöd ;). Amennyiben szeretnétek "etetőgombot" is, vagyis gombnyomásra megáll a szűrő, akkor nem árt egy alapban zárt relé is szerintem, nálam legalábbis ez a kimenet nincs non-stop bekapcsolva.
Az én első ilyen vezérlős megvalósításomnál, kismegszakító dobozába szereltem a programozható relét
https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-elektromos-vezerlo-kicsit-maskepp.587/page-2#post-71914
Másodiknál viszont magam csináltam a dobozt
https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-elektromos-vezerlo-kicsit-maskepp.587/page-3#post-208041
 
Szép megvalósítás! De engedj meg pár építő jellegű kritikát. Szerintem egy akváriumnál érdemes inkább arra törekedni, hogy minél kisebb legyen a vezérlő hiszen a bútorba kerül az egység, ahol sokszor kevés a hely, így ez egy picit talán túl ipari is. A sokk sorkapocsnak meg kismegszakítónak nem is látom értelmét. Persze ha direktbe bekötöd akkor talán, de a villásdugókat csak nem akarja levagdosni az ismerősöd ;). Amennyiben szeretnétek "etetőgombot" is, vagyis gombnyomásra megáll a szűrő, akkor nem árt egy alapban zárt relé is szerintem, nálam legalábbis ez a kimenet nincs non-stop bekapcsolva.
Az én első ilyen vezérlős megvalósításomnál, kismegszakító dobozába szereltem a programozható relét
https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-elektromos-vezerlo-kicsit-maskepp.587/page-2#post-71914
Másodiknál viszont magam csináltam a dobozt
https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-elektromos-vezerlo-kicsit-maskepp.587/page-3#post-208041

De igen a villásdugókat szépen le fogjuk vágdosni, mert nem a sorkapcsok foglalnak nagy helyet, hanem 8db dugalj foglalna!
Egyébként ezek a dugvillák amiket levágunk kb mind hosszabbítóké lesz, mert a 3m hosszú akváriumban másképp nem megy. Ezért valószínüleg a doboz is elég kényelmesen el fog férni valahova :) Egy kis akváriumnál nyílván luxus ennyi helyet elpazarolni (na meg az árát kiköhögni), de ez a doboz azért még nálam a 400 literes alatt is elférne.
Etetőgombra nincs szükség nála.
A saját dobozban biztos sok munka volt és nem is lett rossz igazából, de nekem -mint hogy ez a szakmám- egy kis mosolyt csal az arcomra :)
Viszont mindenképp köszönet jár neked, mert igazából Te adtad az ihletet az egészhez! :)
 
Back
Oldal tetejére