• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

Úgy tudom, @evavigh 3%-os gyógyszertári H2O2-t használt.

Így van, nekem 3%-os volt. A Riccardiát nyomokban megégette, de a többi növény nem sínylette meg.

nem férek hozzá a cyanóhoz úgy hogy a növényeket elkerüljem.

Valami hosszabb tűvel be lehetne juttatni az aljzatba, célzottan biztos hatásosabb lenne. @tsokee -éknál láttam erre célszerszámot, már rendeltem is gyorsan magamnak a bay-ről.
 
Hétvégén lekerült a lepel, mit mondjak, Kazimir Szeverinovics Malevics műve határozottan letisztultabb. Cyanonak nem láttam nyomát, de a szagát mintha még éreztem volna vízcserekor. Kivettem a jobb oldali fákat, megnyírtam a rotalát - szegény a sötétben egészen a felszínig nyújtózott, hátha ott jobb lesz neki. Jobb oldalra a micros fák helyére is a rotala levágott szálait tűzdeltem. Próbálok kiszedni minden fát, minden kuszaságot, hogy jobban tudjak mulmozni, jobb oldalról a nagyobb levelű növényeket átköltöztetem balra, Az eddig két oldalon magas kőfal kicsit átalakul, balról jobbra fog "lejteni" a növényekkel együtt. Szebb nem lesz a scape, csak könnyebben kezelhető.
Ami meglepett: a microsorumoknak gyakorlatilag végük. Csak arra tudok gondolni, hogy a gyökerüknél megült mulmon terpeszkedett a cyano, ami megfojtotta őket... és a közvetlen közelben lévő többi növényt is. Amit elől, a homokon észrevettem, már csak a jéghegy csúcsa lehetett. Hátul több volt a kaja, több a fény, most arra fogadnék, hogy onnan terjedt előre.


5456a2e595a1c1cd3c8cf2132d2c48d0-jpg.jpg
@keszalvo, ez a kép megfogott. Örülnék, ha valami hasonlót tudnék varázsolni monte carlo gyeppel, HM és rotala bokorral középen. Még nem tudtam beletúrni a kerti kőkupacba, van-e bármi használható.
Te is valami ilyesmit ajánlanál nekem?
 
Úgy tudom, @evavigh 3%-os gyógyszertári H2O2-t használt. Én hirtelen nem tudtam honnét szerezzek be ilyet, így a pincében talált 35%-os H2O2-t hígítottam 11 szeresére első alkalommal, próbaként. Aztán 6%-ost használtam. Ennek a májmohák már nem örültek, elpusztultak, de a forrásmoha és a fissy kibírta. (mert alapjában ugye a mohák között megtelepedett fonal / haj algához használom) A mini fissy-hez nem próbáltam, mert azok (még) nem algásodnak. A szűrést kikapcsolom 10 percre, és a problémás helyre fecskendezem az anyagot. Mivel nem szívesen merülök hónaljig a vízbe, ezért csináltam egy "kézhosszabbítót". Mellette a vonalzó 30cm-es. Egy 1,00 mm belső átmérőjű szilikoncsövet szigszalaggal rögzítettem az teleszkópos antennához. Így pontosan oda nyomom az anyagot, ahová szeretném. A H2O2 működéséről bőven találsz info-t a neten. Sok sikert!
Van egy egyszerűbb megoldás is!!!!

upload_2018-4-9_11-10-4.jpeg
Tabletta 700 forint os RO vizzel tudsz higítani belőle 3%-os oldatot. Hűtőben kell tárolni.

Én néha ecsetre használom, injekciós tűvel, jobb mint az Excel és a berendezések tisztítására a legkiválóbb. Kifolyó- befolyó stb. Lespriccelem az oldattal a kis csőtisztító kefét, megcucálom és 30 mp múlva kristálytiszta az üveg meg a csövezés belülről. Halaknak sem árt csak ha öntenéd a cuccot gátlástalanul.
 
@keszalvo, ez a kép megfogott. Örülnék, ha valami hasonlót tudnék varázsolni monte carlo gyeppel, HM és rotala bokorral középen. Még nem tudtam beletúrni a kerti kőkupacba, van-e bármi használható.
Te is valami ilyesmit ajánlanál nekem?
Az üvegállványt és az ADA Jet filtert leszámítva igen :D.
Ez egy egyszerű berendezés pont amilyen neked is kell.Az MC szépen be tudná nőni a neki szánt teret,és a HM és Rotala páros is jó választás.
Nekem külön bejönne ebben az akváriumban a két szélén hátul elhelyezett Blyxa bokrok,szerintem azzal is megpróbálkozhatsz.
De ugye egy ilyen megvalósítása az alapból adja a restartot. Nem kell az algákkal sem foglalkoznod,az üveget kitisztítod hipóval,a növényeket ami gáz kukázod.Ebbe a méretben 4 doboz zselés MC már elég,itt a fórumon meg a legnagyobb "használt" növény beszállítótól :smuggrin: ( @Luigi13 ) rendelsz egy csomagot és készen is vagy.
Emelésnek kisebb köveket harisnyába csomagolva vagy krumplis zsákba használhatsz,szerintem a 9 literes zsák talaj meg esetleg egy fél zsák bőven elég.
Azért írtam kettő 9 literest a múltkor mert Én szeretem ha van biztonsági tartalék.Egyre figyelj elöl csak éppen annyi talajt hagyj hogy az MC-t el tudd ültetni,mert előbb utóbb úgy is előrevánszorog majd egy kevés talaj.;)
 
