• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

Bandesz

Legenda
05 13.jpg

Azért nyitom ezt a topikot, hogy
  • 1. ne offoljam (annyit) mások topikját saját elképzeléseimmel,
  • 2. egy helyre gyűjtsem az "okosságokat", rágódni valókat arra az esetre, ha meglesz az esély a megvalósításra.
Mert tervek, elképzelések azok vannak... Túl sok is, sajnos kevés konkrétummal.
Közben fut a 10 literesem, ahol próbálgatom mi hogy néz ki, hogy nő, hogy nem nő, stb...

Elsődleges célközönségem: Én, de szívesen fogadok bárkit egy kis együttgondolkodásra. :D
 
Utoljára módosított:
Ami van: sziámi harcosom, aki néha kikopog az üvegen, hogy látja és értékeli a növényesítésre tett erőfeszítéseimet, izgalmas is bujkálni és kitúrni néha ezt-azt, de azért mégiscsak jobban örülne egy nagyobb akváriumnak...

Keretek:
Szűrőm 2211-es, azaz vagy 25-30 literig megyek, vagy nagyobb szűrőre lesz szükség.
A 25-30 literben általában "magas" akváriumok kaphatóak, melyek nekem valahogy nem a szívem csücskei, a halnak is inkább széles mint magas edény kellene. Persze csináltathatnék üvegessel is valami "laposat". Hajlítottat messzire kerülöm, a mostani is ilyen, és a torzítás miatt sok tér elvész a széleken.

Ha nem nézem a szűrőt, akkor 50-60 literben gondolkodom. Max. 60, a "szokásos" méretezéssel.
Világítást mindenképpen vennem kell, a jelenlegi 9watt már 25 literre is kevés lenne, a fölött pedig reménytelenné tenné a helyzetet.

Milyen legyen?
Egyértelműen a dzsungel a nyerő. Hogy fás-e, vagy köves, az jó kérdés. Fát mohásítanék, de fekete bazalt is jó kontraszt egy színes dzsumbujban.

Kik még?
Itt áll meg a tudomány. Garnélák nagyon tetszenek, volt is RC, de a hallal nem jó párosítás. Talán amanok algázó halacsokkal és helenákkal támogatva?

Egyenlőre ennyi.
Kedves Olvasó, köszönöm, hogy benéztél, hozzászólásodat szívesen fogadom!
 
Miközben olvastam írásod,épp arra gondoltam,hogy "már megint 20-30 literben akar kezdeni"
Aztán tovább olvasva elkezdetem bólogatni,igen ez lenne a legjobb 50-60 literben gondolkodni.
Főleg egy kezdőnek 20-30 liter nem ideális,mert túl kicsi,nagyon nehéz fenntartani az egyensúlyt.

Kő vagy fa,az már tényleg csak rajtad áll.A "milyen kő legyen" másnak is fejtörést okoz.
Bazalt nem rossz választás kezdésnek.Rakj alá valami jó kis talajt táptalajjal.

Garnélák,halak együtt megférnek,de a sziámival nem.
 
A GA-ban lehet egyedi méretű üveget csináltatni, nagyon szépen dolgoznak. Ugye Nigro? :)
Nekem egy 65x31x40-est csináltak, tehát teljesen egyedi (idióta) méret.

Viszont ahogy Mária írja nem érdemes kezdőként 50-60 liter alá menni, mert csak szívás lesz, főleg, ha szűrés sem acélos. A végén többe fog kerülni kidobálni a dolgokat és újrakezdeni, mint pár hónapot még gyüjtve rögtön egy ideális szettel indulni. Addig meg lehet nézelődni DIY topikban, mit lehet megcsinálni házilag...
De azért vannak kompromisszumos megoldások is, tehát nem kell feltétlenül ADA talaj alá...

Szóval ötletelj, nézz utána mi mennyi, (egy excel jó segítség lesz) Írd össze, hogy mire van szükség és utána néz meg, hogy mi mennyi, hol és milyen. Aztán lehet rajta agyalni.

