• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

Az egyik akváriumom alatt JBL van, és nincs semmi gond vele. A lényeg, hogy szét kell szedni darabokra, be kell áztatni melegvízbe, hogy megpuhuljanak a tömitések (kb. 10perc),és utána kell összerakni. Tisztításnáll is ugyan ezt kell eljátszani. Ezt még régebben, megtanultan a ISTA-val.

Mivel még nem vettem meg, így ez lényegtelen mivel minek vennék olyat mi jó eséllyel hibás és szöszmötölni kell a kijavításával, ha vehetek olyat is ami egyből jó? :)
 
Az egyik akváriumom alatt JBL van, és nincs semmi gond vele. A lényeg, hogy szét kell szedni darabokra, be kell áztatni melegvízbe, hogy megpuhuljanak a tömitések (kb. 10perc),és utána kell összerakni. Tisztításnáll is ugyan ezt kell eljátszani. Ezt még régebben, megtanultan a ISTA-val.
Én nem voltam ilyen szerencsés vele, pedig mindent megpróbáltam, meg tömítő gyűrűket is cseréltem. Szerencse a szerencsétlenségben, visszavette a forgalmazó, azaz levásárolhattam az árát.
 
Az akváriumra lassan ki lehet tenni a "megtelt" feliratot, a homokos részen kívül egy talpalatnyi szabad hely sem maradt. A Ludwigiával alig bírok, szép nagy bokor lett, ma este megint nyírnom kell.
Reinecki Mini szintén - ráadásul mindkettő kezd erősen ránőni a mellé ültetett egyebekre - a zselés Pinnatifidának esélye sem volt, de a Crypt albida brown is kezd veszélyben lenni ha nem kap egy nagy nyírást az ARM mező.
 
Vettem inline diffúzort, a sötétszürke fajtát, a Liquid Nature srácok ajánlásával. Egyel kevesebb bigyó az akváriumban, egyel hatékonyabb beoldás remélhetőleg. Hétvégi karbantartás ma estére csúszik, vendégeink voltak.
 
Aki ilyet használna annak egy jótanács: a szűrőcsövet rögzíteni hivatott "anya" a cső felrakása után nem megy rá a csonkra - ha pedig nagyon erőlteti valaki simán elvágja a csövet... szóval most a rögzítő nélkül van összerakva, elég rendesen szorul, remélhetőleg nem csúszik szét.
 
Erősen gondolkodom rajta hogy hátra a Ludwigia helyett valami lassabb növésű növényt rakok, kicsit elegem van már a hetente nyírásból, meg hogy nem tudom hova tenni a nyesedéket.

Azaz pontosabban abból van kicsit elegem hogy ha valamiért nem tudom rendbetenni 1-2 hétig mert nem vagyok otthon, akkor rögtön dzsungel lesz meg gyökérerdő... Az utóbbi 2 hétben pl. nem tudtan kb. ránézni sem az akváriumra a munka miatt :(
 
Vettem inline diffúzort, a sötétszürke fajtát, a Liquid Nature srácok ajánlásával. Egyel kevesebb bigyó az akváriumban, egyel hatékonyabb beoldás remélhetőleg. Hétvégi karbantartás ma estére csúszik, vendégeink voltak.
Tudnál mutatni róla képet?
 
Update: lassan fél éves az akvárium, esedékes lesz megint egy nagyobb ritkítás - a Reinecki minit mindenképpen meg kell már rendszabályozni, a microsorum is túlnőtte a helyét és a fissidensre is ráfér egy fazonírozás.

A cory-k megint elkezdtek ikrázni, pénteken pont arra jöttem haza hogy valami lóg ki az egyik ikrából, először azt hittem planária - aztán mikor felszívtam pipettával akkor láttam hogy ivadék. Még egy második kikelésének voltam szemtanúja - megfordult a fejemben hogy kellene valamit kezdeni velük, de azért a pár darabért úgy döntöttem nem éri meg pocskolni, visszaengedtem őket a dzsungelbe.

Zöldalgával volt egy kis harcom, de úgy tűnik visszaszorulóban most már. BBA még van, főleg az anubias meg lagenandra levleken. Carbozom, metszegetem.
 
Pedig megéri.
Vannak akasztós boxok vagy akváriumon belüli hálós keretek, ahol békében felcseperedhetnének.
 
Nekiálltam és megritkítottam a dzsungelt, kb. egy órás meló volt de még egy nagy vízcsere kell a napokban.

Kiszabadítottam a szép nagy bokorrá nőtt Bucét+Anubias nana-t a fissidensből, jobbról kiszedtem rengeteg Microsorumot, a helyére ment egy nagy marék fissi, a Reineckit kiszedtem és visszadugdostam friss hajtásokat. Lagenandra-t is megnyírtam kicsit, volt rajta pár öreg, algás levél. Nem lett tökéletes, de legalább valami visszajött a kezdeti háromszög design-ból és szereztem egy jó adag úszóteret.

Sajnos nem ragasztottam össze a hardscape-et anno építésnél, így elég nehézkes volt kibányászni a kövek közül a Microsorumot... de remélhetőleg most megint jó lesz pár hónapig, utána meg lehet már építek valami mást, nagyobbat.

A Cory-k mindenesetre baromira élvezik a tereprendezés utáni állapotokat, gondolom a növények gyökereinél éltek mindenféle apró élőlények amikhez most hozzáférnek, megy a turkálás ezerrel.
 
Utoljára módosított:
Továbbra is küzdök kicsit az algával.
Az üvegről a zöldet kell kapirgálni minden vízcserekor, ez még annyira nem is zavar, de kezd megjelenni a BBA egyre jobban a Buce meg az Anubias leveleken. Kapja az excelt, illetve most fordítottam az áramláson - eddig jobb elöl volt a befolyó, így alatta kialakult egy pangó zóna pont ahol etetni szoktam, és a hátsó sűrűbb növényzet pedig ahogy lelassította a sodrást még a kifolyó előtt, megfogta a szálló mocskot is.

Most áttettem a befolyót a bal hátsó oldalra, a frontüveg felé áramoltatva. Így az akvárium 3 oldalán körben szabadon áramolhat a víz, ráadásul a befolyótól a kifolyóig szabad út van, talán segít a BBA ellen.
 
A szokásos: vízcsere után megint van pár tucat cory-tojás mindenfelé az üvegen, a Ludwigia leveleinek fonákján, az időzített etető vízbe érő felfogatóján :D

Lehet most megpróbálom kikeltetni őket, van egy nem használt akasztós szűrőm, csak egy kis nano akva kell...
 
Keltető akvárium beállítva... kicsit overkill lett a 17 literes opti nano, de ez volt az egyetlen normális akva a boltban éppen. A többi vagy szett volt, vagy kis 5 literes váza, vagy baromi drága ADA, vagy méretéhez és nem-opti üveghez képest drága Blau. (eredetileg egy "noname" 30x20x20-asat akartam 10 euróért, az nem volt csak márkás nem-opti ugyanekkora 30ért, így lett ez 50-ért inkább).

Ha barátnőm nem dob ki vele a lakásból, akkor talán a másik jegelt naplót is fel tudom éleszteni ezután a kaland után 🤞

Más, fontosabb: hiánytünetet látok a bucékon, valaki tudna segíteni? Alulról ránézve olyan mintha gombostűvel ki lennének szurkálva a levelek. Foszfát vagy nitrát lehet? Foszfátot mérek azonnal.

Szerk: megmértem. Vagy elromlott a csepptesztem, vagy nincs kimutatható mennyiségű foszfát a vízben. Mérek még egyet... éééés zéró foszfát. Úgy látszik a tropica táp(sárga+zöld) ide már nem elég, veszek nitrát tesztet is és rámérek majd arra is rendszeresen hogy lássam mi a helyzet.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére