• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

Az óvoda!sosem felejtem el o_Oo_Oo_O
Mondjuk nálunk nem volt ilyesmi de amit hozott bőven elég volt így is.
Kitartás,és mielöbbi gyógyulást
Köszi, most már végre emberek közé engedett a doki. :)(y)

@Szabó Henrik , ha jól emlékszem, Te "kezelted" a cyanot emelt nitráttal. Kipróbáltam: megemeltem a tápozást, és a cyano eltűnt. Lett helyette ilyen-olyan szálas zöld algám, de azokat elég volt simán kifésülni a növények közül. Pár napig Seachem Purigen sem volt a szűrőben, akkor sem éreztem a baktérium jellegzetes szagát - pedig megkavartam a vizet, kivettem belőle növényt, fát.
Köszi a tippet! (y)
 
Sziasztok!
Miután minden alga- és baktériumproblémát sikeresen megoldottam, a hétvégén ismét lapot húztam 19-re. Vasárnap délelőtt vettem észre, hogy a hűtőt, lámpát és nem utolsó sorban a szűrőt árammal tápláló hosszabbító ki van kapcsolva. A szűrő minimum fél, maximum másfél napig állt. Cseréltem vizet, locsoltam baktériumkultúrát és várom az algákat. :confused::cool:
 
..és azt meséltem, hogy elromlott a lámpa időzítője? Mutatja az időt, lehet programozni, meg is jegyzi azt, egyetlen dologra nem képes többé: átengedni az áramot. :banghead::banghead::banghead:
Mivel munkaidőm alatt ég a lámpa, ezért nem tudom, hány nap telt el világítás nélkül. Tegnap vettem egy mechanikus időzítőt, remélem, az most működik. :nailbiting:
 
:) tessek idot szakitani:)
Igyekszem-igyekszem, bár be kell vallanom, eredmény nélkül. Tegnap addig jutottam, hogy megnyírtam a kis kócost. A rotala nagyon gyengécske szárakat növeszt mostanában. Láthatóan hiányzik neki a normális tápozás.
Egyik este a szürkületben megtúrtam az itthoni kőkupacot is, de rájöttem, berendezőkeret nélkül semmi értelme. A "keret" rendkívül esztétikus, tartós anyagból fog készülni... van egy kidobásra szánt nagy kartondoboz a teraszon, Ő fog átalakulni. :)
(((Talán végre belépek a palackosok táborába. De csak csendben, el ne áruljátok senkinek!)))
 
Utoljára módosított:
Igyekszem-igyekszem, bár be kell vallanom, eredmény nélkül. Tegnap addig jutottam, hogy megnyírtam a kis kócost. A rotala nagyon gyengécske szárakat növeszt mostanában. Láthatóan hiányzik neki a normális tápozás.
Egyik este a szürkületben megtúrtam az itthoni kőkupacot is, de rájöttem, berendezőkeret nélkül semmi értelme. A "keret" rendkívül esztétikus, tartós anyagból fog készülni... van egy kidobásra szánt nagy kartondoboz a teraszon, Ő fog átalakulni. :)
(((Talán végre belépek a palackosok táborába. De csak csendben, el ne áruljátok senkinek!)))
A zárójel egy hete kinyílt, azóta nagynyomású rendszerrel megy a CO2... és azóta úgy algásodom, hogy "öröm nézni". A köveken támad az ecset, a mohákra zöld algapárnák nőnek, melyekből hosszú szálak bújnak elő. [emoji51][emoji33]
 
Kínosan sokáig húzom a scape-et, de ez van. (Aki legalább oldalt olvasott ebből a naplóból, egyébként is tudja, nem vagyok egy kapkodós fajta.)
Tegnap leszívtam (némi) mulmot: két vödör "kávét" öntöttem ki. :wtf:
A hátsó sorban a rotalát megabajgattam. Nem értem miért, de egymás melletti szálak közül az egyik bubizva hozza a pirosló leveleit, a másik eldobta a leveleit, és ecsetet növeszt. Utóbbiakat kidobtam, vagy újraültettem. :)
A lényeg: kezd látszani a CO2 hatása... így is, úgy is.
 
Utoljára módosított:
Kínosan sokáig húzom a scape-et, de ez van. (Aki legalább oldalt olvasott ebből a naplóból, egyébként is tudja, nem vagyok egy kapkodós fajta.)
Tegnap leszívtam (némi) mulmot: két vödör "kávét" öntöttem ki. :wtf:
A hátsó sorban a rotalát megabajgattam. Nem értem miért, de egymás melletti szálak közül az egyik bubizva hozza a pirosló leveleit, a másik eldobta a leveleit, és ecsetet növeszt. Utóbbiakat kidobtam, vagy újraültettem. :)
A lényeg: kezd látszani a CO2 hatása... így is, úgy is.
Erről írtam...

b97367cf39c02342595b1a737266caac.jpg
 
Emeltem a bubiszámon és a napi Excelen, visszavettem a macron, hátha "jobb" lesz az algáknak. A rotala hátul végre magára talált, tegnap esete - már amennyire a gyerkőcök hagyták - nyírtam rajtuk egy keveset, és galambosítottam a nagyon rosszul kinéző töveket. Ahogy közelednek a fényhez, már rózsaszín leveleket hoznak. A jobb oldali kövem ecsetesedik. Hiába, régi a scape, nagyon messze van a patika tisztaságtól.
A héten beszerzett két kosárkányi vattás MC-t benyomkodtam a kövek közé.
ÉS amiért elkezdtem írni ezt a bejegyzést: @star67, postáztál nekem valamikor ezer éve egy adag riccardiát. Jelentem szegényke most kezd magához térni. (y) Egyre több helyen látom a kis húsos-fodros bogait.
A másik meglepetés a fissidens: belőle sem volt eddig sok, most elkezdett terjeszkedni a köveken. Igyekszem megtépni rajtuk az algát és az egyéb mohákat, hogy minél több terük legyen.:)
Ami mostanában fejtörést okoz, az a jó öreg tetra ex 700-as szűrőm.
Valamikor tavasszal cseréltem a karmantyús csapokat, de ha egy kicsit is megfeszül a nyomó ág csöve, ereszt. Cseréltem a csövet egy jó hosszúra, így van egy kunkor a szekrényben, most nem csöpög a szerencsétlen, de most őszintén, mi a fene van vele? Ami még eszembe jutott: mi van akkor, ha nem is a csap ereszt, hanem a cső nem tökéletes a hollanderes csatlakozáshoz? Tekerjek alá szalagot és úgy szorítsam meg az anyával? - Egyébként ha kinyitom a szekrényt, olyan a hangja a szűrőnek, mintha csobogna. :( Legszívesebben lecserélném egy 2215-ös eheimre, ott nem sok minden romolhat el.
 
Emeltem a bubiszámon és a napi Excelen, visszavettem a macron, hátha "jobb" lesz az algáknak. A rotala hátul végre magára talált, tegnap esete - már amennyire a gyerkőcök hagyták - nyírtam rajtuk egy keveset, és galambosítottam a nagyon rosszul kinéző töveket. Ahogy közelednek a fényhez, már rózsaszín leveleket hoznak. A jobb oldali kövem ecsetesedik. Hiába, régi a scape, nagyon messze van a patika tisztaságtól.
A héten beszerzett két kosárkányi vattás MC-t benyomkodtam a kövek közé.
ÉS amiért elkezdtem írni ezt a bejegyzést: @star67, postáztál nekem valamikor ezer éve egy adag riccardiát. Jelentem szegényke most kezd magához térni. (y) Egyre több helyen látom a kis húsos-fodros bogait.
A másik meglepetés a fissidens: belőle sem volt eddig sok, most elkezdett terjeszkedni a köveken. Igyekszem megtépni rajtuk az algát és az egyéb mohákat, hogy minél több terük legyen.:)
Ami mostanában fejtörést okoz, az a jó öreg tetra ex 700-as szűrőm.
Valamikor tavasszal cseréltem a karmantyús csapokat, de ha egy kicsit is megfeszül a nyomó ág csöve, ereszt. Cseréltem a csövet egy jó hosszúra, így van egy kunkor a szekrényben, most nem csöpög a szerencsétlen, de most őszintén, mi a fene van vele? Ami még eszembe jutott: mi van akkor, ha nem is a csap ereszt, hanem a cső nem tökéletes a hollanderes csatlakozáshoz? Tekerjek alá szalagot és úgy szorítsam meg az anyával? - Egyébként ha kinyitom a szekrényt, olyan a hangja a szűrőnek, mintha csobogna. :( Legszívesebben lecserélném egy 2215-ös eheimre, ott nem sok minden romolhat el.
En egy het utan csereltem a Tetrat Eheim-re. Nem bantam meg. Te sem fogod.(y)
 
Back
Oldal tetejére