• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Airurando

.Nary.

Főkertész
Hosszas késedelem után sikerült végül lezárni, és végül új arculatot adni az egy szem akvámnak :)
Próbálgatom magam, kíváncsi leszek, mivé tud majd válni ez a kialakítás. Ez lesz a 3. indítás, úgy érzem sokat tanultam az előző kettő hibáiból-bakijaiból, de bőven van még hova fejlődnöm, de pont ez teszi érdekessé a projectet.

Technikai oldalról minden maradt, mint a Phoenix alatt volt:
Akva: 64L 603036 OW üveg
Fény: Odysseia 2*24W
Szűrő: OASE Biomaster Thermo 250
Talaj: Power Sand Special; Amazonia
Dekor: Seiryu kövek, Baikal dekorkavics utólag minimális mennyiségben pánikszerűen beszórva (miközben úgyis benövi majd a növényzet 😅)
Tápok: GA Mic/Mac
Nagynyomású CO2 van
ChihirosDoctor3; fejet kell cserélnem így ez még inaktív

Növények:
  • Lilaeopsis Brasiliensis
  • Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
  • Staurogyne repens
Halak/gerinctelenek (jelenleg ideiglenes akváriumban várakoznak)
  • Hengeli razbórák 10db
  • Törpe szívóharcsák 3db
  • Mollyk 3db --míg nem lesznek tank méretűek
  • Amano garnélák
  • Fekete Neocardinia garnélák
  • Zebra csigák 3db
  • Mini Tylo csigák 3db
 
És akkor kezdődjék hát a gyakori vízcserék ideje... Bántja szemem az a megbarnult kő baloldalt, átkozom magam, amiért nem suvickoltam le normálisan behelyezés előtt (előző scapeben alapkőként volt beásva amazóniába) Vagy le tudom sikálni vízcsere alatt, vagy pár hét múlva a csigák letakarítják reményeim szerint 🤞A Lilaeopsis-ok között lehet túl nagy távokat hagytam, elképzelhető, hogy be kéne szereznem újabb adagot, hogy sűrűbben legyenek kezdettől fogva 🤷‍♀️ Mindenesetre jelenleg így fest a helyzet első nap:

74131
u.i.: Bár nem szándékosan, de utólag elnézve eléggé hasonlít az első scapehez amit összetákoltam... Vegyes érzelmek, tekintve mennyire katasztrófa lett az, de ugyanakkor ez ha szépen bedúsul tetszetőssé tudna válni, beváltva az elképzelésemet... Az idő majd eldönti.
 
Nemsokára 3 hetes lesz az akvárium, de nem bírtam magammal és rámértem a vízre múlt hétvégén... Többször is megfelelő értékeket kaptam és bár tudtam, hogy a tesztcsíkok nem a legmegbízhatóbbak, szörnyű elhatározásra adtam fejem... egy áldozati teszt-garnélát behelyeztem s fél óra múlva rálestem, mi a helyzet... Arra számítottam, hogy mohóságomnak ő lesz az áldozata s torz testhelyzetben megförmedve fogom megtalálni tetemét (mivel indítástól ~másfél hét telt csak el); ehhez képest meredten bámult vissza rám, miközben egy adag barna trutymót tömködött a szájába a hátsó kövön.

Ezen felbátorodva egy maréknyi garnélát amanókkal vegyesen dobtam be neki kompániának, majd egy újabb félóra múlva ellenőrizve őket szintén nem történt pusztulás... Utána nem volt stop, jött minden más is. Azóta mindenki megvan, takarítanak ezerrel, így az a barna hátsó kő visszakapta szürke színét. Növények növögetnek, bár a HC-ról nem tudom eldönteni, hogy jó ütemben terjed-e vagy se; én mindenesetre türelmetlenül várom s reménykedek, hogy mielőbb gyepet alkosson. A mini tylok büntibe visszakerültek az ideiglenes akvába, mert állandóan felszínre túrták a HC pamacsokat s egy idő után megelégeltem. 😫