Ez egy egyszerű berendezés pont amilyen neked is kell.Az MC szépen be tudná nőni a neki szánt teret,és a HM és Rotala páros is jó választás.
Köszi a megerősítést!
Az egyszerű, monokultúrás iwagumival valószínűleg befürödnék, a HM és a rotala viszont talán meg tud menteni párszor, ha elmarad a heti karbantartás. Blyxa eszembe sem jutott. Annak idején nehezen maradt meg, utána nagyon nőtt, végül már nem tudom, mivel sikerült kipusztítanom.
Restart mindenképpen kell, most is csak időhúzás volt a black out, és hogy mindent száműzök, ami gondot okozhat. Kis szerencsével így kihúzom még egy ideig.
Ha teszek táptalajt, elől mennyire vékonyíthatom az általános talajt?
Ez az előre vándorlás több, mint bosszantó, a kis irodai vázában is szinte teljesen eltűnt a szép kis emelkedőm. Mondjuk azt sem tudom, mennyi láb kaparássza a talajt ebben a kis üvegben. :)
 
Ha teszek táptalajt, elől mennyire vékonyíthatom az általános talajt?
A frontüvegtől vissza felé kb 8-10 cm től rakd csak a táptalajt előre nem kell.Az MC táptalaj nélkül is nőni fog mint a gomba.Nekem sincs elöl táptalaj pont amiatt mert nem akartam elöl 3-4 cm nél magasabb talajt.
 
Van egy egyszerűbb megoldás is!!!!

View attachment 53273
Tabletta 700 forint os RO vizzel tudsz higítani belőle 3%-os oldatot. Hűtőben kell tárolni.

Én néha ecsetre használom, injekciós tűvel, jobb mint az Excel és a berendezések tisztítására a legkiválóbb. Kifolyó- befolyó stb. Lespriccelem az oldattal a kis csőtisztító kefét, megcucálom és 30 mp múlva kristálytiszta az üveg meg a csövezés belülről. Halaknak sem árt csak ha öntenéd a cuccot gátlástalanul.
Igen, ez is egy jó megoldás lehet, de nekem problémát okoz, hogy ebből hogyan készítsek 3%-os oldatot. A 35%-os H2O2 kézenfekvőbb volt, mert 1 rész ilyenhez öntök 10x annyi vizet 'oszt kész. ;) Ráadásul, találtam belőle otthon.
Az ára pedig: 529,- / 800ml. Ebből ugye kb. 8-9 liter 3%-os készíthető.
 
Igen, ez is egy jó megoldás lehet, de nekem problémát okoz, hogy ebből hogyan készítsek 3%-os oldatot. A 35%-os H2O2 kézenfekvőbb volt, mert 1 rész ilyenhez öntök 10x annyi vizet 'oszt kész. ;) Ráadásul, találtam belőle otthon.
Az ára pedig: 529,- / 800ml. Ebből ugye kb. 8-9 liter 3%-os készíthető.
Le van írva, hogy egy tablettához mennyivizet adj és az kiadja 3%-os oldatot. De a lényeg, tökmindegy, hogy készíted el, hasznos az alga ellen.
 
Jesszusom. :eek: Ennyire vadak a halaid? Jobbulást.
Már egy bő hete nem nyúltam az akváriumba, pedig kellene. De hát ilyen az ügyesebbik kezem. :eek::LOL:
Az ott valamiféle cérna alga? ;) Carbózd le!:D
Nem tudjuk mi történt, de a nehezén túl vagy! jobbulást.
A húsvéti stigmák? :D :notworthy:
(2)Balkezes vagy? :D
Köszönöm az érdeklődést. Egy "izét" kellett kivágni a kézfejemből/kézfejemről. Igen balkezes vagyok, azaz jelenleg kétjobbkezes. A kép ma reggel készült, mert délután mentem varratszedésre. Hmm. Milyen komoly szó egy kézfogással, köszönéssel együtt kb. 3 perces műveletre. :)
Sajnos a seb nem forrt össze teljesen, most egy hétig "legyek még óvatosabb". Hogy én már mennyire unom ezt. Még a gépelés is fáj. Nem üvöltök a fájdalomtól, de sajna nehezen forr össze, ha mindig mozgalmas napjai vannak. Idegesítő, mint mikor az ember papírral megvágja az ujjbegyét. :hurting:
 
Mostanában csak ilyen horror képeket tudok posztolni. Ez az lv nem az egészségről szól. De legalább már azt is elmondhatom, hogy takarítottam már szűrőt gumikesztyűben. :cool: Meglepően sok garnélát kellett kimenekítenem.:eek:
42818094411_77f56e8b37_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére