• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A vízcsere eszközei

amivel problémám van, az a csere víz akváriumba rakása….eddig a 60 literes hordóból visszakancsózgattam a RO vizet, mert a szűrő nem tudja kiszívni és benyomni a vizet az üvegbe….van erre valami olyan megoldás amitől nem megy el életkedvem?
ha megnyugtat, az én vízcsere módszerem is defektes :) 15-20 literes kannákban emelem fel az akvárium melletti szekrény tetejére, és megszívom a csövet, hogy legravitáljon :ROFLMAO:
szóval én is beruházok lassan egy ilyen pumpára, amit a többiek javasoltak :) valószínűleg megéri :)
 
Nálam korábban egy kerti szivattyú dolgozott az akvárium töltésnél (6000L/h, 6m emeléssel). Most, hogy új házikóban lakunk és a 200 literes hordót kint tudom tárolni az udvaron be fogom üzemelni újra. Egyelőre úgy oldom meg, hogy a hordóban van egy 1,5m emelőmagasságú felnyomó, a cső végét meg rácuppantom a külső szűrő befolyó csatlakozójára. A kettő így ledolgozza a 2,5m magasságkülönbséget és szépen fel tudom tölteni az akit.
 
Segítsetek Nekem egy kicsit! Adott 2 db akváriumom, ami nagyszerű. Egyedül a vízcseréktől kapok néha gyomorideget….

Van egy eheim ecco pro szűrőm, amivel a mulmozást szoktam megoldani. Azaz a szívó ágvégére hekkeltem a mulmozót, a szűrőt kitömtem perlonnal, a visszatérő ágat meg bele az akváriumba. miután végzek a mulmozással a visszatérő ág megy a wc-be és oda engedem le az akvárium vizet.

amivel problémám van, az a csere víz akváriumba rakása….eddig a 60 literes hordóból visszakancsózgattam a RO vizet, mert a szűrő nem tudja kiszívni és benyomni a vizet az üvegbe….van erre valami olyan megoldás amitől nem megy el életkedvem?

köszi előre is
Megértelek. Sokáig vödröztem, és mindig aggódtam, hogy mellé lőttyintem, vagy egyszerűen kiborul, amikor az akvárium tetejére teszem a vödröt.
Vettem egy legolcsóbb búvárszivattyút. Névleges adatok: 5500 liter/ óra Hmax.= 6 méter. Ha csak síma vízcsere van, mulmozás nélkül, akkor ezt használom az akváriumba merítve, majd pedig megfordítva az irányt, a hordókból nyomatom a vizet az akváriumba. Előkészületekkel együtt, 12-15 perc a 110 liter víz cseréje.
 
Utoljára módosított:
amivel problémám van, az a csere víz akváriumba rakása….eddig a 60 literes hordóból visszakancsózgattam a RO vizet, mert a szűrő nem tudja kiszívni és benyomni a vizet az üvegbe….van erre valami olyan megoldás amitől nem megy el életkedvem?
Nixt kancsó! 🙂 Kőkorszaki vagyok a fentebb írt csodákhoz képest. Kanna van, de alul csap van rajta. (lehet kapni készen😉) Feltesz, megnyit és nincs csöpögés. A RO tartály egy sámlin áll, az alján csap. Ott töltöm az említett kannát.
 
Nekem is ilyen volt,mig nem kezdett el ereszteni,csöpögni stb...Azota 60l tartälybol eheim 200 szivattyuval megy vissza a viz!
Azt már nekem is csinálta. Én csak kicseréltem azt a habosított fehér tömítést fekete gumira. Azóta hibátlan. 😉
 
Back
Oldal tetejére