• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos 870 liter növényes hamarosan diszkoszos

Gustyi

Új regisztrált
Sziasztok, hozzá még nem szóltam a fórumhoz de régóta olvasgatom. Magamról annyit, hogy 31 éves vagyok, adatbázis fejlesztő adminisztrátorként dolgozom. A fő hobbim, nem az akvarisztika, hanem a vízalatti barlangok kutatása, minden olyan helyen való merülés ahol víz van. Az akvarisztikával fiatalabb koromban rengetegek foglalkoztam, aztán jött az egyetem, házépítés stb ami miatt hanyagolnom kellett ez a csodálatos tevékenységet. Szerencsére idén nyáron eljutottam odáig, hogy sikerüljön megvalósíta számomra a nappali elő TV adását :)

Az akváriumról: 870 liter (225 cm * 65 cm * 60 cm) 10-es üveg
szűrés: Alsópolcos szőrőakvárium kb 200 liter térfogattal benne: perlonvatta, szivacsok különböző sűrűséggel. Kerámiagyűrű 24 liter, Lávakő 64 liter Biolabda 17 liter.
A szűréshez tartozó szivattyúk 2 db noname (TIP) taviszivattyú 2*2100 liter / óra
Keringetés: Hydor 2800 liter /órás keringető
Fűtés: 2*300 Watt Sera + 200 Watt Atman (melyett főként a cserevíz melegítésre használok)
A szűrőből az egyik szivattyú hajt meg egy 9 Wattos UV lámpát, ritkán üzemel, de be van építve, ezután tolja a vizet a DIY CO2 reaktornak. Ez az ág csak mechanikailag szűrt vizet tartalmaz, A másik ág megy át a biológiai szűréshez
CO2: 10Kg-os palack, Röhna reduktor, hasonló tűszelep mint a Festo-e valami bubiszámláló, de ekkora akváriumnál már úgy süvít át a CO2 a számlálón, hogy ember legyen a talpán aki ezt megszámolja :)
Világítás: Jelen pillanatban 2*70Watt HQI + 1*150Watt HQI megy az aki fölött 10 órában naponta. A lámpa jelen pillanatban átmeneti megoldás, az upgrade folyamatban ami 2*70Watt HQI + 2*150Watt HQI + kiegészítő LED-es világítás lesz.
Aljzat: JBL Aquabasis 25 liter + Aquadepo ground égetett agyag
Növények:
Echinodorus tenellus
Rotala rotundifolia
Pogostemon erctus
Myriophyllum mattogrossense
Ludwigia glandulosa
Hemianthus micranthemoides
Egeria densa
Didiplis diandra
Staurogyne repens
Limnophila sessiliflora
Hygrophila difformis
Sagittaria subulata
Microsorum pteropus 'philippine'
Microsorium pteropus
Pogostemon stellata
Hydrocotyle leucocephala
Ludwigia repens

Állatok:
50 db Petitella
15 db Otto
4db Sziámi algaevő
2db Anci
25 db Amanó
+ erre fog még rájönni a kb 10 fős diszkosz csapat

Az upgradek amik mostanában jönnek bekerül egy Hydor Motoros CO2 diffuzor a jobb Co2 eloszlás érdekében. Ha lesz mostanság időm akkor a végleges világítást megoldom.
Az akvárium kb 6 hetes mostanság, épp a kezdeti stádiumba van. Ami eddig volt az a létező összes algafajta felbukkanása eddig amit legyűrtem az a BGA a mohákon, plusz valami ami az ajzaton volt. Jelen pillanatban van egy kis fonál alga meg kevéske ecset. Ezek ellen több fronton harcolok :) UV, áramlás változtatás, CO2

Ami kimaradt a tápozás: napi 25 ml Green Aqua Micro + 25 ml Green Aqua Macro volt de váltottam most saját keverékre. Kicsit sokba kerül ekkora akva tápozása :)
Vízcsere heti 300 liter Ozmó + Csapvíz keveréke ( A csapvíz 1 mikrós szűrő és aktív szenes szűréssel előszűrve)

Képek hamarosan amint végigolvastam, hogy lehet feltölteni. De akvakertész szemmel nézve sok örömötök nem lesz benne :) Egyenlőre tanuló setup-nak tervezem, tanulás a növényes akvárium és diszkoszhalak együtt tartásában :)
 
Üdv! Ígéretesen hangzik :) Nem lehet olyan egyszerű a heti 300liter vízcsere :)
 
Nem olyan nehéz az :) Van egy 300 literes esővízgyűjtő tartály. Azt minden péntek reggel odarakom az akvárium mellé, ozmó megnyit szombat reggelre bele kerül annyi amennyi kell, és már csak leszív a feles víz, és egy 2800 liter/órás szivattyúval betölt az előkevert, előmelegített víz. Amúgy standard 28 °C fok az akva víz hőmérséklete.
 
Gratula, várjuk a képeket!

recon said:
Üdv! Ígéretesen hangzik :) Nem lehet olyan egyszerű a heti 300liter vízcsere :)

Nekem mondod.... Heti 3x300 litert nyomattam, most 2x300 litert pikk-pakk :twisted:
 
atti76 said:
Nekem mondod.... Heti 3x300 litert nyomattam, most 2x300 litert pikk-pakk :twisted:

Nem kis számok :) Én a heti (kétheti :( ) 100 literrel kikészülök.. mondjuk lehet a technikámmal van baj. :)
 
Akkor néhány kép. A növényes akvarisztikában igencsak kezdő vagyok. A célom nem egy számotokra elfogadható modern vízalatti kertészkedés által elfogadott irányvonal követése :)
tegnapi állapot:
lightbox

itt az első napok valamelyikén:
lightbox

a technika egyik része a kezdetekben:
lightbox

A szűrés befolyó része a kezdetekben:
lightbox


Remélem sikerült beszúrnom a képeket. Körbenézek a telómon miket lehet még feltölteni :)
 
A flickr-en tedd lehetővé, hogy embedelni lehessen a képet. utána SHARE és másold be a bbcode-ot amit a fórum már értelmezni tud.
 
Nem rossz bár nekem a világoskék háttér annyira nem jön be, de jól mutat ez a kis aki-cska :D Nem rossz rendszer lapul alatta :)
Ha úgy nem megy ahogy vik leírta akkor a [View All Sizes] gombra kattintasz aztán a Medium 640, majd a képre jobb klikk Kép Címének másolása. Ezt már bedobhatod az [ img ] tagek közé [ /img ]
 
Nekem tetszik ;) Mindig elképesztenek ezek a nagy, hatalmas diszkoszos akik, és ez szépen is lett berendezve. A technikai lista sem semmi. :thumbup:
Vad, vagy tenyésztett diszskoszok kerülnek majd bele?
 
Mty0018 said:
Nekem tetszik ;) Mindig elképesztenek ezek a nagy, hatalmas diszkoszos akik, és ez szépen is lett berendezve. A technikai lista sem semmi. :thumbup:
Vad, vagy tenyésztett diszskoszok kerülnek majd bele?


Hát a diszkoszokról még nem született döntés, de szerintem valami tenyésztett féle lesz.

De ha már itt vagyok és kérdezhetek ;)
Szeretnék még valami kis barnás vöröses színt belevinni növényileg, kinek mi a javaslata melyik növényre essen a választás ?

Ezen kívül még szeretnék még bele fa dekorációt is majd egy két helyre, ennek a sorsa is eldöntetlen kérdés.
 
Köszönöm a gratulációkat, de ez azon kívűl, hogy nagy még van azért bőven mit tenni, hogy szép is legyen :)

Én valami olyasmi nyövényt tudnék elképzelni mint a Hydrocotyle leucocephala csak vöröses barnás árnyalatban. A Nymphaea lotus red-re gondoltam én is korábban.
 
hehe, mielött elolvastam a többiek válaszát, én is a Nymphaea lotusra gondoltam :) Az illene is egy ilyen dél amerikai akiba.
 
Imádom a nagy akikat! :crazy:
Nekem nagyon tetszik! :thumbup:
Nem semmi a technika sem!

Üdv Jani!
 
A hétvége kicsit babrálással történt.

bekerült egy Hydor turbó diffúzor, a hozzá kapcsolódó Y elosztó tűszeleppel.
Szombaton voltam kint a GA-s srácoknál Törökbálinton, így a sokak által javasolt lotus is benne van már az akiban :) Viktor mutatott egy szép vöröses növényt Echinodorus 'Reni' -t nagyon gondolkodom rajta, lehet a következő látogatásnál beszerzek olyat is :)
Vasárnap volt egy kis időm így az új lámpát is elkezdtem összeszerelni az akvárium fölé. A teljesítménby benne a 2 szélén 70Watt HQI középen 2 db 150Watt-os HQI fog szolgálatot tenni. A héten remélem ezzel is kész leszek és akkor nem egy PVC csőből eszkábált tákolmány fog az akvárium fölött lógni.
Későbbiekben ez a lámpa is upgradelve lesz bele fog kerülni 3 db 30Watt-os 7000Kelvines LED (nem fog minden egyszerre világítani), de ez még a jövő kérdése.

A diszkoszok is ebben a hónapban érkezni fognak, csak még a "beszállítók" között vacilálok :)

A lámpa építéséről a DIY topicban írok egy szösszenetet ha érdekel valakit.
 
Minden szuper,esszel megtervezve,gratula!De az uvegvastagsagon kiakadtam...10mm,Jezus Maria!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Sziasztok,

A tegnapi napom igencsak bütyköléssel telt. Szombaton meg volt a szokásos heti 300 liter vízcsere, a növények nyírása. Megszakad a szívem, hogy heti szinten egy kisebb lavór növényt kell lenyírnom.
Szóval a tegnapi nap a lámpa ugrade következett.
Az eddigi világításom 2*70Watt HQI + 1*150Watt HQI volt egy 200-as PVC csőbe belegányolva.
Az új lámpa egy 225*40-es 1,5 mm-es lemezből hajlított "doboz" az egész feketére szinterezve. Ebben helyet kapott 2*70 Watt HQI és 2*150 HQI. Mivel nem volt otthon most +1 150 Wattos 6500 kelvines égő, ideiglenesen egy 5600K Osram égő került be. Mit ne mondjak így egymás mellett ég és föld a kettő közötti különbség.

Telefonnal csináltam 1-2 fényképet, amikor este már csak 1db 150 Watt-os égő nyomult, mert az még nem volt rákapcsolva az időzítő egységre.
6343716974_7f3dc2c9db_z.jpg


6342966677_19b9c2b607_z.jpg


ez egy kicsit régebbi:

6312184360_41664bf698_z.jpg


sokak tanácsára került bele lotus is. Van egy tropikás a GA-ból meg sikerült szerezni 3 másik tövet. Viktortól kaptam még valami másmilyen lotus-t is, ami a második képen van a kis kő mellett középen. Na ezt nem tudom mi :)
Bekerült még jobb oldalra előre 3 tő Cryptocoryne wendtii "brown is. Lassan lehet egy két fajta növényt likvidálok az aksiból.
Amit még szeretnék majd így utólag valami nagyobb gallyakat betelepíteni az aksiba.
 
Back
Oldal tetejére