Jelenleg így festünk:
75055

Háttérhez melóhelyről "kölcsönvettem" fehér lapokat ideiglenes megoldásnak, mert már unalmas volt a rózsaszín 50 árnyalata az akvában :D
 
Huh, nagyon-nagyon rég nem írtam a naplóhoz... Mentségemre szóljon, rengeteg (jó s rossz) szikla adódott, ami eltorlaszolta időm útját, de úgy néz ki lassan vissza tudok vergődni itteni vizekre. Jelenlegi állapotot vizuálisan jobb, ha nem mutatom, a képzelőerő bőven megteszi: többek között túl vagyok egy nagy költözésen vidékre; az akváriumot szét kellett bombázni, hogy a legkevesebbet nyomja, hogy meg lehessen emelni... A költözést az üveg kifolyócső nem élte túl, de minden más karcmentesen ért célba (mindig kell áldozatot bemutatni a költözés istenének) Jelenleg csak aljzat és szó szerint egy-két életéhez extrémen ragaszkodó Staurogyne repens; pár szál Lilaeopsis Brasiliensis alakítja a "berendezést". Halak tekintetében már túl vannak a garanciális(3+) életükön; már eggyel kevesebb a razbórák száma; 1 makacs molly, 1 zebra csigu és egy marék mini tylo csigu alkotja a faunát. Az összes garnélát 2 hete elvesztettem túletetés következtében, hiába próbáltam vízcserét/ lehalászni a fölöst, másnap reggelre holtak voltak. Nem hiába, nincs egyensúly, nincs növényzet se semmi. CO2 még költözés előtt kifogyott.

Az biztos, hogy világítást szeretném áthelyezni LED-re; az üres tűzoltó palackot lecserélni GA-ban cserélhető palackra, hogy könnyebb legyen a jövőben a töltést intézni. Van már elképzelés látványtervre, hogy szeretném berendezni az akvát, de még gyűjtögetem az ötleteket.
 
Üdv újra a fórumon! És mi lett a növényes kiskerteddel? Vidéken lett hozzá nagyobb helyed?
 
Üdv újra a fórumon! És mi lett a növényes kiskerteddel? Vidéken lett hozzá nagyobb helyed?
Szió, hajjaj... Erkély után 1218m² 😅 Rovaros növényeknek már itt várja az üvegház, hogy megássam az alapot (kb 4m x 2,5m) lebetonozzam, kicsinosítsam, technikát beszereljem és persze teletömjem növényekkel. Nem kis meló lesz 😵 Az egész kert egy. merő. GAZ. Lesz vele meló bőven, hogy kulturált állapotba hozzam, de szépen apránként alakulni fog. Kollégáktól már kaptam a megrendelést, milyen zöldségeket/gyümiket szeretnének, azt majd megy a piacolás :D
 
Fotód van róla? Tudod, hogy lehessen before-after képet csinálni.
Akkor 2020 neked is nagy kihívás lesz: gazos kertből gyümölcsöst varázsolni, az akváriumot pedig gatyába rázni!
Amúgy mennyire messze költöztél? A munkahelyed is változott vagy ingázó leszel?Hányféle chili és paradicsom lesz benne?

Sok sikert és kitartást hozzá.👍
 
Fotód van róla? Tudod, hogy lehessen before-after képet csinálni.
Akkor 2020 neked is nagy kihívás lesz: gazos kertből gyümölcsöst varázsolni, az akváriumot pedig gatyába rázni!
Amúgy mennyire messze költöztél? A munkahelyed is változott vagy ingázó leszel?Hányféle chili és paradicsom lesz benne?

Sok sikert és kitartást hozzá.👍
A gazos állapotról még nincs, de nem rossz ötlet. Bagra költöztem; melóhely egyelőre maradt a régi, pedig lett volna helyem az itteni Postánál, de bizonyos szempontokból jobban jött így ki, ha maradok a jelenleginél.
Ha rendbe szetted az akváriumot, akkor sakurát vagy carbon rili garnélákat tudok adni az újranépesítéshez a kipusztult állományod helyett.
Huh, ha eljő az idő, örömmel üzletelnék ez ügyben ^^
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére