• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

Pont időben mentettem ki az ikrákat, tegnap késő este ki is keltek az elsők, ma reggel egész szép kis csapat várt.
Amúgy ha esetleg ezek fele megmarad, fogalmam sincs mit csinálok ennyi Cory-val...
 
Utoljára módosított:
Cory ivadék update: rengetegen vannak, egyelőre csak fekszenek a fenéken, néha ha beléjük kapna az akasztós szűrő által keltett áramlat megmozdulnak. A ki nem kelt ikrákat kivettem, tettem be nekik egy égertobozt, ártani biztos nem árt. Kaptak egy minimális adag "pucolt" artemia tojást hpgy ha némelyik nekikezdene eszegetni akkor legyen nekik. Az ablakban közben érlelődik az infusoria-telep, nem tudom sikerült-e. Mirelit zöldségekre (répa, borsó, kukorica) öntöttem érett akvárium-vizet, mostanra szép ködös, de egyáltalán nem büdös, gondolom ez jó jel. Este cseppentek nekik ebből is.

Szerk: nagyon nem vagyok biztos ebben az infusoria telepben. Friss salátalevéllel kellett volna indítani elvileg nem mirelittel, és nem biztos hogy jó jel hogy beködösödött a cucc... na majd kiderül, try and learn...

Foszfát update: napi szinten megy bele a JBL foszfát 2 ml-enként, ma reggel 0,1mg/l értéket mértem cseppteszttel. Szobaton szerzek be nitrát tesztet és valószínű átállok majd valami más tápozásra. Aqua rebell talán, az egész baráti árazásúnak tűnik.

Meg szerintem teszek be még vagy 10 amanot, legyen ami letakarítja a BBA-t.

Mellékszál: volt ugye egy sziámi algázó meg két algázó géb bent... nos a sziámit nemrég megtaláltam a szekrény mögött, a gébek meg szőrén-szálán eltűntek... lehet ők is kiugrottak és összeszedte őket a robiporszívó.
 
Utoljára módosított:
Cory ivadék update:

Fogalmam sincs mi történik, ezek egész nap csak egy helyben ülnek, nem mozognak. De élnek, mert ha felemelem a szűrő teljesítményét, akkor próbálnak az áramlat ellen úszni.

Nem tudom esznek-e, kaptak kis vízcserét és friss héjazott artemia tojást, holnapra remélhetőleg kel élő artemia lárva is.
Biztos ami biztos tettem be nekik egy kis Repasy-t is.

Ennél többet jelenleg nem tudok az érdekükben tenni.

A nagy akvárium kapott 10 amanot, remélhetőleg lelegelik a carbozott BBA-t a bucéról meg az anubiasokról.
 
Napi Cory ivadék update: délelőtt nagy nehezen leszívtam a maradék eleség nagyját. Nem volt egyszerű, ezek a kis szerencsétlenek még noszogatásra sem hajlandóak arrébb menni, és könnyebbek mint a maradék amit felszívnék. Nagyjából napi 25% vízcserével dolgozom, de lehet ma még beütemezek egy nagyobb, 50%-osat.

Kikelt az első adag artemia lárva (baromi kényelmes ez a légpumpa mentes, automatikus gyűjtős keltetőtál), kaptak belőle reggel. Már kezdenek jobban mozgolódni, mintha nőttek is volna, és délutánra szép piros hasat növesztettek.

A maradék artemiának nagyon örültek a zöld neonok.

Az amano csapat dolgozik szorgosan, már látható eredménye van a munkájuknak pár növényen. Ebbe valószínűleg besegít hogy kb. szerda óta nem volt pellet/száraz kaja etetve, csak fagyasztott cyclops/daphnia meg artemia lárva. Találtam garnéla ivadékot és élő cyclops-ot is.
 
Ha valakit még érdekel cory ivadék update:

Ma reggelre lett egy elhalálozási hullám, olyan 10db ivadékot vitt el, ezek egy része láthatóan rendellenes volt, nem szívódott fel a szikzacskó rendesen. Az a tippem hogy most fogytak ki a magukkal hozott tápanyagokból, és amelyik nem evett valamiért, az eddig bírta. Kíváncsi vagyok mennyi marad estére, valószínű most lesz 1-2 kritikus nap. Ha csak párat sikerülne felnevelni már örülnék.

Adtam nekik friss artemia lárvát, este megint megpróbálom kiszívni alóluk a mocskot, azt tervezem hogy jól felkavarom a vizet és a kishalak hamarabb fogják megtalálni a feneket mint a mulm, így egyszerűbb lesz leszívni.

Közben tisztul a BBA szépen, és az anyuka cory megint kerekedik...:rolleyes:
 
Azért még így is elég sokan vannak.
Én a piciket vagy egy garnélás akváriumba rakom, ahol nem is etetem őket külön vagy egy nekik fenntartott 10 literesben, szivacsszűrő, kis moha és az elején folyékony artémia, aztán sera micron vagy őrölt lemezes haltáp.
Inkább lágy vizet szeretnek nálam.
Csak frissítsd a híreket, persze, hogy érdekel.
 