Én is (és szerintem még sokan mások is) így kezdték. Volt egy terv, aztán egy másik, aztán a harmadik, ami még módosult, majd végül lett egy ötödik! :) De ez benne a szép :)
 
már megint 20-30 literben akar kezdeni
Hááát az igazat megvallva ott "pöfög" az asztalon a 10(!) literes! :ROFLMAO:
De abszolút jogos a felvetés. Aki ilyen ökör (mint én), hogy egy levesestálban akar kísérletezni, az megérdemli az esetleges bosszúságot. (
Csak az a szomorú, hogy az esetleges igazi vesztes nem a "tulaj" hanem az akiban lévő "bérlő". :()

Aljzatnak bevált az amazonia, hasonló minőségben gondolkodom majd, esetleg táptalaj is megy majd alá, de az már pénztárca kérdése.
Ami még fontos: lowtech lesz, CO2 bár szép is jó is, de a komoly drága, élesztős procedúrát pedig nem vállalom. Talán a harangos cucc, de ahogy olvastam róla a naplókban, az sem túl stabil.
50-60 liternél lowtech fény kb. mennyi? A watt-liter-óra képletnek megfelelően 9-12 órát is mehet naponta a pilács. A wpg képletet jól számolom? 55 literre 10 órával 35 watt?
 
50-60 literben gondolkodom

Hello.nemrég vettem GA-ban egy 30ast,és akkor láttam(ajánlották),hogy van a legutóbbi versenyről megmaradt akijuk nagyon baráti áron.asszem klasszikus 60*30*30asok.Én akkor az íróasztalra akartam csak valami kicsit,egyébként jó ajánlat lett volna.esetleg kérdezz rá,hátha van még belőlük egy db.Összehasonlítva a 100as optimmal,tényleg sokkal igényesebb munka amit náluk lehet kapni!
 
Olyan a haditerved, mint a Süsüben: én megyek elől, te jössz utánam.

No, de hogy érdemben is hozzászóljak, a világítás elég lehet. Bár célszerű volna valami konkért konfigra lőni, mert különben mindenki mást fog gondolni és ennek szellemében ad tanácsot...
 
esetleg kérdezz rá
Adravor, köszi a tippet!


valami konkért konfigra lőni
Öööö konkrét? No lássuk, mi nem lesz:
nem lesz pázsitos, skót felfödes, dimbes-dombos iwagumi (tetszenek, de hülyén nézne ki a fölötte lebegő léghajó nagyságú bettával),
nem lesz akváriumból kinyúlós (fedni kell az akit).

Ami lesz: kb. ami most van a kicsiben, csak tervezettebben: előtéri növény, legalább egyik oldalon dzsungel; dekor homok vagy egyáltalán nem, vagy csak mutatóban; talán markáns bazaltok itt-ott de nem hangsúlyosan, csak kontrasztnak; talán mohásított gallyacskák.
Segített?
 
Ha 50-60 liter:
  • jelenlegi 25 wattos fűtő helyett jöhet télire egy külső http://www.greenaqua.hu/hu/hydor-eth-200w-kulso-futo-12-16.html;
  • világítás minimum 36 wattal valami;
  • szűrők közül az alábbiak jöhetnek szóba:
    • a 60-asok, ahol nagyot nem hibázhatok, ha nagy lesz a dzsungel:
      • Eheim 2032 (max. 60 l)töltettel most 24.290,-
      • Eheim 2222 (max. 60 l) üresen 29.500,-
    • kb. rájuk gondoltam, hogy legyen egy kis "mozgástér":
      • Eheim 2215 (max. 70 l) bio töltettel most 31.340,-
      • Eheim 2034 (max. 70 l)töltettel most 27.790,-
    • velük már nyugodtan "vagánykodnék":
      • Eheim 2224 (max. 80 l) töltettel 32.900,-
      • Tetratec EX 600 (max. 80l) töltettel most 23.190,-
    • ennyire "nagyot" már nem vennék, de azért legyenek itt:
    • Árban a tetratec szimpatikusabb, de a töltetekkel nem győztek meg. Most talán Eheim 2034 lenne a befutó, kivéve, ha nem találok használtan 2215-öst.
Halak: sziámi mellé Ottók? Működhet?
 
SOSEM SZABAD TERVEKRŐL ÍRNI, mERT ÉSZRE SEM VESZED, ÉS NAGYON FLGYORSULNAK AZ ESEMÉNYEK ::D:D
Ne is mond, több komment jött, mint a másik két topikomba eddig összesen. Jogos, ez a kreatívabb, érdekesebb "feladat".

A vásárlásokhoz: pénzt kb. augusztus végén költhetek a "projektre" (addig egy másik, az úgynevezett esküvő-projekt van folyamatban). :D
De utána - feltéve, hogy pozitívan zárunk - belecsapunk a lecsóba! :ninja::greedy:
 
Back
Oldal tetejére