• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

En vettem 2db Serra-s 3l szuro zsakot,abba raktam.Utana mehet ra az Amasonia.

Ez nagyon jó!!! Sosem jutott volna eszembe. De a tápanyag kivételét a növények szempontjából akkor nem befolyásolja a zsák? Illetve gyökerek belemennek vajon?

GA-ba vetted? Nem találok ilyesmit...
 
Nem a Ga-ban vettem,itt Nemetbe.A gyökerek egy ket helyen biztos bele nönek,de en koräbban 4´*9 l Amazoniät kevertem 6l
ADA Növény táptalaj (Power Sand Special M).Amikor ätalkitottam az akit elkezdtem külön välogatni.Kb 20 kg utän azt mondtam magamba,hogy legközelebb ilyent nem csinälok.Igy remelhetöleg a novemberi täptalaj jo lesz a februär vegi uj set up-hoz.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nem a Ga-ban vettem,itt Nemetbe.A gyökerek egy ket helyen biztos bele nönek,de en koräbban 4´*9 l Amazoniät kevertem 6l
ADA Növény táptalaj (Power Sand Special M).Amikor ätalkitottam az akit elkezdtem külön välogatni.Kb 20 kg utän azt mondtam magamba,hogy legközelebb ilyent nem csinälok.Igy remelhetöleg a novemberi täptalaj jo lesz a februär vegi uj set up-hoz.

Értem, akkor GA-ba próbálkozok érdeklődni mekkorák a zsákjaik :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Lehet venni,1l,ill 3l kiszerelesben.Az a lenyeg,hogy el legyen välasztva.Azt,hogy mivel csinälod az räd van bizva,valaki szunyog hälot hasznäl.De a kis meretüt.Sajna nem lehet a talajt kiszedni,keveredes nelkül.
 
Az nem is gond ha a Powder keveredik a sima Amazonia-val, de a Basis Plus már nem lenne jó ha belemenne, bár gondolom a szűrős mosás kivinné, mégsem pazarolnék ha eljön az ideje, illetve a basis plus úgyis kifárad 1-2 év alatt.
 
Ha profi agyagos talajra költesz akkor ne jbl taptalajt vegyél. Ott a tropica ami sokkal jobb és nem drágább.
 
Tropica mehetne a tutiság miatt 1,5cm vastagra?

Victor: Akkor 6-8 havonta az akváriumban táptalajt kéne cserélni, vagy a tápozás ezt ellensúlyozza?
 
Már két hónapja csak olvasok, pont ez a legnagyobb bajom, hogy mindenki másra esküszik, a részletek eltérnek, és már nem tudok dönteni melyik irányba menjek, ezért döntöttem a kérdezek irányvonal mellett :)
 
Akkor csak így tovább :)

Tropica mehet olyan vastagon ahogy írtad. Amazonia elől lehet akár 2cm is, ha nincs táptalaj, de ahol van ott minimum 4cm. Én egy 90x45-ös akiba 3x9l amazoniát tettem, 2 zsák normál, 1 zsák Powder. Az apróbb gyökerű növények sokkal könnyebben gyökereznek meg a kis szemcseméretű talajban. Alá pedig nálam is Power Sand Special M ment, de a Tropica is kiváló talaj.

Elválasztáshoz: Aljzat és táptalaj elválasztása | Magyar Akvakertész Fórum
 
Akkor csak így tovább :)

Tropica mehet olyan vastagon ahogy írtad. Amazonia elől lehet akár 2cm is, ha nincs táptalaj, de ahol van ott minimum 4cm. Én egy 90x45-ös akiba 3x9l amazoniát tettem, 2 zsák normál, 1 zsák Powder. Az apróbb gyökerű növények sokkal könnyebben gyökereznek meg a kis szemcseméretű talajban. Alá pedig nálam is Power Sand Special M ment, de a Tropica is kiváló talaj.

Elválasztáshoz: Aljzat és táptalaj elválasztása | Magyar Akvakertész Fórum


Köszi :), sokat segítettél! Egyébként én nem dombokat szeretnék majd kialakítani, hanem van a Juwel-nak egy teraszeleme Rock A (JUWEL® Aquarium | Rock Terrasse A Terrace A , Juwel akvárium dekorációk - rock - STR - Root - cliff - decostone ebből vettem 2db-ot ezt szeretném majd a két hátsó sarokba betenni, amolyan háromszög teraszként, de lehet hogy kicsit ívesen a kettő közé meg sziklákkal (még a szikla milyenségét nem döntöttem el). A teraszelemek 15cm magasak, úgyhogy elvileg 5cm magasabban lesz a felszíne mint az azon kívüli részeké. Ide is menne mondjuk 2cm-ben a táptalaj (Torpica) és a maradék valószínűleg 12,5-13cm-ben Amazonia-ban. Nem baj szerintem hogy ilyen vastag lenne az Amazonia ott, vagy töltsem ki mással az alját, hogy csak magasabban kezdődjön a 2cm (Tr)+5cm (Am.)+1cm(Powd)?
 
Most nem keresném meg, mert késő van, de ha megnézel pár ADA View videót ott láthatod, hogy extrém esetekben 15cm a táptalaj és 30cm az Amazonia.
 
ebből vettem 2db-ot ezt szeretném majd a két hátsó sarokba betenni
:stop: Inkább tedd be valamelyik aukciós oldalra, hogy eladó és annyi pénzért vegyél normális követ, amiből építesz te magad sokkal jobbat, természetesebbet. Láttam má ilyet élőbe akiba :facepalm::hungover::wtf::sour:

:shifty::cautious:
 
:stop: Inkább tedd be valamelyik aukciós oldalra, hogy eladó és annyi pénzért vegyél normális követ, amiből építesz te magad sokkal jobbat, természetesebbet. Láttam má ilyet élőbe akiba :facepalm::hungover::wtf::sour:

:shifty::cautious:

Rendben, hallgatok a tapasztaltakra. Mangrove jól mutathat együtt Seiryu kövekkel? 10kg elég lehet 3db közepes Mangrove mellé vajon? Sosem köveztem, el sem tudom képzelni mennyi a 10kg :). Sajna GA messze van, zalai vagyok.
 
Köszi :), sokat segítettél! Egyébként én nem dombokat szeretnék majd kialakítani, hanem van a Juwel-nak egy teraszeleme Rock A (JUWEL® Aquarium | Rock Terrasse A Terrace A , Juwel akvárium dekorációk - rock - STR - Root - cliff - decostone ebből vettem 2db-ot ezt szeretném majd a két hátsó sarokba betenni, amolyan háromszög teraszként, de lehet hogy kicsit ívesen a kettő közé meg sziklákkal (még a szikla milyenségét nem döntöttem el). A teraszelemek 15cm magasak, úgyhogy elvileg 5cm magasabban lesz a felszíne mint az azon kívüli részeké. Ide is menne mondjuk 2cm-ben a táptalaj (Torpica) és a maradék valószínűleg 12,5-13cm-ben Amazonia-ban. Nem baj szerintem hogy ilyen vastag lenne az Amazonia ott, vagy töltsem ki mással az alját, hogy csak magasabban kezdődjön a 2cm (Tr)+5cm (Am.)+1cm(Powd)?

Muszáj nekem is megkérnek téged,hogy az a mű dekor elemet még véletlenül se rakd bele az akváriumodba:)a 10-12cm amazonian azért lehet spórolni,ha az emelni kívánt helyeken pl nikecell lapot raksz a talaj alá.(van erre is topic)Nem tudom mekkora az akváriumod,de 10kg kő nem sok.De ha jól tudom netes kő rendelésnél van rá lehetőség,hogy megmond kb mit szeretnél és úgy válogatnak köveket.Csinálsz egy rajzot méretekkel,és abból ők meg tudják saccolni mennyi kell.
 
Muszáj nekem is megkérnek téged,hogy az a mű dekor elemet még véletlenül se rakd bele az akváriumodba:)a 10-12cm amazonian azért lehet spórolni,ha az emelni kívánt helyeken pl nikecell lapot raksz a talaj alá.(van erre is topic)Nem tudom mekkora az akváriumod,de 10kg kő nem sok.De ha jól tudom netes kő rendelésnél van rá lehetőség,hogy megmond kb mit szeretnél és úgy válogatnak köveket.Csinálsz egy rajzot méretekkel,és abból ők meg tudják saccolni mennyi kell.

Lemondtam a teraszelemről :). Átjönnél/átjönnétek az Tereprendezls/Inspiráció topicba ötletelni, hogy ne itt off-oljam szét? A talaj kérdés eldőlt :), már csak a terep a kérdés, sajnos nem vagyok nagy vizualista...
 
Mangrove jól mutathat együtt Seiryu kövekkel?
persze, itt egy kép és még egy csomót találsz neten googleval, De ezt már ne ebbe a topicba beszéljük tovább
78kr.jpg
 
Back
Oldal tetejére