Cory update: nagyjából a fele csapat, olyan 20 ivadék maradt meg tegnap estére. Valószínűleg sikerült túletetni őket mert mintha rájuk telepedett volna a penész a kajamaradékról.
A túlélőknek talán a fele látszik szép életerős egészségesnek, ők már mozgolódnak a kaja után, a többi inkább még mindig csak fekszik a sarokban...

Tegnap este nagy vízcsere, kb 75%, fele a nagy akvából visszapótolva, fele friss víz. Ma reggel megint egy kisebb, 20% vízcsere a nagy akvából.

A következő próbálkozásnál vagy be kell dobni pár garnélát takarítani, vagy metilénkékezni (ha jól emlékszem ezt szokás használni) - most a szép opti akva szilikonja miatt nem tettem bele, kell majd egy olcsó nevelőakvárium.

Amúgy nem tudom, az akasztós szűrő által keltett áramlás jó-e vagy árt-e nekik, le van fojtva szinte minimumra de így is látszik hogy néha dolgozniuk kell ellene kicsit.
 
Szia. En par galaxyt neveltem. Azt a javaslatot kaptam, hogy tegyek par csigat, amik feleszik a maradekot, de garnéla is jo lehet. Nalam bevalt. ;)
 
Cory update:
Nagyjából egy tucat túlélőt számoltam. A megmaradtak úgy tűnik egészségesek, úszkálnak, bár kb. a felére mondanám hogy jól fejlődik, látszik hogy tele a hasa, keresi az ennivalót már-már rendes cory módjára pásztázza a feneket, nagyobb is mint a többi. A többi kicsit soványabb, kisebb és kevésbé mozgolódik.

Ráálltam hogy minden etetés előtt takarítok, és a leszívott vizet főleg a nagy akváriumból töltöm vissza.

Artemia keltetőt újraindítottam.

Egyelőre nem kapnak száraz tápot, csak élő artemia lárvát és némi héjazott artemia petét. Hétvégén lehet megpróbálok egy pici darab fagyasztott cyclops-ot adni nekik.
 
Ó, ezek már komoly legények!:love:

Én biztosan inkább sima szivacsszűrőt tennék be. Fontos a sok oxigén, de a túlzott áramlás felesleges.
Csak így tovább!
A következő csapatból majd még többet sikerül felnevelned.
 
Ó, ezek már komoly legények!:love:

Én biztosan inkább sima szivacsszűrőt tennék be. Fontos a sok oxigén, de a túlzott áramlás felesleges.
Csak így tovább!
A következő csapatból majd még többet sikerül felnevelned.

Igen, a következő próbakor már felkészültebb leszek valószínűleg. Pl. catappa levelet is lehet a nagy akvában "érlelni" és átrakni mikor már jól tele van infusoriaval.
 
Ma reggel nézem a nevelőaksit, van benne egy csomó...khm... sz@r. Mondom hát itt meg mi történt? Jobban megnézve aztán észrevettem: Ott kuksol egy amano az akasztós szűrő befolyójára húzott szivacson. Átugrott a rohadék a szomszédos nagy akváriumból 😆

Egy RCS-t meg a nagy akvárium szűrőjének befolyó-skimmerből mentettem ki, már átjutott a "kerítésen", szerencsére még nem szippantotta be a szűrő.

Homeoffice-olok, ebédszünetben szerintem szűrőt takarítok, valószínű megint lesz benne pár garnéla is... Valamit ki kellene találni a skimmer garnélabiztossá tételére.
 
Pont most fogyott ki a co2 palack, mikor minden bezárva... igaz az akvarisztikai bolt nyitva, de csak eleséget árulhat személyesen:mad:
Most vagy megyek co2 nélkül, vagy rendelek egy fél literes palackot(ha egyáltalán kiszállítják) átmeneti megoldásként (így is van egy felesleges üres fél literes)
 
Úgy néz ki sikerül kicserélni a palackot, de végső esetben van egy jbl eldobhatós palackokkal is működő nyomáscsökkentőm tarcsiban.
 
Ha van catappa leveled vagy tölgylevél, azt is dobhatsz be, vagy egy kis mohacsomót, abban még kényelmesebben meg tudják húzni magukat.
Nagyon kis cukkerek, jól látszik, hogy tele a pocijuk!
Ugye mekkora öröm látni, ahogy napról napra cseperednek?🤗
 
Ma elsétáltam CO2 palackot cserélni, amíg még szép idő van.
Az artemia tenyészetből beindult a 3. kör. Lassan mondjuk rá lehetne szoktatni a kicsiket a száraz kajára, de ez sokkal kevesebb maradékkal jár, és egyáltalán nem nagy dolog pár naponta újratölteni a keltető-tálat.
Amúgy nőnek ezerrel, kivéve talán egyet ami alig akar fejlődni, szerintem már lassan egy hét lemaradásban van...
A Fissi nagyon kezd elkanászodni, nem ártana megnyírni lassan. ARM detto. Lassan az anubias meg a Buce is kinövi a rendelkezésére álló helyet...

Közben nézegettem mit építsek a nevelőaksinak használt nanoban, valami barlangos téma tetszene nagyon, aztán ráakadtam erre: https://www.ukaps.org/forum/threads/60p-a-brief-crack-of-light.37869/

Igaz ez 60p, de valami hasonlót szerintem simán lehet ~Mini M méretben is.
 
Back
Oldal tetejére