• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil Amazonia talaj

ADA Amazonia 2014-03-10

Lassan én is restarthoz jutok el és az új talaj mostmár biztos, hogy Amazonia lesz! Ha csak nem tudtok ajánlani ebben az árkategóriában jobbat! :)
Ha jól értelmezem a növényvilágon kívül semmi ne menjen bele legalább 3 hétig?
 
Lassan én is restarthoz jutok el és az új talaj mostmár biztos, hogy Amazonia lesz! Ha csak nem tudtok ajánlani ebben az árkategóriában jobbat! :)
Ha jól értelmezem a növényvilágon kívül semmi ne menjen bele legalább 3 hétig?

Baktérium kultúra még mehet bele, de más ne :)
 
Szia!
Ha a régi szűrődet bacistól át tudod menteni, akkor lerövidülhet ez az idő. Arra figyelj, hogy a gyakori vízcseréknél mindig tegyél valami vízkezelőt a csere vízbe, nehogy kinyírd az éppen megtelepedni készülő bacikat.
 
Szia!
Ha a régi szűrődet bacistól át tudod menteni, akkor lerövidülhet ez az idő. Arra figyelj, hogy a gyakori vízcseréknél mindig tegyél valami vízkezelőt a csere vízbe, nehogy kinyírd az éppen megtelepedni készülő bacikat.

Igen, megpróbálnám minél hamarabb véghez vinni az aljzatcserét és a berendezést, hogy a szűrők minél kevesebbet álljanak! Remélem sikerülni fog! :)
 
Igen, megpróbálnám minél hamarabb véghez vinni az aljzatcserét és a berendezést, hogy a szűrők minél kevesebbet álljanak! Remélem sikerülni fog! :)
Szia!
Én a régi akváriumból leszívtam vizet egy 10 literes kanába és abban forgattam a szűrőt. Így tuti nem lesz semmi gond, még ha el is húzódik a folyamat.
 
Figyusz!
Egy jó nagy vödröt, vagy valamilyen alkalmas edényt tölts meg az aki vizével. Tedd bele a szűrőd befolyó és kifolyó csövét és járasd a szűrődet. Így addig pepecselhetsz az aki berendezésével, amíg akarsz, a bacik vígan ellesznek. A lényeg, hogy fél óránál tovább ne álljon a szűrőd, mert akkor az oxigénhiány miatt kinyírod a bandát - vagy nagy részüket.
Egy nagyobb átalakítás során nálam az összes lény a fürdőkádban lakott két napig. Ment a fűtés és a szűrés a kádban, senkinek nem lett semmi baja. Talán csak a család vonta kissé össze a szemöldökét, mikor közöltem velük, hogy két napig bizony csak lavoár van, kád nuku. :D
 
ezt a talajt választottam az új Akváriumomba és az lenne a kérdésem hogy kuti víz esetén is 3 hetet kell várni míg mehet bele élőlény ?
 
ezt a talajt választottam az új Akváriumomba és az lenne a kérdésem hogy kuti víz esetén is 3 hetet kell várni míg mehet bele élőlény ?

Minden esetben.
Takarító csapat mar 1 hét után mehet bele. Majd a második héten. A halak ráérnek utána.
 
Ahol domborzat van, tehát 10-12cm a talaj, ott maradjon ugyanúgy 2cm a táptalaj, vagy oda több kell abból és az amazonia legyen inkább mindenhol 4-5cm?
 
Ahol domborzat van, tehát 10-12cm a talaj, ott maradjon ugyanúgy 2cm a táptalaj, vagy oda több kell abból és az amazonia legyen inkább mindenhol 4-5cm?

Nem kell több. Egy jó talaj átjárható, áramlik benne nagyon lassan a víz, ezért mindenhova elszállítja a tápanyagot.
 
Remek, köszönöm, közben megjött ma az amazóniám és neki is fogtam a talajváltásnak. Minden ki az akiból, kitakarít, amazónia be, növények újraültetése stb... ráment az egész napom :)
A végén rájöttem h elég lett volna kevesebb is az amazóniából, illetve a powder jobb lett volna látványra is meg ültetés szempontjából is, de a növények remélhetőleg úgyis eltakarják :)
Egy kérdés, az aki már viszonylag tiszta így pár óra után, de a vízfelszin nagyon foltos, ez el fog tünni idővel vagy nekem kell valahogy leszívnom?
 
Back
Oldal tetejére