• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

De a kérdés továbbra is az, hogy mi lehetett a hiba a rendszerben amitől kinyílt? Valami kiváltó oknak lennie kell mert igen ritka eset a tied. Én még nem hallottam/olvastam ilyenről.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Szerintem erre nem fogunk rájönni. Bekerük az X akták közé. Már nem is emlékszem, hány éve működött gond nélkül. Tényleg nem emlékszem, de 3-4 éve biztosan pöfögnek nálam a citromsavas palackok. Most sem csiltam semmit másképpen, palackokat, csöveket néhány havonta cserélni szoktam. Talán mostanra mart meg valalamit a sav, amit nem kellett volna. Nagy baj nem lett, és ahhoz képest, mióta használom... ez is benne van a pakliban.
Még mindig úgy gondolom, hogy összehasonéíthatatlanul megbízhatóbb, mint az élesztős, de azért mégsem egy nyomáspróbázott magasnyomású palackos rendszer. CO2 palack is elszelelhet, de akkor legalább nem kell felmosni. [emoji23]

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Komolyan fontolóra veszem magasnyomású rendszer beszerzését.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Kis palack, kis durranás, nagy palack, nagy durranás. Mondom ezt úgy, hogy most vettem egy tűzoltó CO2 palackot... :eek: ...de olvastam itt a fórumon, hogy előfordult, hogy 200bar körülire felment a nyomás a palackban. Az mekkorát durranhat??? Viszont abban van valami túlnyomás szelep. A citromsavasba se ártana, bár még nem láttam, hogy valaki csinált volna olyat. Elvileg ezek a PET palackok 15bar nyomást elviselnek. A nyomásmérődből látszik, hogy nálad sokkal több volt. Egyébként én is átéltem már olyat, hogy az autóülésen felrobbant mellettem a 2 literes Colás palack "csak úgy"... Szintén szép látvány volt. ...Meg a gatyámon a barna folt... (nem hátul, elöl :) )
 
Képet nem lőttem, pedig becs szóra a helyzet jobb lett. Végre - ki tudja hány hónap? év? kihagyás után - visszatettem a szűrőbe a purigent. Rendszeresebben tápozom (na jó, az igyekezet megvan, azután sikerül, ahogy sikerül, de előrelépés az elmúlt időszakhoz képest), és a nyírás után kezd észhez térni a rotala bokor.
CO2 nincs. Magasnyomású nincs, citromsavashoz hiányzik a nyomásmérő: egyrészt, hogy mérjen, másrészt hogy tegyek valamit arra a kupakról kivezető csőre is. :)
 
Az előbb arra lettünk figyelmesek, hogy - ma már másodjára- felkapcsolt az akvárium felett a világítás. Megnéztem az időzítőt. Egyrészt be lett kapcsolva a random üzemmód, másrészt - ki tudja mikor - el lett állítva a lámpa felkapcsolásának időpontja. Napi hat és fél óra helyett csak három és fél órát világította az akváriumot. Most már értem, miért nőtt ilyen lassan a rotala és miért ennyire zöld. :banghead::banghead::banghead:
26959218688_770f9f3831_c.jpg2018-03-15_08-28-55 by von_dorlat, auf Flickr
 
Ma délelőtt cseréltem egy nagy adag vizet. A homokon nyújtózkodó cyanoval kezdtem. A vízcsere után is érzem azt a bizonyos szúrós szagot, ha a víz fölött szimatolok. Nem örülök. :(
A szűrőt addig nem merem szétszedni, amíg nem lesz új karmantyús csapom a nyomó ágra. Még hezitálok, hogy most kezdjek bele egy black outba, vagy a hétvégén még ejtsek meg néhány vízcserét, és majd a jövő héttől jöjjön el a sötétség.
Titkon már barátkozom a gondolattal, hogyha nem sikerül megszabadulni a baktériumtól, akkor új talajjal a nulláról kell indulnom. Van a kert végében 2-3 talicska bazalt, amit a felszámolt kerti tónak becézett valamiből szedtünk ki. De hogy abból mi lesz, ne kérdezzétek. Én és az iwagumi, háát nem is tudom.:joyful:
 
Titkon már barátkozom a gondolattal, hogyha nem sikerül megszabadulni a baktériumtól, akkor új talajjal a nulláról kell indulnom. Van a kert végében 2-3 talicska bazalt, amit a felszámolt kerti tónak becézett valamiből szedtünk ki. De hogy abból mi lesz, ne kérdezzétek. Én és az iwagumi, háát nem is tudom.
Bandesz ez a helyes út hidd el (y)(y)
 
Már nem is emlékszem, mennyi talajt nyel el egy 60-as akvárium: 2 db 9 literes zsákot?
Nem kell kettő,attól függ mit szeretnél építeni.Elég egy is meg ami ebben benne van az mehet emelésnek.Én építenék egy szigetes elrendeszést középről kifelé amolyan Iwagum is stílusban.Bazaltból ez még meg is oldható [emoji39]
 
Nem kell kettő,attól függ mit szeretnél építeni.Elég egy is meg ami ebben benne van az mehet emelésnek.Én építenék egy szigetes elrendeszést középről kifelé amolyan Iwagum is stílusban.Bazaltból ez még meg is oldható [emoji39]
Ezer éves a talajom, most még a cyano, nem szívesen használnál új scape-nél. Szigetest hogy érted? Körbe homok, bazalt "fal", legbelül talaj és növények? A homok valahogy nem a kedvencem. Csak a bajom van vele mindig.
Láttam valahol régen egy mono iwagumit, ahol a talaj egy szép hullámos ívet rajzolt. Bár hogy valami frankó legyen a végeredmény azt hiszem kell egy berendezőkeret, sok próbafotó, és sok tanács, különben néhány óra alatt olyat dobok össze, hogy abban nem lesz köszönez! [emoji16][emoji3][emoji23]
 
Az előbb arra lettünk figyelmesek, hogy - ma már másodjára- felkapcsolt az akvárium felett a világítás. Megnéztem az időzítőt. Egyrészt be lett kapcsolva a random üzemmód, másrészt - ki tudja mikor - el lett állítva a lámpa felkapcsolásának időpontja. Napi hat és fél óra helyett csak három és fél órát világította az akváriumot. Most már értem, miért nőtt ilyen lassan a rotala és miért ennyire zöld. :banghead::banghead::banghead:
View attachment 513832018-03-15_08-28-55 by von_dorlat, auf Flickr
Nem próbálod meg a hidrogén-peroxidot? Fonal alga ellen használom sikerrel, @evavigh tanácsára. A hátterem vízből kiálló részét is ezzel kezeltem. Ott szerintem ciano lehetett, mert rossz szaga volt. Két nap alatt eltűnt.
 
Nem próbálod meg a hidrogén-peroxidot? Fonal alga ellen használom sikerrel, @evavigh tanácsára. A hátterem vízből kiálló részét is ezzel kezeltem. Ott szerintem ciano lehetett, mert rossz szaga volt. Két nap alatt eltűnt.
Tudnál írni egy receptet hozzávalókkal? Egy próbát megér.
Szerk: nem férek hozzá a cyanóhoz úgy hogy a növényeket elkerüljem. Pontos, helyi írtás kizárva, valami simán a vízbe önthető receptre lenne szükség. Már ha van ilyen.
 
Utoljára módosított:
Egy zsákkal is lehet már elég jó emelést adni neki, de a 2 zsák szerintem nagyon sok, de egy kis zacsis esetleg jó lehet mellé pluszban. ;)
 
Tudnál írni egy receptet hozzávalókkal? Egy próbát megér.
Szerk: nem férek hozzá a cyanóhoz úgy hogy a növényeket elkerüljem. Pontos, helyi írtás kizárva, valami simán a vízbe önthető receptre lenne szükség. Már ha van ilyen.
Úgy tudom, @evavigh 3%-os gyógyszertári H2O2-t használt. Én hirtelen nem tudtam honnét szerezzek be ilyet, így a pincében talált 35%-os H2O2-t hígítottam 11 szeresére első alkalommal, próbaként. Aztán 6%-ost használtam. Ennek a májmohák már nem örültek, elpusztultak, de a forrásmoha és a fissy kibírta. (mert alapjában ugye a mohák között megtelepedett fonal / haj algához használom) A mini fissy-hez nem próbáltam, mert azok (még) nem algásodnak. A szűrést kikapcsolom 10 percre, és a problémás helyre fecskendezem az anyagot. Mivel nem szívesen merülök hónaljig a vízbe, ezért csináltam egy "kézhosszabbítót". Mellette a vonalzó 30cm-es. Egy 1,00 mm belső átmérőjű szilikoncsövet szigszalaggal rögzítettem az teleszkópos antennához. Így pontosan oda nyomom az anyagot, ahová szeretném. A H2O2 működéséről bőven találsz info-t a neten. Sok sikert!
 

Attachments

  • IMG_0460.JPG
    IMG_0460.JPG
    171.8 KB · Megtekintések: 0
Back
Oldal tetejére