• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Figyeljetek, mennyit kell mostni a használt Amazoniát? Már minimum 50 vizet öntöttem le róla, amikor még mindig srazott, szóval úgy érzem ez így nem vezet eredményre, de talán nem is kell ezt várnom?
 
Figyeljetek, mennyit kell mostni a használt Amazoniát? Már minimum 50 vizet öntöttem le róla, amikor még mindig srazott, szóval úgy érzem ez így nem vezet eredményre, de talán nem is kell ezt várnom?

Olyan sosem lesz hogy nem jön belőle por. Az agyag folyamatosan kopik.
A sarat mosd le róla. Aztán mehet vissza.

Érdemes letakarni egy friss zacsi talajjal.
 
Ha ráérsz ontsd rá atmosas után egy kukás zsákra és a por leszarad róla.
 
En a hasznält Amazoniät 2szer ätmostam,majd ujsägpapirra rakva kiszäritottam.Ez ment alulra es föle 1 zacsi friss.
 
Sziasztok!
Annyit szeretnék kérdezni az amazónia tulajdonságaival kapcsolatban, hogy ha az akváriumba amibe van már eleve jól bekevert, tegyük fel 5nks víz van akkor azt a keménységet a talaj mind elveszi vagy beállítja 1-2nkra és nem megy alacsonyabbra?
 
Sziasztok!
Annyit szeretnék kérdezni az amazónia tulajdonságaival kapcsolatban, hogy ha az akváriumba amibe van már eleve jól bekevert, tegyük fel 5nks víz van akkor azt a keménységet a talaj mind elveszi vagy beállítja 1-2nkra és nem megy alacsonyabbra?

Ez függ egy pár dologtól ezért meg kell mérni ha fontos neked.
 
Sziasztok,engem az érdekelne hogy lenne e valamilyen hátrányom abból,ha az Amazóniát ezzel párosítanám???:ELOS BottomMineral növény táptalaj 5L most csak 9550 Ft - Green Aqua
Vagy működhet a kettő együtt???

Szerintem működhet. :) A Tropica táptalaj Amazonia általános talaj kombót is sokan használják, és az is teljesen életképes, úgyhogy szerintem ez is.
 
Vettem használt amazóniát, gondoltam átöblítem... :eek:
a1_2014_3_9_2up9kbpcwz.jpg

korom fekete levet engedett...
El fog tűnni ez a fekete lé? Mert így nem mehet be az aksiba :nailbiting:
pár sorral feljebb is látom, hogy más is járt már így vele :(
 
En sose vennék használt amazoniät!De ez én vagyok!De ha már megvetted,akkor a következő a teendő:Óvatosan átmos,pl ujsägpapirra vékony rétegben kiterítve megszäritani,én a radiátor melle raktam.Közbe jól ätnezni ha van benne valami nem oda való,csipesszel könnyen megoldható.1-2 nap párszor átforgatni az amazoniät,és mehet is az akiba.En így csináltam.Remélem segítettem!
 
En sose vennék használt amazoniät!De ez én vagyok!De ha már megvetted,akkor a következő a teendő:Óvatosan átmos,pl ujsägpapirra vékony rétegben kiterítve megszäritani,én a radiátor melle raktam.Közbe jól ätnezni ha van benne valami nem oda való,csipesszel könnyen megoldható.1-2 nap párszor átforgatni az amazoniät,és mehet is az akiba.En így csináltam.Remélem segítettem!
Az biztos, köszi szépen!
 
Ki kell szárítani és a por egy része ott marad a papíron. Tisztára mosni sosem fogom tudni, de óvatosan át kell mosni.
Én mindig átmosva adtam a használt Amazoniát.
 
Ki kell szárítani és a por egy része ott marad a papíron. Tisztára mosni sosem fogom tudni, de óvatosan át kell mosni.
Én mindig átmosva adtam a használt Amazoniát.
Az te vagy,más nem biztos,hogy figyel ilyenre!
 
Ki kell szárítani és a por egy része ott marad a papíron. Tisztára mosni sosem fogom tudni, de óvatosan át kell mosni.
Én mindig átmosva adtam a használt Amazoniát.
Szárítás után szárazon tegyem be az akváriumba, vagy jól benedvesítve, vagy nincs jelentősége?
/Nyilván nem szeretném, hogy a táptalajjal keveredjen/
 
Back
Oldal tetejére